Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ownia1

Czy wy osobiście przychylnie byście na takie zabawy patrzyły ?

Polecane posty

Chodzi o to, że mój mąż jest elektrykiem, właściwie on mi kiedyś mówił, że prądem elektrycznym tak naprawdę interesował się od samego dziecka, że to była jego największa pasja. No i problem polega na tym, że on bawi się z naszą 6-letnia córka takimi przyrządami jak voltomierz, amperomierz jakimiś silnikami, a to kupuje jakieś dziwne zabawki związane z elektryką, a to robili jakieś baterie z cytryn, itp. itd. w związku z tym mam do was pytanie. Czy przychylnie byście patrzyły gdyby w taki sposób wasz mąż bawił się z waszym dzieckiem ? Pomijam już fakt, że to są takie zainteresowania męskie, no bo kto niby widział żeby jakaś dziewczyna interesowała się jakimiś silnikami czy grzebała przy jakiś licznikach, więc i tak wiedza mało użyteczna dla niej, aczkolwiek mi bardziej chodzi o to, że bawienie się prądem i to jeszcze z dzieckiem to tak mało bezpieczne zajęcie. Raczej uczą żeby dzieci jak najdalej trzymać od prądu. Co wy natomiast o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja corka bawi sie " pradem" pod nadzorem meza, nie sadze by narazil corke na jakiekolwiek niebezpieczenstwo. Tak dlugo jak mloda robi to pod opieka taty to tylko sie cieszyc, ze corka i jej ojciec maja swoj wspolny swiat i spedzaja razem czas. Nie ma czegos takiego jak zainteresowania meskie i damskie. Sa zainteresowania i bys sie zdziwila jak wiele kobiet lubi majsterkowac i " bawi sie" silnikami.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet ma swoją pasję i pokazuje ja córce. To fajne. Moja dwulatka też lubi majsterkować z tatą. Podaje mu narzędzia "czyta" instrukcje i namiętnie kręci śrubokrętem. Wkrętarka też jej się bardzo podoba. Niech dzieci interesują się czym chcą bez podziału na męskie i żeńskie. Co do bezpieczeństwa skoro ojciec interesuje się elektryka od dziecka to na pewno wie co jest bezpieczne i na jakie zabawy może pozwolić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ownia1 napisał:

 Pomijam już fakt, że to są takie zainteresowania męskie, no bo kto niby widział żeby jakaś dziewczyna interesowała się jakimiś silnikami czy grzebała przy jakiś licznikach, więc i tak wiedza mało użyteczna dla niej,

Dlaczego uważasz, że mało użyteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Twoja corka bawi sie " pradem" pod nadzorem meza, nie sadze by narazil corke na jakiekolwiek niebezpieczenstwo. Tak dlugo jak mloda robi to pod opieka taty to tylko sie cieszyc, ze corka i jej ojciec maja swoj wspolny swiat i spedzaja razem czas. Nie ma czegos takiego jak zainteresowania meskie i damskie. Sa zainteresowania i bys sie zdziwila jak wiele kobiet lubi majsterkowac i " bawi sie" silnikami.

Wbrew temu co niektórzy mówią jest coś takiego jak zainteresowania męskie i damskie. Faceci i kobiety mają zupełnie inaczej zbudowane mózgi, a co za tym idzie będą mieć też inne zainteresowania. To, że np faceci interesują się np samochodami, a kobiety modą to się nie wzięło znikąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

JA rowniez jestem zachwycona.  Szczegolnie podejsciem taty, ze nie patrzy, ze to corka i nie stwierdzil, ze nie bedzie z nia spedzal czasu, bo nie wie jak.  

Zgodze sie, ze nie ma czegos takiego jak zaintersowania meskie, albo zenskie- taki dzielenie rol jest przeszloscia.  Ja mam kolezanki, ktore sa inzynirami materialow i pracuja przy metalach.  Kobiety teraz pracuja przy budowach.  Znajomosc elektryki jest bardzo przydatna w zyciu, kropka.

Tata jest odpowiedzialny i pilnuje co corka robi, a sama piszesz, ze od dziecka sie tym interesowal tak jak corka wiec jest bezpieczna.

