Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

To znowu się stało, wiec rozpoczynamy cześć 4 :))

12 minut temu, Olika napisał:

To znowu się stało, wiec rozpoczynamy cześć 4 :))

Ojej... Od wczoraj mnie tu nie było i nie wiem co u was ?! Czuje taką pustkę 😓

Powiedzcie jak wybrać dobrą klinikę, na temat mojej jest mało inf w necie, na ich stronie nie ma inf na temat laboratorium embrion. Ale wszystko u nich na miejscu jest wykonywane, macie jakieś propozycje o co pytać w takiej klinice

13 minut temu, Kasienka30 napisał:

Powiedzcie jak wybrać dobrą klinikę, na temat mojej jest mało inf w necie, na ich stronie nie ma inf na temat laboratorium embrion. Ale wszystko u nich na miejscu jest wykonywane, macie jakieś propozycje o co pytać w takiej klinice

O skuteczność, ile procent par zostaje rodzicami. 

Metody dodatkowe to selekcja plemników, embroglue ale też procedury przed transferem jak histeroskopia z oknem implantacyjnym. Jest tego ogrom. 

Z tego co my szukaliśmy kliniki to ja nie byłam przekonana do zdrówka. 

42 minuty temu, Izuu07 napisał:

O skuteczność, ile procent par zostaje rodzicami. 

Metody dodatkowe to selekcja plemników, embroglue ale też procedury przed transferem jak histeroskopia z oknem implantacyjnym. Jest tego ogrom. 

Z tego co my szukaliśmy kliniki to ja nie byłam przekonana do zdrówka. 

A dlaczego odrzuciliscie zdrówko

15 minut temu, Kasienka30 napisał:

A dlaczego odrzuciliscie zdrówko

Właśnie dlatego że mało informacji można o nich znaleźć w internecie. Po za tym jest to stosunkowo młoda klinika, porównując z invicta która jest w tym samym mieście z wieloletnim doświadczeniem. A im dłużej na rynku tym większe doświadczenie. 

Na sama invicta w Bydgoszczy też bym się nie zdecydowała.  Ale prowadził nas dr z Gdańska (pełen profesjonalizm), wszystkie zabiegi (punkcję i transfer) mieliśmy w Gdańsku a do Bydgoszczy jeździliśmy na badania i USG. 

Wiadomo, kasa też się liczy, ale woleliśmy więcej zapłacić mając też większe zaufanie do lekarza. 

Melduje się na pokładzie już części czwartej 🤪

1 godzinę temu, Kasienka30 napisał:

Ja sugerowałam się opiniami i odległością od miejsca zamieszkania. Zdecydowaliśmy się na invimed Wrocław , dodatkowo skorzystaliśmy z embroglue i metody selekcji plemników fertile chip . Jutro postaram się betę zrobić w Zakopanem ale jedyna przychodnia gdzie udało mi się dodzwonić ma tylko możliwość oznaczenia hcg a nie beta hcg 🥲

26 minut temu, Izuu07 napisał:

Właśnie dlatego że mało informacji można o nich znaleźć w internecie. Po za tym jest to stosunkowo młoda klinika, porównując z invicta która jest w tym samym mieście z wieloletnim doświadczeniem. A im dłużej na rynku tym większe doświadczenie. 

Na sama invicta w Bydgoszczy też bym się nie zdecydowała.  Ale prowadził nas dr z Gdańska (pełen profesjonalizm), wszystkie zabiegi (punkcję i transfer) mieliśmy w Gdańsku a do Bydgoszczy jeździliśmy na badania i USG. 

Wiadomo, kasa też się liczy, ale woleliśmy więcej zapłacić mając też większe zaufanie do lekarza. 

Izuu, tak z ciekawości - jaki dr. Gdanska Cie prowadził? 

Myślę że warto podpytać przede wszystkim o statystyki. Tylko należy zwrócić uwagę na sposób ich przedstawienia - niektóre kliniki podają % ciaz na transfer, w niektórych na procedurę (czyli na wykorzystanie wszystkich zarodków z punkcji), porównać czy definicja ciazy jest spójna. W invictcie ciąża w statystykach jest kwalifikowana jak pojawi się serduszko. Czy dobrze pamiętam, że u was głównie czynnik męski jest powodem podejścia do in vitro? 

40 minut temu, MamaAniola napisał:

Izuu, tak z ciekawości - jaki dr. Gdanska Cie prowadził? 

Dr Głodek, polecam z czystym sercem ,

🙂

MamoAniola a Ty chyba zaraz kończysz I trymestr?🍀

Edytowano przez Izuu07

1 godzinę temu, MamaAniola napisał:

Myślę że warto podpytać przede wszystkim o statystyki. Tylko należy zwrócić uwagę na sposób ich przedstawienia - niektóre kliniki podają % ciaz na transfer, w niektórych na procedurę (czyli na wykorzystanie wszystkich zarodków z punkcji), porównać czy definicja ciazy jest spójna. W invictcie ciąża w statystykach jest kwalifikowana jak pojawi się serduszko. Czy dobrze pamiętam, że u was głównie czynnik męski jest powodem podejścia do in vitro? 

