Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Paryz London

Zarobki na yt

Polecane posty

Ile można zarobić na vlogach w miesiąc? Chodzi mi o małe, średnie kanały.  Nie o kanały typu Łobuzy, z dużą ilością odsłon, wspolpracami, gdzie filmików to naprawdę ich praca, ale o małe kanaly, typu siadam, opowiadam co kupiłam, pokazuje rodzinę, jak urządziliśmy dom, jakie mamy wakacje , opowiadam o swoich kosmetykach i jak mi minął dzień,  cis w stylu Szarlot t, Miszmaszy, Karoliny Myśliwiec, Ada Gada  , Mniejsze od Trzech, Okcia i Kapi, Fbb. Ile one mogą mieć miesięcznie dochodów z działalności Youtubiwej?

Edytowano przez Paryz London

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pokój Agaty zrobiła film o zarobkach i mówiła, że z YT mogłaby się miesięcznie utrzymać, bez męża, gdyby nie miała hipoteki. A że ona na wakacje raz w roku, nigdzie nie chodzi, to zakładam, że mówimy o kwocie ok 3 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, żaba i pingwin napisał:

Kiedy pokój Agaty zrobiła film o zarobkach i mówiła, że z YT mogłaby się miesięcznie utrzymać, bez męża, gdyby nie miała hipoteki. A że ona na wakacje raz w roku, nigdzie nie chodzi, to zakładam, że mówimy o kwocie ok 3 tysięcy

To duży kanał? Nie znam osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynajmowałam mieszaknie wraz z koleżanką co nagrywała, ale usunęła kanał ok 2 lata temu. Miała niecałe 10 tyś subów. Nagrywała 2-3 razy w tygodniu i z tego miała ok 300-500 zł Czasem wpadały współprace na insta, za zdjecie z kosmetykiem 100-200 zl

Nie wiem jak jest teraz, bo to bylo 2 lata temu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, HajleSyllasje napisał:

Vlogi z kosmetykami lub sprzętem komputerowym to najlepsza dzialka. Ja mając 140 tys subów nie mam z tego ani grosza bo robiłem śmieszkocontent z  przeróbkami. 

no ale z reklam z odsłon chyba miasz kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2021 o 09:04, HajleSyllasje napisał:

Vlogi z kosmetykami lub sprzętem komputerowym to najlepsza dzialka. Ja mając 140 tys subów nie mam z tego ani grosza bo robiłem śmieszkocontent z  przeróbkami. 

Taaaa.... denko. Polecenia kosmetyków leci prawie wszystko ze współprac, albo 70,80% filmu. I kasa sama wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czysty youtube zalezy od ilosci wyswietlen. Powyzej miliona miesiecznie za caly kanal to chyba cos kolo 2-3k z tego co ludzie mowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat zarobków na YouTube jest dość... złożony. Największa sieć partnerska (Lifetube) opisuje to bardzo szczegółowo na swojej stronie. Wpisz sobie w google "Lifetube - ile zarabiaja influencerzy".

Serwis YouTube posiłkuje się pojęciem RPM (Revenue Per Mille - zysk za tysiąc wyświetleń). W zależności od typu kanału wartość ta może być różna - np. robiąc content typowo rozrywkowy albo grając w gry zarobisz około 2.20zł za tysiąc wyświetleń. Dla beauty / lifestyle średnia wartość RPM to 5,50 zł.

Dużo też zależy od kraju (widowni) - w Polsce średni zysk za 1000 wyświetleń wynosi $0.76, a dla porównania w Niemczech za te same 1000 wyświetleń zarabia się... $38.85, więc ponad 50x więcej (nieźle, co? :D).

Oczywiście wszystko zależy od tego ile na filmach jest reklam, jakiego typu są to reklamy, jak dobrze jest sprofilowana widownia, ile osób ma włączonego ad-blocka, ile wynosi średni czas oglądania materiałów, itp.

Taka np. Szarlott wg serwisu Social Blade ma około 500.000 wyświetleń co miesiąc. Z tego co rozumiem, to robi content typu beauty / lifestyle, więc jej przychody z reklam co miesiąc mogą wynosić około 2.750zł (+/- 1000zł). Trzeba jednak pamiętać, że część kanałów należy do sieci partnerskiej (Szarlott należy), która także pobiera swoją "dolę" od przychodów. Zysk ten więc należy pomniejszyć o kwotę (od kilku do kilkudziesięciu procent) w zależności od umowy.
Do tego dochodzą podatki - od tej kwoty trzeba odliczyć jeszcze około 18%.

Wnioskuję więc, że taka Szarlott może co miesiąc z reklam "na czysto" mieć około 2.000zł.

Nie są to jednak wszystkie możliwe przychody:
- Niektóre kanały mają włączone tzw. wspieranie (można wykupić na dany kanał comiesięczną subskrypcję na jakieś bonusy), podobną opcją jest Patronite, ale działa to poza platformą, prowizje dzięki temu są duuużo niższe
- Jest jeszcze opcja specjalnych podziekowań, która działa podobnie jak jednorazowa donacja / podziękowanie pieniążne za dany film (niewiele kanałów ma tę opcję, nie wiem jakie może generować to zyski).
- Merch, czyli sprzedawanie gadżetów sygnowanych swoim logiem.