Taki podział ról to wynik tysięcy lat ewolucji naszego mózgu, a nie wymysł jakiegoś pierwszego lepszego człowieka. Gdyby takie rzeczy były niezależne od płci to statystycznie wśród wszystkich miłośników samochodów powinno być 50% kobiet i 50% facetów, ale dobrze wiemy, że tak nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, monika1908 napisał:

Dlaczego uważasz, że mało użyteczna?

Ponieważ nijak nie da się tego wykorzystać w przyszłości do praktycznych celów. Wiadomo, ze dziewczyna nigdy nie będzie robiła przy słupach wysokiego napięcia czy grzebała przy jakiś kolorowych kablach umiejscowionych przy licznikach energii, też jakoś nie widzę przy transformatorach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ownia1 napisał:

Ponieważ nijak nie da się tego wykorzystać w przyszłości do praktycznych celów. Wiadomo, ze dziewczyna nigdy nie będzie robiła przy słupach wysokiego napięcia czy grzebała przy jakiś kolorowych kablach umiejscowionych przy licznikach energii, też jakoś nie widzę przy transformatorach. 

Ty chyba jestes trolem. Kobiety sa zolnierzami, lataja w kosmos, sa inzynierami, chirurgami, mechanikami samochodowymi. Wykonuja wiele zawodow dawniej uznawanych za meskie. Wbrew pozprom nie rodza z sie z mopem w jednej rece i szydelkiem w drugiej. Jestesmy ludzmi, mamy rozne zainteresowania i zdolnosci. Czasami typowo " meskie". 

A wiedza, kazda wiedza zawsze nas wzbogaca, ograniczanie dostepu do niej to dopiero glupota.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ownia1 napisał:

Ponieważ nijak nie da się tego wykorzystać w przyszłości do praktycznych celów. Wiadomo, ze dziewczyna nigdy nie będzie robiła przy słupach wysokiego napięcia czy grzebała przy jakiś kolorowych kablach umiejscowionych przy licznikach energii, też jakoś nie widzę przy transformatorach. 

Dlaczego wiadomo, że dziewczyna nie będzie tego robiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Ty chyba jestes trolem. Kobiety sa zolnierzami, lataja w kosmos, sa inzynierami, chirurgami, mechanikami samochodowymi. Wykonuja wiele zawodow dawniej uznawanych za meskie. Wbrew pozprom nie rodza z sie z mopem w jednej rece i szydelkiem w drugiej. Jestesmy ludzmi, mamy rozne zainteresowania i zdolnosci. Czasami typowo " meskie". 

A wiedza, kazda wiedza zawsze nas wzbogaca, ograniczanie dostepu do niej to dopiero glupota.

Zgadza się są, ale to są tak rzadkie przypadki, że przeciętny zjadacz chleba nigdy za swojego życia nie zobaczy np kobiety robiącej coś przy transformatorach już nie mówiąc o mechanikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, monika1908 napisał:

Dlaczego wiadomo, że dziewczyna nie będzie tego robiła?

Nie trzeba być najbardziej spostrzegawcza osoba świata, żeby pewne prawidłowości zauważyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tak z ciekawosci zapytam.  W co chcialabys, zeby corka sie bawila co przyda sie jej w przyszlosci?

No np jakieś formy zabawy które uczą języków obcych. Dziewczyny mają lepszą pamięć od facetów, dodatkowo są zdecydowanie lepszymi mówcami, podczas gdy faceci jak zaczynają mówić publicznie to często się zacinają i mówią yyyy eeee itp. itd. to sprawia, że dziewczyny mają zdecydowanie więcej predyspozycji do mówienia kilkoma językami jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ownia1 napisał:

Wbrew temu co niektórzy mówią jest coś takiego jak zainteresowania męskie i damskie. Faceci i kobiety mają zupełnie inaczej zbudowane mózgi, a co za tym idzie będą mieć też inne zainteresowania. To, że np faceci interesują się np samochodami, a kobiety modą to się nie wzięło znikąd. 

 

23 godziny temu, ownia1 napisał:

Taki podział ról to wynik tysięcy lat ewolucji naszego mózgu, a nie wymysł jakiegoś pierwszego lepszego człowieka. Gdyby takie rzeczy były niezależne od płci to statystycznie wśród wszystkich miłośników samochodów powinno być 50% kobiet i 50% facetów, ale dobrze wiemy, że tak nie jest. 