U mnie wrogość śluzu a u męża słabe DNA plemnika

Jak dobrze, ze Was znalazlam ❤

Dzis przezylam koszmar! Obudzilam sie w kaluzy krwi, jak sie zerwalam z lozka to leciala ze mnie ciirkiem krew, jak z kranu 😞 cos okropnego...leze od rana w szpitalu we Wroclawiu, gdzie zaczely lapac mnie delikatne skurcze. Od 10 leze podlaczona do ktg i rozmych kroplowek. Z dzieckiem jest wszystko ok, ale ma ciut podwyzszony puls.

To juz moj 4 pobyt w szpitalu, z tym ze wtedy byly plamienia, a teraz obfite krwawienie. 

Trzymajcie prosze kciuki, zeby wszystko dobrze sie skonczylo 🙏

• Sad 4

9 minut temu, Gulia13 napisał:

Dzis przezylam koszmar! Obudzilam sie w kaluzy krwi, jak sie zerwalam z lozka to leciala ze mnie ciirkiem krew, jak z kranu 😞 cos okropnego...leze od rana w szpitalu we Wroclawiu, gdzie zaczely lapac mnie delikatne skurcze. Od 10 leze podlaczona do ktg i rozmych kroplowek. Z dzieckiem jest wszystko ok, ale ma ciut podwyzszony puls.

To juz moj 4 pobyt w szpitalu, z tym ze wtedy byly plamienia, a teraz obfite krwawienie. 

Kochana musi być wszystko dobrze. Nie ma innego wyjścia. ✊👊

• Like 1

34 minuty temu, Gulia13 napisał:

Najwazniejsze, że z Maleństwem  wszystko dobrze. Jestes pod dobrą opieką. Pomodlę się za Was 💚 

• Like 1

44 minuty temu, Kasienka30 napisał:

Skonsultowałaś z innym lekarzem diagnozę wrogości śluzu? Z tego co wiem to już od dawna odchodzi sie od tego, jako przyczyny problemów. 

41 minut temu, Gulia13 napisał:

Gulia trzymam mocno kciuki, aby wszystko było dobrze i żebyś mogła jak najdłużej donosić ciążę. W którym jesteś już tygodniu?

• Like 1

1 godzinę temu, Gulia13 napisał:

Gulia13 trzymam kciuki ze wszystkich sił. Jesteś pod opieką dobrą a Maluch sobie radzi i to najważniejsze 💪 jak dobrze pamiętam to kwestia łożyska? I tak chyba miałaś się zgłosić do szpitala wkrótce? 😬 Który to tc? Nie podają już na wszelki wypadek Maluchowi sterydów na rozwój płucek? Odpoczywaj, odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj 🍀 

• Like 1

2 godziny temu, Izuu07 napisał:

Dr Głodek, polecam z czystym sercem ,

🙂

MamoAniola a Ty chyba zaraz kończysz I trymestr?🍀

Tak, to 11tc 🙂 czas leci! Niestety nadal towarzyszy mi pełen pakiet objawów pierwszego trymestru i jestem tym już trochę zmęczona 🤢 w poniedziałek wizyta u lekarza po dłuższej przerwie. Oby wszystko było dobrze! A Ty jak tam? 

Warto się dowiedzieć jakie dodatkowe procedury byłyby w Waszym przypadku zalecane (o ile w ogóle jakieś) i sprawdzić czy są dostępne w klinikach, które rozważasz. U mojego męża zawyzona fragmentacja przy jednoczesnej śladowej ilości plemniczkow. Mieliśmy FAMSI, selekcję plemników i badaliśmy zarodki genetycznie. 

1 godzinę temu, Gulia13 napisał:

Kochana ogromne ogromne kciuki! Przypomnij mi który to tc? 

• Like 1

1 godzinę temu, Jennn napisał:

Skonsultowałaś z innym lekarzem diagnozę wrogości śluzu? Z tego co wiem to już od dawna odchodzi sie od tego, jako przyczyny problemów. 

Gulia trzymam mocno kciuki, aby wszystko było dobrze i żebyś mogła jak najdłużej donosić ciążę. W którym jesteś już tygodniu?

U nas tak do końca na 100% nie stwierdzono gdzie leży problem ale tylko te wyniki mamy zle  ale jestem po 3 inseminacjach i kilku latach naturalnych prób, zostaje tylko invitro

7 minut temu, MamaAniola napisał:

Warto się dowiedzieć jakie dodatkowe procedury byłyby w Waszym przypadku zalecane (o ile w ogóle jakieś) i sprawdzić czy są dostępne w klinikach, które rozważasz. U mojego męża zawyzona fragmentacja przy jednoczesnej śladowej ilości plemniczkow. Mieliśmy FAMSI, selekcję plemników i badaliśmy zarodki genetycznie. 

