Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominika1996d

Ból na wysokości łopatek i w klatce piersiowej

Polecane posty

Witam. W lutym urodziłam córeczkę. Po jakimś czasie, aż do dzisiaj zaczęłam mieć bóle w klatce piersiowej i plecach na wysokości łopatek. Czasami tym bólom towarzyszą także wymioty, nawet po łyku wody. Bóle pojawiają się nagle, gdy jestem w ruchu, spoczynku, ale też wybudzają mnie w nocy. Gdy mocniej zaboli w klatce piersiowej to za chwilę zaczynam wymiotować. Ból trwa dobre kilka godzin lub nawet dwa dni. Miał z Was ktoś tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich długotrwających objawach jak najszybciej do lekarza. Może to być tylko przeciążenie z okresu ciąży, mogą wychodzić wady postawy, a może to być nowotwór. Wszystko i nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja szklana kula akurat sie popsula a z kart tarota mi wyszlo ze w najblizszej przyszlosci powinnas udac sie do lekarza.

ewentualnie szamana albo znachora... karty nie sa pewne..

ale wyraznie mowia-szukaj pomocy,szukaj przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze byc trzustka. Moze, nie musi. Moze masz kamienie zolciowe. Zolc podraznia trzustke i stad bol. Ja tak mialam i bol byl przeogromny. Ataki od wszystkiego co zjadlam. Przeszlo po wycieciu woreczka. Pamietaj tylko, ze to, ze objawy sa podobne, nie znaczy, ze to to samo. Gdy przytrafialy mi sie te ataki, bardzo tez bolalo mnie ramie, bol minimalnie zmniejszal sie gdy lezalam na wznak.

Nie zwlekaj, idz do lekarza. To moze byc ...a lub cos bardzo powaznego. Zacznij od rodzinnego, pozniej gastrolog, kardiolog, usg jamy brzusznej, morfologia i mocz. Nie lekcewaz i nie szukaj diagnozy w internecie. Masz dziecko do odchowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do lekarza bo to może być wszystko. Ja takie nagle mocne bóle ni to serce i łopatki miałam od kregosluoa, ale bez wymiotów. Za poważnie to wygląda żeby leczyć się przeć kafeterie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie , czasami łapie mnie taki ból w nocy i się przez to wybudzam. Przechodzi po posmarowaniu maścią pleców i ewentualnie wzięciu przeciwbólowych. Z tego co się dowiedziałam jest to od przeciążenia , ja gdy dużo noszę swoje dziecko w ciągu dnia ( urodzone luty tego roku ) to potem a nocy bardzo często tak mnie bolą plecy i promieniuje to do klatki. Mąż tak miał jak dużo dźwigał w pracy ale dla spokoju lepiej się skonsultować z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dominika1996d napisał:

Dziękuję wszystkim za komentarze. Okazało się, że są to kamienie na woreczku. 

Spoko. Dostalas juz skierowanie na zabieg? Zrob go. Usuniecie odbywa sie laparoskopowo. W pelnej narkozie. Jednego dnia masz zabieg, drugiego, nieco zgieta, wychodzisz do domu. Po tygodniu czujesz sie dobrze. Po dwoch tygodniach nie pamietasz, ze mialas zabieg, przy czym radze na to uwazac bo ja sobie narobilam klopotow. Nie wolno dzwigac. Po jakims czasie jesz wszystko i nie cierpisz. Ta diagnoza to dobra wiadomosc. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

Spoko. Dostalas juz skierowanie na zabieg? Zrob go. Usuniecie odbywa sie laparoskopowo. W pelnej narkozie. Jednego dnia masz zabieg, drugiego, nieco zgieta, wychodzisz do domu. Po tygodniu czujesz sie dobrze. Po dwoch tygodniach nie pamietasz, ze mialas zabieg, przy czym radze na to uwazac bo ja sobie narobilam klopotow. Nie wolno dzwigac. Po jakims czasie jesz wszystko i nie cierpisz. Ta diagnoza to dobra wiadomosc. 🙂

Nie do końca. Do domu wychodzi się po wyjęciu drenu czyli najczęściej dwie doby po zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NaugthyBitch napisał:

Nie do końca. Do domu wychodzi się po wyjęciu drenu czyli najczęściej dwie doby po zabiegu. 

Naughty, ja przeszlam ten zabieg w zeszlym roku. W piatek po 16 zrobili mi zabieg, w sobote wypuscili do domu. Kolo poludnia. O 10 mialam wyjety dren. Rano na obchodzie mi sie spytali czy juz wstalam, wstalam 2 godziny po zabiegu. Dziekujemy wiec i do widzenia. Szpital na Przybyszewskiego, Poznań. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2021 o 17:57, AgsAgsAgs napisał:

Naughty, ja przeszlam ten zabieg w zeszlym roku. W piatek po 16 zrobili mi zabieg, w sobote wypuscili do domu. Kolo poludnia. O 10 mialam wyjety dren. Rano na obchodzie mi sie spytali czy juz wstalam, wstalam 2 godziny po zabiegu. Dziekujemy wiec i do widzenia. Szpital na Przybyszewskiego, Poznań. 🙂

 

Kochana boje się ogromnie. Dostałam skierowanie do hirurga i jeszcze tylko zostaje mi zrobić jutro wyniki z krwi i moczu. Miałam dziś je robić ale noc nie przespana bo córka ząbkuje. Ile czasu mam nie dźwigać ? Mam 10 miesięczną córkę która waży 10 kg. 