Pierwszy samochód pojawił się na świecie w 1886 roku. To są te twoje tysiące lat ewolucji. 

Co do mody. Sorry, ale to faceci się od zawsze więcej stroili od kobiet. Buty na obcasie były domeną mężczyzn, rajstopy to samo, a z makijażem, to się faceci bratali już 5 tys lat temu. 

Kobiety mogą wykonywać wszystkie zawody, które nie kolidują z ich słabszą siłą fizyczną. 

A co do twojej córki. No cóż. Widocznie mąż musi sobie zrekompensować jakoś wzięcie za żonę pustej tępej lalki. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Ty chyba jestes trolem. Kobiety sa zolnierzami, lataja w kosmos, sa inzynierami, chirurgami, mechanikami samochodowymi. Wykonuja wiele zawodow dawniej uznawanych za meskie. Wbrew pozprom nie rodza z sie z mopem w jednej rece i szydelkiem w drugiej. Jestesmy ludzmi, mamy rozne zainteresowania i zdolnosci. Czasami typowo " meskie". 

A wiedza, kazda wiedza zawsze nas wzbogaca, ograniczanie dostepu do niej to dopiero glupota.

Temat tego typu pojawia się co jakiś czas. Tutaj autorka napisała cis nowego. Kobiety mają lepszą pamięć i są lepszymi mówcami. Jeśli tak jest, to tym bardziej kobieta nadaje się na stanowisko takiego kierownika budowy np. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ownia1 napisał:

Nie trzeba być najbardziej spostrzegawcza osoba świata, żeby pewne prawidłowości zauważyć. 

Pewnie, że łatwo to zauważyć, ale tylko dlatego, że kobiety od małego się do takich rzeczy zniechęca. Dokładnie tak, jak ty to chciałabyś zrobić. "Silnikami się interesujesz? Daj spokój, jak facet? To nie dla ciebie" Powtórzone milion razy stanie się dla niej prawdą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Ja widzialam kobiety na budowie i tak jak pisalam kolezanki biegaja po fabryce z probkami metali.  Kolezanka ostatnio robila przy dachu w fabryce samochodow poniewaz zabraklo ludzi (normalnie pracuje w biurze).  Kobiety pracuja przy maszynach w fabrykach i robily wszystki meskie zawody w czasie wojny gdy brakowalo mezczyzn.  MAsz jakis przestarzaly tryb myslenia lub jestes trollem.

Ja natomiast widziałam Greka w Polsce, czy to znaczy że w Polsce mieszkają Grecy ? Problem polega na tym, że piszesz o jakiś sporadycznych przypadkach które nie występują normalnie w życiu codziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Dziwne jest to co mowisz poniewaz wiekszosc politykow jest mezczyznami na calym swiecie i jakos sie nie jakaja podobnie jak ogladam rozne programy z mezczyznami w telewizji.  

Jezeli chcesz, zeby corka uczyla sie jezykow obcych to ja ucz.  Poczytaj jej ksiazeczki i wyslij na kursy jezykowe.

Telewizja zawsze zaciemnia przekaz, ponieważ pokazują tam nam wybraną grupę, która im akurat odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Unlan napisał:

 

Pierwszy samochód pojawił się na świecie w 1886 roku. To są te twoje tysiące lat ewolucji. 

Co do mody. Sorry, ale to faceci się od zawsze więcej stroili od kobiet. Buty na obcasie były domeną mężczyzn, rajstopy to samo, a z makijażem, to się faceci bratali już 5 tys lat temu. 

Kobiety mogą wykonywać wszystkie zawody, które nie kolidują z ich słabszą siłą fizyczną. 

A co do twojej córki. No cóż. Widocznie mąż musi sobie zrekompensować jakoś wzięcie za żonę pustej tępej lalki. 

Ewolucja to nie zaczęła się wtedy kiedy powstał pierwszy samochód. Ewolucja to proces który trwał od zawsze i trwa nadal. Nie jest to przypadek, że dzisiaj faceci lepiej sobie radzą z przedmiotami ścisłymi czy logiką, tak jak kobiety lepiej sobie radzą z przedmiotami humanistycznymi czy sztuką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Unlan napisał:

Temat tego typu pojawia się co jakiś czas. Tutaj autorka napisała cis nowego. Kobiety mają lepszą pamięć i są lepszymi mówcami. Jeśli tak jest, to tym bardziej kobieta nadaje się na stanowisko takiego kierownika budowy np. 

