Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Samis

Jak to jest mieć 3 dzieci w czasach pandemi...

Polecane posty

Witajcie, znalazłam kilka takich tematów ale z przed lat... zastanawiamy się z mężem nad trzecim dzieckiem ale ta decyzja musi być dobrze przemyślana. Rozważamy za i przeciw aby było dobrze. Mamy już dwójkę syna 7 lat i córke 4,5 ( od roku słyszę, że chce siostrzyczkę 😅). Jak to jest z waszego doswiadczenia w czasach pandemi urodzić trzecie dziecko? Sama jestem jedynaczką więc... Chce po prostu lepiej dla moich dzieci ale mają dwa zupełnie różne charaktery. Syn o zgrozo zachowuje się jak jedynak mimo, że od początku ciąży miał tłumaczone, że będzie miał rodzeństwo. Córka szuka uwagi u brata żeby mieć się z kim bawić pewnie stąd prośby o siostrzyczkę. Jakie macie różnice wieku między dziećmi? Jak bardzo zmienia się życie z trzecim dzieckiem? Czy koszty utrzymania są dużo większe? Całą wyprawke mam po poprzedniej dwójce więc tu koszty mi odpadają.... Jednak boję jak to będzie z dwójką starszych i maluszkiem... Jak się układają takie relacje? Najstarsze dziecko a maluszek... jakie są relacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że córka Ci mówi, że chce siostrzyczkę nie oznacza od razu, że będzie zadowolona i szczęśliwa jak już siostrzyczka się pojawi. Zwłaszcza, że będziecie mieli ponad 5 lat różnicy między nimi. Ja mam tyle z młodszą siostrą i dogadywać się zaczęłyśmy dopiero jak miałyśmy obie ponad 20 lat. Zabawkami bawiłyśmy się razem niedługo, bo jak ona do czegoś dorastała to ja wyrastałam i nie chciałam.

Poza tym dzieci mające więcej rodzeństwa wcale nie są szczęśliwsze niż jedynacy. Odwrotnie, często mają poczucie, że rodzice rodzeństwo wolą i na innych dzieciach się bardziej skupiają. 

Plus nawet jeżeli teraz masz wydatki, to przy takiej różnicy wieku między nimi, wyprawki szkolne będziesz musiała każdorazowo robić od zera, nie ma szans na zabieranie po sobie podręczników, bo już zdążą być nieaktualne.

Więc jeżeli Twoją motywacją jest córka chcąca siostrzyczkę i to, że Ty byłaś jedynaczką, to ja bym to jeszcze przemyślała.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Samis napisał:

Witajcie, znalazłam kilka takich tematów ale z przed lat... zastanawiamy się z mężem nad trzecim dzieckiem ale ta decyzja musi być dobrze przemyślana. Rozważamy za i przeciw aby było dobrze. Mamy już dwójkę syna 7 lat i córke 4,5 ( od roku słyszę, że chce siostrzyczkę 😅). Jak to jest z waszego doswiadczenia w czasach pandemi urodzić trzecie dziecko? Sama jestem jedynaczką więc... Chce po prostu lepiej dla moich dzieci ale mają dwa zupełnie różne charaktery. Syn o zgrozo zachowuje się jak jedynak mimo, że od początku ciąży miał tłumaczone, że będzie miał rodzeństwo. Córka szuka uwagi u brata żeby mieć się z kim bawić pewnie stąd prośby o siostrzyczkę. Jakie macie różnice wieku między dziećmi? Jak bardzo zmienia się życie z trzecim dzieckiem? Czy koszty utrzymania są dużo większe? Całą wyprawke mam po poprzedniej dwójce więc tu koszty mi odpadają.... Jednak boję jak to będzie z dwójką starszych i maluszkiem... Jak się układają takie relacje? Najstarsze dziecko a maluszek... jakie są relacje? 

Pamietaj, ze masz 50% szansy na urodzenie kolejnej corki. Tyle samo, ze dziecko bedzie chlppcem. To po pierwsze, po drugie dzieci nie beda sie ze soba bawic. Twoja corka bedzie miala juz kolo 6 lat jak urodzi sie kolejne dziecko, a taka roznica wieku to przepasc w dziecinstwie. O starszym chlopcu juz nie wspomne. Dzieciaki to nadrobia ale dopiero w doroslosci. 

Jezeli masz miec kolejne dziecko to tylko dlatego, ze Ty i Twoj maz go chcecie. Nie kieruj sie tym czego chce Twoja coreczka, bo to Wy bedziecie wychowywac kolejne dziecko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×