Niedługo święta a ja nie mam pojęcia co mam jeść. Bardzo chciałabym zjeść czekoladę kinder iż razem z mężem uwielbiamy no ale cóż... czekolady raczej nie wolno. 

Pozdrawiam cię kochana 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dominika1996d napisał:

Kochana boje się ogromnie. Dostałam skierowanie do hirurga i jeszcze tylko zostaje mi zrobić jutro wyniki z krwi i moczu. Miałam dziś je robić ale noc nie przespana bo córka ząbkuje. Ile czasu mam nie dźwigać ? Mam 10 miesięczną córkę która waży 10 kg. 

Niedługo święta a ja nie mam pojęcia co mam jeść. Bardzo chciałabym zjeść czekoladę kinder iż razem z mężem uwielbiamy no ale cóż... czekolady raczej nie wolno. 

Pozdrawiam cię kochana 😍

Nie dzwigac powinnas minimum 3 miesiace. Wiem, ze sie nie da. Ja po zabiegu mialam w domu 1.5 rocznego syna i czterolatke. Przez pierwsze 2 tygodnie nie waz sie  nawet jednak  dzwigac dziecka. Pozniej jak najmniej, bo mozesz sobie zrobic krzywde. Zatrudnij meza i rodzine do pomocy.

Nie masz czego.sie bac. Zabieg robiony jest w narkozie. Trzy malenkie dziurki. Boli tylko kilka dni, a pozniej zapominasz, ze mialas zabieg. Serio, po tygodniu juz nic nie boli. 

Z czekolada i tak lepiej poczekac przez kilka tygodni, jednak zobaczysz, ze z dnia na dzien bedzie lepiej.  Zjedz maly kawalek i sprawdzaj jak zachowuje sie organizm. Jak nie boli to dobra Twoja. Bedzie dobrze. Uszy do gory.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Nie dzwigac powinnas minimum 3 miesiace. Wiem, ze sie nie da. Ja po zabiegu mialam w domu 1.5 rocznego syna i czterolatke. Przez pierwsze 2 tygodnie nie waz sie  nawet jednak  dzwigac dziecka. Pozniej jak najmniej, bo mozesz sobie zrobic krzywde. Zatrudnij meza i rodzine do pomocy.

Nie masz czego.sie bac. Zabieg robiony jest w narkozie. Trzy malenkie dziurki. Boli tylko kilka dni, a pozniej zapominasz, ze mialas zabieg. Serio, po tygodniu juz nic nie boli. 

Z czekolada i tak lepiej poczekac przez kilka tygodni, jednak zobaczysz, ze z dnia na dzien bedzie lepiej.  Zjedz maly kawalek i sprawdzaj jak zachowuje sie organizm. Jak nie boli to dobra Twoja. Bedzie dobrze. Uszy do gory.😁

Dziękuję za dobre słowa kochana. A mocno bolało po zabiegu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie mocno bilalo ramie. W trakcie zabiegu pompuja jame brzuszna powietrzem. Po tylku dostaje wiec przy okazji przepona ktorej nerwy biegna wlasnie ramieniem. Z reka na sercu, to bolalo najbardziej. Przy czym ten problem ma tylku jakis odsetek pacjentow. Bol nie jest straszny ani ogromny. Umiarkowany. I odczuwasz go glownie przy wstawaniu i kladzeniu sie. Nie bedzie zle. Zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Mnie mocno bilalo ramie. W trakcie zabiegu pompuja jame brzuszna powietrzem. Po tylku dostaje wiec przy okazji przepona ktorej nerwy biegna wlasnie ramieniem. Z reka na sercu, to bolalo najbardziej. Przy czym ten problem ma tylku jakis odsetek pacjentow. Bol nie jest straszny ani ogromny. Umiarkowany. I odczuwasz go glownie przy wstawaniu i kladzeniu sie. Nie bedzie zle. Zobaczysz.

Zapomnialam dodac, ze pewnie przez jakies 2 tygodnie po zabiegu bedziesz musiala robic sobie zastrzyki z Heparyny lub jakiegos innego srodka przeciwzakrzepowego. Najlepiej w brzuch. To juz sa gotowe zastrzyki. Zdejmujesz oslonke i podajesz sobie zastrzyk. Igly sa jak wloski wiec nie boli, troche szczypie i piecze po podaniu leku lecz to jest znikome i mija po sekundzie, dwoch. Nic takiego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×