Na kierownika budowy nie trzeba mieć doskonałej pamięci i być dobrym mówcą. Trzeba mieć po prostu zdolności przywódcze i charyzmę, a z tym lepiej sobie radzą faceci, dla facetów rywalizacja od zawsze była w genach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

W Polsce mieszka sporo Grekow i nawet mielismy znana piosenkarke Eleni.  Przyjmij do wiadomosci, ze twoje obserwacje w tym temacie nie sa ogolnie doswiadczane.

Sporo bo całe 0,01%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Czyli jak cos ni odpowiada twjemu poglodowi to sciema. No coz w ten sposob koncze rozmowe z toba na ten temat.

Nie wiem w jakim świecie żyjesz jeżeli myślisz sobie, że telewizja pokazuje tą obiektywną prawdę i jest niezależna i w ogóle nie propaguje nam żadnego światopoglądu. Szczególnie to widać po takiej jednej państwowej telewizji która jest mocno rządowa. Kiedyś Tomasz Lis miał bardzo ciekawy wykład i powiedział bardzo dużo prawdy o telewizji. Chyba wiarygodne źródło skoro Tomasz Lis całe życie przepracował w telewzji, więc chyba jemu możesz wierzyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Zwazajac jak jednolite jest nasz spolczenstwo to tak, sporo.

Nasze społeczeństwo już dawno jednolite nie jest, masz informacje sprzed może dekady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lex napisał:

elektryk wie co to prąd i na pewno ją nauczy. widac ze brakuje tam syna, ale kto wie moze sie to kiedys przyda córce

Wiem, że jak ja byłam dzieckiem i mi coś np mama pokazywala to po pewnym czasie chciałam sama tego samego spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ownia1 napisał:

Ewolucja to nie zaczęła się wtedy kiedy powstał pierwszy samochód. Ewolucja to proces który trwał od zawsze i trwa nadal. Nie jest to przypadek, że dzisiaj faceci lepiej sobie radzą z przedmiotami ścisłymi czy logiką, tak jak kobiety lepiej sobie radzą z przedmiotami humanistycznymi czy sztuką. 

Ale bredzisz😁. Tak tak i ta ewolucja doprowadziła do tego, że facet rodzi się, ze zmysłem technicznym. Tylko jakoś dziwnym trafem jak trzeba załączyć i użyć odkurzacza, czy puścić pranie, facet nagle tą zdolność traci. On się nie zna. Nawet instrukcji nie potrafi przeczytać. 

No popatrz. Kobiety lepiej radzą sobie ze sztuką. Tylko szkoda, że długo długo nie były do tej sztuki dopuszczane. Tak jak ty nie chcesz dopuścić córki do techniki. 

18 godzin temu, ownia1 napisał:

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ownia1 napisał:

Na kierownika budowy nie trzeba mieć doskonałej pamięci i być dobrym mówcą. Trzeba mieć po prostu zdolności przywódcze i charyzmę, a z tym lepiej sobie radzą faceci, dla facetów rywalizacja od zawsze była w genach. 

Rywalizacja ma się guzik do zdolności przywódczych i charyzmy. Do pracy na stanowisku kierownika budowy nie są potrzebne, ani zdolności przywódcze, ani charyzma. Jest potrzebna wiedza budowlana, umiejętność czytania rysunków technicznych, umiejętność czytania projektów, bo zdarzają się błędy w projekcie i trzeba je wyłapać, bo wybudowanie bubla wiąże się z dużą ilością wyrzuconych w błoto pieniędzy. 

Więc tak, trzeba mieć dobrą pamięć i umieć przedstawić argumenty przeciwko zastosowaniu takiej, czy innej technologii w budynku, jeśli się nie nadaje. 

18 godzin temu, ownia1 napisał:

Ja natomiast widziałam Greka w Polsce, czy to znaczy że w Polsce mieszkają Grecy ? Problem polega na tym, że piszesz o jakiś sporadycznych przypadkach które nie występują normalnie w życiu codziennym.

