Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Trafalgar21

Nieśmiałość i lęki

Polecane posty

Cześć postanowiłem że podzielę się swoim problemem może ktoś miał podobnie i wie jak sobie z tym poradzić. Mam 22 lata jestem wysoki studiuje poważny kierunek na polibudzie mam to szczęście że nie cierpię na brak kasy, jestem świadom tego że podobam się kobietom. Mimo to moim największym utrapieniem jest nieśmiałość która przez pandemie i izolacje jeszcze bardziej się pogłębiła do tego dochodzą fobie społeczne. Niesamowicie utrudnia mi to relacje z kobietami, nie raz zdarzały mi się sytuację w której dziewczyna dawała po sobie poznać że jest mną zainteresowana często z wzajemnością wystarczyło zagadać.. tyle i aż tyle jak się okazuje. Poprostu nie mogę się przełamać coś mnie blokuję do tego nie jestem typem który jest wylewny raczej zamknięty w sobie słucham i analizuje. Szukam jakiegoś game changer'a może ktoś czytał jakaś dobrą książkę która mogłaby mi pomóc poukładać myśli? 

14 minut temu, Trafalgar21 napisał:

Mimo to moim największym utrapieniem jest nieśmiałość k

Nieśmiałość wynika z lęku, lęku przed odrzuceniem, przed ośmieszeniem, lęku przed tym że poczuję gorszy od innych.

Najważniejszym krokiem żeby to zmienić jest zbudowanie poczucia wartości. Kiedy jest ono silne nie boimy się opinii innych, bo mamy własne zdanie na swój temat, nie potrzebujemy zabiegać o to by inni nas lubili, nie rezygnujemy z siebie dla akceptacji, nie przekonujemy za wszelką cenę innych, do naszych poglądów (ktoś tego nie przyjmuje to jego wybór).

Budowanie wartości zaczyna się od spisania sobie wszystkich naszych pozytywnych stron, tego co umiemy, tego że jesteśmy skuteczni a nasze decyzje słuszne, tego co mamy, co możemy dać innym, cech charakteru.

Drugim sposobem jest powtarzanie sobie, że jestem wartościowy bo..., mogę, zasługuję oraz dziękowanie światu (losowi) za konkretne sprawy, sytuację (wdzięczność)

Poczucie wartości jest jak stół, który musi mieć co najmniej 4 nogi żeby stabilnie stał:

1. Pasje, zainteresowania

2. Przyjaciele, rodzina

3. Sytuacja finansowa, mieszkaniowa, praca

4. Miłość, bliska relacja

5. Kompetencje, doświadczenie

• Like 2

Autorze, są tematy w kafeterii dotyczące nieśmiałości. Wpisz sobie w Googlach " kafeteria niesmiały chlopak". Poczytaj sobie o tym jak inni radzili sobie z takim problemem. Miałem ten sam problem co Ty Autorze i dopiero w wieku 22 lat się przełamałem. Pisałem tu o tym wielokrotnie i obiecałem sobie, że kolejny raz nie będę się juz powtarzać w tym temacie. Zajrzyj więc do archiwalnych tematów kafeterii. Tam jest sporo różnych porad. 

5 godzin temu, Trafalgar21 napisał:

Cześć postanowiłem że podzielę się swoim problemem może ktoś miał podobnie i wie jak sobie z tym poradzić. Mam 22 lata jestem wysoki studiuje poważny kierunek na polibudzie mam to szczęście że nie cierpię na brak kasy, jestem świadom tego że podobam się kobietom. Mimo to moim największym utrapieniem jest nieśmiałość która przez pandemie i izolacje jeszcze bardziej się pogłębiła do tego dochodzą fobie społeczne. Niesamowicie utrudnia mi to relacje z kobietami, nie raz zdarzały mi się sytuację w której dziewczyna dawała po sobie poznać że jest mną zainteresowana często z wzajemnością wystarczyło zagadać.. tyle i aż tyle jak się okazuje. Poprostu nie mogę się przełamać coś mnie blokuję do tego nie jestem typem który jest wylewny raczej zamknięty w sobie słucham i analizuje. Szukam jakiegoś game changer'a może ktoś czytał jakaś dobrą książkę która mogłaby mi pomóc poukładać myśli? 

Gdybyś częściej obcował z kobietami chćby na domówkach to nie miałbyś takiego problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się