Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sneaky333

Jak sie zabezpieczyc?

Polecane posty

Witam niedługo będę miał ze swoją dziewczyna pierwszy raz i jeśli ona bierze tabletki antykoncepcyjne nie mamy się o co martwić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załóż także prezerwatywę, tabletki nie są w 100% skuteczne a jeśli nie stosuje ich odpowiednio długo żeby wiedziała, że wszystko na pewno jest okay, to dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sneaky333 napisał:

to po co w takim razie brać te tabletki jak trzeba zakladac prezerwatywe? 

Możesz polegać tylko na gumce lub tylko na tabletkach lub tylko na czymkolwiek innym. Jednak nic poza podwiązaniem jajowodów czy wazektomią nie daje ci 100% pewności. Z antykoncepcją hormonalną jest ten problem że większość dostaje takie same tabletki z taką samą dawką, a różne sprawy wpływają na skuteczność, więc jak partnerka jest młoda i ma jakieś huśtawki hormonów to różnie może być. Jak Ci  98% pewności wystarczy to nic nie potrzebujesz poza tabletkami, ale jak wpadniesz to będziesz zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2021 o 16:11, mistrzerotyki napisał:

Lepiej załóż także prezerwatywę, tabletki nie są w 100% skuteczne a jeśli nie stosuje ich odpowiednio długo żeby wiedziała, że wszystko na pewno jest okay, to dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi.

Działają od pierwszej tabletki ale zaleca się aby brać pełny miesiąc 

 

 

( Ja z moją narzeczoną robimy bez gumy normalnie dochodzę praktycznie za każdym razem w środku bierze systematycznie tabletki i od ponad 1 roku nie ma problemu ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stanislav1 napisał:

Działają od pierwszej tabletki ale zaleca się aby brać pełny miesiąc 

 

 

( Ja z moją narzeczoną robimy bez gumy normalnie dochodzę praktycznie za każdym razem w środku bierze systematycznie tabletki i od ponad 1 roku nie ma problemu ) 

Tabletki są generalnie skuteczniejsze nawet od prezerwatywy, ale mają ten problem że np po alkoholu ich skuteczność spada. Zapomnienie jednej może oznaczać wpadkę. To że je bierze to ona tak mówi, a co jak nie jest szczera? Poza tym nie chronią przed chorobami.

Dla par, gdzie ciąża to nie problem a kolejny etap, jedno zabezpieczenie jakie by nie było w zupełności wystarcza. Ale dla kogoś kto chce spróbować w młodym wieku, gdy płodność jest najwyższa a hormony niestabilne, użycie 2 zabezpieczeń to mniej stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×