Nie. Dobrosulka nie pisze o sporadycznych przypadkach. Chcesz powiedzieć, że jak kobieta stoi na linii produkcyjnej pomadek i tuszy do rzęs, to ma kobiece zajęcie, a kiedy stoi na linii produkcyjnej układu hamulcowego samochodu, to już jej nie wolno, bo to męskie? No cię uswiadomię. Kobiety nie tylko latają po fabrykach z próbkami metali. One latają z całymi pudłami metalowych części do samochodów. 

Zakładasz co jakiś taki wątek, żeby samą siebie przekonać, że jesteś super kobieca, bo nie umiesz głupiej instrukcji przeczytać. Bo jesteś pusta lala patrząca tylko jak szybko ci się puder do twarzy zużywa i to jest twój największy problem. Boisz się, że córka nie będzie podzielała twojej pasji pindrzenia się przed lustrem i będzie cię miała za zwykłego pustaka, z którym o niczym jak nowa kiecka pogadać się nie da. Dlatego zakładasz te wątki. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2021 o 17:52, Unlan napisał:

Ale bredzisz😁. Tak tak i ta ewolucja doprowadziła do tego, że facet rodzi się, ze zmysłem technicznym. Tylko jakoś dziwnym trafem jak trzeba załączyć i użyć odkurzacza, czy puścić pranie, facet nagle tą zdolność traci. On się nie zna. Nawet instrukcji nie potrafi przeczytać. 

Co ma odkurzanie i pranie do zmysłu technicznego ?

 

Dnia 27.11.2021 o 17:52, Unlan napisał:

No popatrz. Kobiety lepiej radzą sobie ze sztuką. Tylko szkoda, że długo długo nie były do tej sztuki dopuszczane. Tak jak ty nie chcesz dopuścić córki do techniki. 

Kobiety do wielu rzeczy dopuszczane nie były, tylko nie wiem co to ma do tego tematu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2021 o 18:06, Unlan napisał:

Jest potrzebna wiedza budowlana, umiejętność czytania rysunków technicznych, umiejętność czytania projektów,

Możesz posiadać te umiejętność, ale po mimo tego możesz kompletnie nie nadawać się na kierownika. Mało to było takich co w głowie może i mieli dużo ale do rzadzenia kompletnie się nie nadawali..

 

Dnia 27.11.2021 o 18:06, Unlan napisał:

Chcesz powiedzieć, że jak kobieta stoi na linii produkcyjnej pomadek i tuszy do rzęs, to ma kobiece zajęcie, a kiedy stoi na linii produkcyjnej układu hamulcowego samochodu, to już jej nie wolno, bo to męskie? 

Nic takiego nie mówię. Obie prace są fizyczne więc raczej dostosowane dla facetów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2021 o 18:08, Kawa z mlekiem bez cukru napisał:

To ty się nie boisz, że ona potem gdy będzie sama w pokoju to śrubokręt wsadzi w gniazdko, ale problem masz, że to męskie zajęcie serio? Hahaha

Patrz moja odpowiedź z piątku 23:55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2021 o 18:14, ownia1 napisał:

Wbrew temu co niektórzy mówią jest coś takiego jak zainteresowania męskie i damskie. Faceci i kobiety mają zupełnie inaczej zbudowane mózgi, a co za tym idzie będą mieć też inne zainteresowania. To, że np faceci interesują się np samochodami, a kobiety modą to się nie wzięło znikąd. 

Neurosexizm jest generalnie w fazie zachodu bazujac na badaniach ostatnich lat. Taka jest roznica ze kobiety zwykle maja nieco mniejsze mozgi bo generalnie sa mniejsze fizycznie, z drobnymi roznicami w tym jak dziala nasza pamiec. Mamy wiecej roznic miedzy plciami w organach takich jak serce czy pluca niz w mozgu. Zainteresowania sa glownie podyktowane tym czego dziecko doswiadcza w zyciu i w jaki sposob tego doswiadcza - plec ma tu wplyw tylko taki ze dziecko widzi pewne wzorce zachowan u doroslych mezczyzn i kobiet i sie z nich uczy.

To ze tato pokazuje corce swoje zainteresowania jest swietne - niech spedzaja razem czas, przynajmniej beda mieli obliska wiez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×