Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mam do Was pytanie co sądzicie o imieniu Dylan dla synka? Mamy już dwójkę dzieciaczków - Maje i Leonka a teraz spodziewamy się trzeciego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

Polskie imiona się skończyły?

Nie każdy lubi Stanisławów czy innych Ziemowitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mankmanka11 napisał:

Mam do Was pytanie co sądzicie o imieniu Dylan dla synka? Mamy już dwójkę dzieciaczków - Maje i Leonka a teraz spodziewamy się trzeciego.

Wg mnie ma ładne brzmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annn2020 napisał:

Nie każdy lubi Stanisławów czy innych Ziemowitow

Są ładne polskie imiona, które nie brzmią jakbyś przywiozła dziecko prosto ze Stanów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Są ładne polskie imiona, które nie brzmią jakbyś przywiozła dziecko prosto ze Stanów. 

Np? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Annn2020 napisał:

Np? 

Tomasz? Jakub? Jan? Jacek? Mateusz? Henryk? Damian? Krystian? Kacper?

Nie będę Ci przecież wymieniać wszystkich istniejących imion używanych w Polsce  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używane w Polsce nie oznacza z automatu że są polskie. Jeśli autorka nada dziecku Dylan tez będzie ono używane w Polsce co wg Ciebie uczyni go polskim imieniem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dylan jest, no coz, pretensjonalne. Rozumiem, ze mieszkacie w Polsce? Dla mnie Dylan to imie z serialu. Beverly Hills 90210. Gdzies na tym samym miejscu co Brajan. 

Jednak Wam jako rodzicom ma sie podpbac a nie nam.

5 godzin temu, Annn2020 napisał:

Nie każdy lubi Stanisławów czy innych Ziemowitow

Akurat Ziemowit mi sie bardzo podoba. Masz jeszcze typowo nasze jak np: Mieszko, Radek, Sławek. W Polsce funkconuje tez wiele imion pochodzenia obcego, jednak zakorzenionych w naszej kulturze. Nie ma potrzeby wydziwiania na sile i narazania dziecka na usmieszki obcych. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annn2020 napisał:

Używane w Polsce nie oznacza z automatu że są polskie. Jeśli autorka nada dziecku Dylan tez będzie ono używane w Polsce co wg Ciebie uczyni go polskim imieniem 

W Stanach możesz nazwać dziecko Sky, Paris, London.

A jakoś w Polsce nie biegają ochoczo dzieci tak nazwane. Nie wszystkie imiona powinno się przenosić do Polski. 

Nie bez powodu ludzie się śmieję z Brajanów i Dżesik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Annn2020 napisał:

Nie każdy lubi Stanisławów czy innych Ziemowitow

A to tylko Stanisławy i Ziemowity są polskie, staropolskie, słowiańskie? Jest też sporo imion pochodzenia słowiańskiego przywłaszczone np przez Niemców, albo przypisane Skandynawii. 

3 godziny temu, Annn2020 napisał:

Używane w Polsce nie oznacza z automatu że są polskie. Jeśli autorka nada dziecku Dylan tez będzie ono używane w Polsce co wg Ciebie uczyni go polskim imieniem 

Tak, to racja, tylko, że jak ktoś się nie interesuje głębiej pochodzeniem imion, tylko ważniejsze będzie brzmienie imienia, to określi ci imiona nadawane w Polsce od czasów średniowiecza za polskie. I o te imiona dokładnie Foko chodziło. 

18 godzin temu, mankmanka11 napisał:

Mam do Was pytanie co sądzicie o imieniu Dylan dla synka? Mamy już dwójkę dzieciaczków - Maje i Leonka a teraz spodziewamy się trzeciego.

Autorko przyznaj się. Lubisz miękkie imiona i bardzo podoba ci się imię Alan, tylko ktoś z twojego otoczenia je wyśmiał, stąd Dylan. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak autorko lubisz takie bardzo miękkie imiona, to może łacinski Julian ci podpasuje? Jest miękkie, pasuje do imion starszych dzieci, nie jest jakoś super oklepane (chociaż Julia to już do porzygu) ale dość znane i spotykane.  Majka, Leon i Julek. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś daje dziecku na imię Brajan, Dylan itp to ma coś mocno z głową nie tak. Nie zdziwię się jak kiedyś dziecko zmieni imię na normalne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×