Jednak najbardziej kuszącą formą zarobków są płatne współprace z firmami i lokowanie produktów. Za pojedynczy, dedykowany film na YouTube można zgarnąć nawet kilka tysięcy złotych.

Podsumowując: z reklam szału nie ma. Jeśli chcesz założyć kanał na YT z pobudek czysto finansowych, to nie będzie się to opłacać biorąc pod uwagę fakt, ile trzeba się nauczyć i jakie niebezpieczeństwa czyhają na twórców. No i zanim kanał zacznie cokolwiek zarabiać, to może minąć kilka miesięcy, albo nawet lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DArk Evil napisał:

Podobno w USA tez więcej yt placi za same wyswietlenia. Dlatego tam twórcy bjuti są w stanie kupowac sobie kosmetyki a nie leciec tylko na paczkach pr.

Wg danych, ktore udalo mi sie znalezc za 2021 rok - w USA i Kanadzie za 1000 wyświetleń YT płaci około $13.00.
Ogólnie bardziej opłaca się robić content w języku angielskim, potencjalnie trafiasz do dużo szerszego grona odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DArk Evil napisał:

Ale wracając do kanałów bjuti(bo tylko takie oglądam)- to one są wręcz przeładowane reklamami i kodzikami, więc coś musi być w tym że z wyswietleń słaba kasa. 

Kanały Beauty to chyba najbardziej sprzedajny typ youtuberów. Reklama reklamę pogania. Niektórzy z nich nic, kompletnie nic nie upublicznią bez reklam. Jak miałam ich zasubowane chyba z 50, tak teraz zostało 11 a i tak zamierzam to grono okroić jeszcze. 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DArk Evil napisał:

Dokładnie- nie dość ze tematyka filmów nudna i powtarzalna, to jeszcze pelno kryptoreklam. 

Najgorsze są te które kłamią pokazując coś, że to nie reklama a potem nagle widzisz ten sam produkt u 10 innych jak ta golarka do ubrań z Philipsa widywana u vlogerów XD

Edytowano przez WładcaCebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, DArk Evil napisał:

Ja to widzę po kosmetykach- wszedzie te same KOMPLETY z paczek PR- wszędzie dosłownie to samo a jak zapytasz o kosmetyk jakiejs innej marki to walą kit że ich to nie interesuje/niedostepne w PL/ za drogie itp. 

albo jak to wkońcu stwierdziła jedna "gwiazda" nie po drodze jej z właścicielką marki XD

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, DArk Evil napisał:

A najgorsze jest to, że kosmetyki tej marki cieszą się naprawdę dobrą opinią na yt.

Mi raz Tryfona napisala ze nie bedzie testowac podkładu Lisy Eldrige bo jest za drogi i niedostepny w PL

W przypadku doopci to była zawiść i zazdrość a ja mam ochotę kupić sobie coś z MEXMO więc poszukam filmów z testem na innych kanałach XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DArk Evil napisał:

A najgorsze jest to, że kosmetyki tej marki cieszą się naprawdę dobrą opinią na yt.

Mi raz Tryfona napisala ze nie bedzie testowac podkładu Lisy Eldrige bo jest za drogi i niedostepny w PL

A co do tryfony to odwaliła lipę bo test eveline czy innej taniej marki drogeryjnej może zrobić każdy a nad kupnem drogiego kosmetyku każdy się zastanowi 100 razy bo strata kilkuset złotych boli XD Zresztą to od czego one są jak nie słuchają widzek? To one powinny walczyć o widza a nie widz o nie XD

Edytowano przez WładcaCebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, WładcaCebuli napisał:

A co do tryfony to odwaliła lipę bo test eveline czy innej taniej marki drogeryjnej może zrobić każdy a nad kupnem drogiego kosmetyku każdy się zastanowi 100 razy bo strata kilkuset złotych boli XD Zresztą to od czego one są jak nie słuchają widzek? To one powinny walczyć o widza a nie widz o nie XD

gwiazdy zas*ane XD. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No podobno z reklam to właśnie kasy za bardzo nie ma, czyli wszystko to współprace. Bawi mnie, jak teraz się burzą, bo mają oznaczać wspolprace. Że im you tube tnie zasięgi... Po pierwsze skoro wszystkie mają współprace, to tnie wszystkim, także bez znaczenia. A druga sprawa, że raczej jest takie namnożenie kanałów, że po prostu widzowie mają duży wybór. Ale tak, kto tu jest dla kogo? Ja mogę ich nie oglądać i pewnie jeszcze lepiej na tym wyjdę. A one bez widzów mogą sobie do ściany gadać

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, HajleSyllasje napisał:

Przy określonej liczbie subskrybentów. (teraz to chyba 10tys) opcja nawiązania współpracy z YT pojawia się automatycznie.

Jeśli mówisz o możliwości zarabiania z reklam na YT, to trzeba mieć 1.000 subów + 4.000 godzin czasu oglądania publicznych filmów (watchtime). W tej kwestii nic się nie zmieniło od lat, przynajmniej dla polskiego YouTube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys chcialam nagrywac na you tube,ale nie oplaca sie. Wiele you tuberek nie zarabia wcale tak duzo,a poswieca sporo czasu na robienie filmikow. Po za tym prywatnosc . Ci co zarabiaja sporo zyja praktycznie 24 na dobe you tubem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×