Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Migotka95

13 latka problemy zdrowotne

Polecane posty

Od jakiegoś czasu moja siostra źle się czuje, ma nudności, cały czas jest głodna, słabnie jest senna. Podczas wstawania robi jej sie czarno przed oczami. Dodatkowo narzeka, ze często boli ją głowa. Młoda ma 13 lat, od kilku miesięcy miesiączkuje, dość nieregularnie. Jest szczupła i wysoka.

Jakis czas temu miała robione podstawowe badania - wszystko w normie. Nie choruje na cukrzycę, chociaż jej ojciec chorował na cukrzycę 1 stopnia. Jutro idę z nią na ponowne badania, ale lekarz rozkłada juz ręce. Poszukuję podpowiedzi jakie możemy wykonać badania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym badała ale bardzo dokładnie tarczyce. Miałam bardzo podobnie w tym samym wieku, podstawowe badania ok dopiero z 3 lata później jak miałam 16 lat wyszło mi, że mam niedoczynność tarczycy. Z początku musiała być to niedoczynność utajniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Agul napisał:

Ja bym badała ale bardzo dokładnie tarczyce. Miałam bardzo podobnie w tym samym wieku, podstawowe badania ok dopiero z 3 lata później jak miałam 16 lat wyszło mi, że mam niedoczynność tarczycy. Z początku musiała być to niedoczynność utajniona.

Też mam takie podejrzenia, że to może być tarczyca. Sama choruję na niedoczynność a do tego hashimoto. Wieczorem będą wyniki więc może już coś sie wyjaśni i w poniedziałek do lekarza mama z nią idzie. Martwię się, bo naprawdę niepokojące sa te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto powtorzyc badania - brzmi jak anemia taka ksiazkowa, ale moze byc cos zupelnie innego. Zdrowia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim badania - z naciskiem na ferrytynę, hemoglobinę, ob. Bo to są nieswoiste objawy i może mieć to coś wspólnego z anemią, ale też ogólnie z osłabieniem organizmu - nawet z infekcją. Warto przyjrzeć się diecie. Może będzie trzeba podbić żelazo suplementacją. Od razu zaznaczam, że nie ma się czego bać, są już na rynku suplementy nowej generacji, np. Sideral (tabletki, jest też płynie!), które nie mają skutków ubocznych, a taka terapia może być wskazana w dzisiejszych czasach przy niedoborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, że jest tyle osób które potrafią coś podpowiedzieć. Przykre, że nie zajmuje się tym lekarz. Jeśli siostrze wyszły dobre wyniki, a nadal źle się czuję powinien szukać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odzew. Okazało się, że ma wysokie jak na swój wiek tsh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×