Za te badania musiałaś płacić dodatkowo? 

5 minut temu, Kasienka30 napisał:

9 minut temu, Kasienka30 napisał:

U nas tak do końca na 100% nie stwierdzono gdzie leży problem ale tylko te wyniki mamy zle  ale jestem po 3 inseminacjach i kilku latach naturalnych prób, zostaje tylko invitro

A miałaś robiony test w kierunku "wrogości śluzu"?Diagnozował to jakiś immunolog? Sama podwyższona fragmentacja DNA plemników może już uniemożliwić zajście w ciążę. Niestety ale w takich przypadkach inseminacja często jest bezskuteczna. 

5 minut temu, Kasienka30 napisał:

Badanie zarodków jest dodatkowo płatne i jest to koszt rzędu kilku albo kilkunastu tysięcy złotych dodatkowo. Zasadność tego badania w Waszym przypadku najlepiej skonsultować z lekarzem, który Was będzie prowadził w trakcie procedury in vitro.

11 minut temu, Kasienka30 napisał:

To są dodatkowe procedury przy samym in vitro, wszystko dodatkowo płatne. Natomiast musiałabyś się zorientować jak to wygląda w waszym przypadku, może takie dodatki nie będą w waszym przypadku konieczne 

1 godzinę temu, Jennn napisał:

Dziękuję 🙏 dziś 28+3 dni. Tętno już sie uspokoilo, krwawienie ustalo, krwiaka brak, lozysko sie nie odkleja, dluga szyjka macicy, nie wiedza skad dokladnie byl ten krwotok, mowia ze moze polip, ale to sie okaze 🙄

1 godzinę temu, Luna_ napisał:

Gulia13 trzymam kciuki ze wszystkich sił. Jesteś pod opieką dobrą a Maluch sobie radzi i to najważniejsze 💪 jak dobrze pamiętam to kwestia łożyska? I tak chyba miałaś się zgłosić do szpitala wkrótce? 😬 Który to tc? Nie podają już na wszelki wypadek Maluchowi sterydów na rozwój płucek? Odpoczywaj, odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj 🍀 

Dziękuję 💕 tak mam łożysko centralnie przodujące. Obecnie 28 tc +3 dni, sterydy podali mi juz w 24tc  jak tu wyladowalam z plamieniami. Takze chociaz tyle. Jestem caly czas pod kontrola, takze mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczy 🙏

26 minut temu, MamaAniola napisał:

Kochana ogromne ogromne kciuki! Przypomnij mi który to tc? 

Dziękuję ❤ 28tc+3 dni

1 godzinę temu, Martuska napisał:

Najwazniejsze, że z Maleństwem  wszystko dobrze. Jestes pod dobrą opieką. Pomodlę się za Was 💚 

Dziękuję 🙏💕

43 minuty temu, MamaAniola napisał:

Tak, to 11tc 🙂 czas leci! Niestety nadal towarzyszy mi pełen pakiet objawów pierwszego trymestru i jestem tym już trochę zmęczona 🤢 w poniedziałek wizyta u lekarza po dłuższej przerwie. Oby wszystko było dobrze! A Ty jak tam? 

Współczuję bo ja nie miałam praktycznie żadnych objawowo w I trymestrze 😉

U mnie wszystko książkowo. Dziś kończę 29tc. Czuje się coraz bardziej ociężale, ale cóż począć 😆 kompletujemy wyprawkę dla Małego 🥰

39 minut temu, Kasienka30 napisał:

Inseminacja to wyrzucenie pieniędzy w błoto - takie moje zdanie. Miałam sama 4 razy. I u nas oprócz niedoczynności tarczycy nie mamy nic stwierdzonego a staraliśmy się 7lat. Pomimo że diagnozował mnie nawet naprotechnolog i Dr. Jankowska z Wawy (leczyła między innymi Kożuchowską) 

A invitro zaskoczyło za 1 razem. 

Wydaje mi się że musicie dużo jeszcze się dopytać lekarza albo doczytać na czym konkretnie polega procedura i jej dodatkowe opcje (zawsze płatne). To że w ulotce napisane jest że procedura z transferem kosztuje 10tys to nie koniec, bo właśnie dochodzą np badania przed procedura albo dodatkowe opcje jak embroglue czy selekcja plemników chociażby. Badania przed transferem, badania po transferze. Oczywiście leki (nie każdy ma refundację a z refundacja też nie są darmowe ) 

To długa i kręta ścieżka, ale baaardzo często opłacalna... Poza tym człowiek ma świadomość że zrobił wszystko co było możliwe ✊

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się