Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
xNiktx

co robić ?

Polecane posty

Moje dziecko roczne przebywa obecnie w rodzinie zastępczej a są nimi rodzice mojego chłopaka. Jak mnie rok czasu czyli zostało jakieś 2 miesiące to mops i pcpr wniesie sprawę do sądu o alimenty żebym płaciła na dziecko. Dostaję miesięcznie z mopsu 215zl z groszami bo mam orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowane i leczę się na zaburzenia depresyjno lękowe. Ja chcę żeby moje dziecko oddali do adopcji ale jest z tym problem bo słyszałam że mama mojego chłopaka będzie się broniła rękami i nogami żeby nie zabrali dziecka i jego rodzice chcą żeby zostało w rodzinie. Jest to dla mnie duży problem bo mam spotkanie w poniedziałek w pcprze w tej sprawie żeby porozmawiać z paniami co dalej robić. Będzie tam też mama mojego chłopaka i mój chłopak. Co oni mogą zrobić w takiej sytuacji? Dziecko jest dopiero zameldowane u jego rodziców a przebywa tam już prawie cały rok. Panie z instytucji chcą wysłać wniosek do sądu o odebranie mi praw rodzicielskich na co ja się zgadzam bo nie chce dziecka ale problem jest że jego rodzice nie dadzą za wygraną i będą walczyć o dziecko. Co ja mam w takiej sytuacji zrobić ? Czy będę dalej ciągana po sądach w tej sprawie skoro zwyczajnie nie chcę dziecka i czy będę skazana kłócić się w sądzie z mamą chłopaka czy dziecko idzie do adopcji czy nie? Jak to wygląda z punktu prawnego  jeśli jeden się nie godzi na adopcje ? Czy będą mnie dalej po tej rozprawie o alimenty i pozbawieniu mnie praw dalej przesluchiwac czy mogą jednak zabrać dziecko tak po prostu do adopcji ? Czy to zależy jedynie od decyzji sądu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego dziecka nie chcialas i sobie drugie zrobilas? Powinni cie piddac sterylizacji i umiescic w zamknietym zakladzie na leczenie psychiczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lolka1975 napisał:

Tego dziecka nie chcialas i sobie drugie zrobilas? Powinni cie piddac sterylizacji i umiescic w zamknietym zakladzie na leczenie psychiczne. 

Kobieto droga nie jestem chora psychicznie mam tylko zaburzenia depresyjne i lekowe a to nie jest choroba psychiczna. Doucz się a potem pisz głupie komentarze. A po drugie temat jest inny więc twoja durna opinia mnie kompletnie nie rusza 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, EIciaa napisał:

Podejrzewam że jak Ci już odbiorą prawa rodzicielskie to nie będziesz mieć nic do gadania czy wolisz by dziecko było z dziadkami czy do adopcji. A twój chłopak jakiego rozwiązania dla dziecka chce? On ma pełne prawa do niego?

Tak wiem ale oni ciągle wspominają że oddadzą do adopcji gdyż rodzice chłopaka mają już swój wiek i mops stwierdził że nie mogą wychowywać dziecka. Wychowali już 4 teraz są dorosłymi osobami. Są poza tym chorzy i właśnie dlatego mops i pcpr chcą oddać do adopcji. Dziecko ma roczek dopiero. Oczywiście że on chce żeby dziecko zostało w rodzinie ale również ma ograniczone prawa jak i ja. Z tym że nie wiem dokładnie czy jemu też wtedy odbiorą prawa bo słyszałam że na razie mi chcą odebrać. Nie znam się na tym kompletnie więc prawnie to ja chcę się czegoś dowiedzieć od osób tutaj a nie tłumaczyć jak to wygląda bo ja tego nie wiem dlatego sama zadałam tu pytanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×