Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
K4rolina

Przedłużenie ważności sosu czosnkowego

Polecane posty

Witam serdecznie i proszę o poradę. 

Planuję pakować do szklanych butelek domowy sos czosnkowy i sprzedawać go w okolicy (mam juz bazę klientów). 

Sos jest zrobiony z majonezu oraz jogurtu (ewentualnie mogę jogurt zastąpić mlekiem). Po otwarciu majonez trzeba przechwywać w lodówce, więc tu pojawia się pytanie co zrobić, aby wydłużyć okres przydatności produktu oraz móc go trzymać poza lodówką (przed otwarciem)?

Czy np. pasteryzacja byłaby odpowiednim rozwiązaniem?

Zależy mi, żeby gotowy sos był w stanie wytrzymać (przed otwarciem) poza lodówką ok. miesiąc lub dwa.  

Kolejną sprawą jest wspomniany wcześniej jogurt. Skoro kupowany w sklepie magazynowany jest w lodówce to czy poddanie go obóbce termicznej pozwoli nam trzymać go poza lodówką? 

Wydaje się, że nie i stąd pomysł zastąpienia jogurtu mlekiem, ale skoro sklepowe mleko jest już pasteryzowane to czy można ponownie je pasteryzować?

Nie wiem też czy w ogóle pasteryzacja jest dobrym kierunkiem dlatego każda wskazówka będzie da mnie pomocna. 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nabiału ogólnie nie powinno sie trzymać poza lodówką, mleko nie nada sie do robienia sosu czosnkowego bo jest zbyt rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest sposób, żeby trzymac produkt poza lodówką (do momentu otwarcia). Mamy przecież masę różnych sosów wytwarzanych z nabiału na pólkach sklepowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×