Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
NiebieskiKot

Kupiłam mieszkanie

Polecane posty

Trudno przebrnąć przez stories od diagnozy. Ale teraz stworzy sobie nowa społeczność autystów i będzie się klikać. 
jak myślicie kiedy eBook o autyzmie?

• Like 3

6 minut temu, Babcia_do_orzechow napisał:

Trudno przebrnąć przez stories od diagnozy. Ale teraz stworzy sobie nowa społeczność autystów i będzie się klikać. 
jak myślicie kiedy eBook o autyzmie?

Oby nigdy! Ona nie jest przecież specjalistką, mogłaby komuś zaszkodzić 😞 

• Like 1

12 minut temu, Kurosanty napisał:

Oby nigdy! Ona nie jest przecież specjalistką, mogłaby komuś zaszkodzić 😞 

Ale zaraz dopisze historie ze to eBook o JEJ i tylko JEJ autyzmie i ma prawo pisać o sobie 

• Like 2
  • Thanks 1

Fajnie się Gabriela Lisowska na stories właśnie odniosła do wysypu wyznań "jestem Ania, mam autyzm" na ig, porównując je z wyznaniami typu "mam na imię Paweł i studiuję prawo/ćwiczę crossfit" xDDD Z pewnością zbieżność imion w jej stories jest przypadkowa 😅

• Like 4
  • Haha 1

Ja myślę, że gadać o tym zacznie najpóźniej w lutym, a premiera koło maja. A potem może kolejne : "autystyk z podróży", "pewność siebie autystyka". 

• Like 3
  • Haha 2

13 minut temu, Lucja91 napisał:

Fajnie się Gabriela Lisowska na stories właśnie odniosła do wysypu wyznań "jestem Ania, mam autyzm" na ig, porównując je z wyznaniami typu "mam na imię Paweł i studiuję prawo/ćwiczę crossfit" xDDD Z pewnością zbieżność imion w jej stories jest przypadkowa 😅

Lisowska to czysty RIGCZ. 

• Like 2

Nie mogę z was😄 No teraz już tak będzie, będzie piłować tematcdo upadłego. Ebok na bank powstanie.

• Like 1

Pewnie tej wątpliwej jakości "ebuczki" w żaden sposób nie pomogą aurystykom ani ich rodzinom. Mam 4 letniego siostrzeńca z diagnozą autyzmu od roku. Przykładowo dla niego takie wywody pseudospecjalistów mogą być szkodliwe. 

Edytowano przez Fasolowa
  • Like 2

Kurcze, serio myślicie, że na takim temacie będzie chciała zbić kasę? Ona nie jest specjalistką w temacie, nie zajmuje się tym zawodowo, a pisać o swoich przeżyciach - na co to komu i po co? No i to chyba nie jest aż tak nośny temat, że dobrze by się taki e-book sprzedał?

Co innego pisać o podróżach, społeczności na IG czy nawet pewności siebie, a co innego o spektrum jednak. 

"Wpadacie w zniekształcenie poznawcze" aha mówiąc po ludzku, mamy uwierzyc, że ma chłopa? Z jednej strony prywatność, ale z drugiej insynuacje, że jest w związku, żeby baby z internetu sobie nie myślały. Spoko A. co się przejmujesz? Teraz już masz wytłumaczenie dlaczego jesteś sama, jak zresztą na wszystko 😂

Laska jest tak prerensjonalna, że aż zgrzyta. Dawno nie czytałam takiej buty na instagramie. Tak wiemy, że ma to w 🍑 oh wait... 😂 

Gabriela Lisowska w punkt podsumowała jak postrzegam "diagnoze" i spektrum rzeczonej influ.

• Thanks 1

30 minut temu, Ailoma napisał:

Kurcze, serio myślicie, że na takim temacie będzie chciała zbić kasę? Ona nie jest specjalistką w temacie, nie zajmuje się tym zawodowo, a pisać o swoich przeżyciach - na co to komu i po co? No i to chyba nie jest aż tak nośny temat, że dobrze by się taki e-book sprzedał?

Co innego pisać o podróżach, społeczności na IG czy nawet pewności siebie, a co innego o spektrum jednak. 

O pewności siebie przecież też nie ma pojęcia. Przecież na każdych stories u innych siedzi w nosie z telefonem i/lub totalnie odseparowana od reszty. 

A napisała 😬

• Like 3

Świetne stories jest właśnie u psycholozkadziecieca.anitajr o właśnie takim spłycaniu zaburzeń do memów itp.

• Like 2

17 minut temu, kotklakier napisał:

Świetne stories jest właśnie u psycholozkadziecieca.anitajr o właśnie takim spłycaniu zaburzeń do memów itp.

Bardzo mądrze pisze, to prawda. 

37 minut temu, Turururu napisał:

O pewności siebie przecież też nie ma pojęcia. Przecież na każdych stories u innych siedzi w nosie z telefonem i/lub totalnie odseparowana od reszty. 

A napisała 😬

Ale wiesz, e-book o pewności siebie nikomu krzywdy nie zrobi, co naiwniejsi się na to nabiorą, ale autyzm to już poważniejsza sprawa. Zresztą co ona by w takim ebooku zawarła?

Skoro ona tak się nie przejmuje ci ktoś uważa i tym co mówi/pisze/robi to po cholerę ciągle o tym mówi. Już dotarło calm down

• Like 1

1 minutę temu, Kenailik napisał:

Skoro ona tak się nie przejmuje ci ktoś uważa i tym co mówi/pisze/robi to po cholerę ciągle o tym mówi. Już dotarło calm down

To klasyczny dowód na to, że jednak się przejmuje. 

• Like 4

13 minut temu, Kenailik napisał:

Jej ostatnie stories 'o mnie' wskazuje wręcz, że czyta kafeterie/komentarze pod nitką na hydeparku 🙈

• Like 1
  • Thanks 1

Ona ewidentnie ma zamiar spieniężyć ten autyzm. Chwaliła się jakiś czas temu, że ona widzi jakie trendy królują w necie, bo widzi to po amerykańskim TikToku, więc się wzięła za autyzm, bo wie, że coraz więcej ludzi się diagnozuje, do tego teraz masa dzieci ma problemy tej natury. Ania przecież po pedagogice, więc jeśli połączy swój autyzm z dziecięcymi zaburzeniami, to mamusie z insta to łykną.

• Like 3

58 minut temu, kotklakier napisał:

Tak jak nie raz powstają, memy o depresji,gdzie ta depresja jest chwilowo gorszy nastrój. Też splycanie poważnej choroby.

Ja rozumiem edukować i nie ukrywać, że takie coś jak autyzm jest. Ale tu mam wrażenie wręcz chwalenia się tym i bycia dumnym. A nie ma z czego serio.

• Like 2

Ania powinna wziąć przykład z Agnieszki napieknewlosy, która też jest w spektrum i nie musi cały czas o tym gadać.

• Like 1

5 godzin temu, Lucja91 napisał:

weszłam to napisać xD zgadzam się z nią w pełni

3 godziny temu, Ailoma napisał:

IMO na bank będzie e-book o autyźmie. Kiedyś dawno temu kiedy zaczynała z ebookami - chyba po wydaniu tego pierwszego o podróżach - pisała na stories albo na blogu, że każdy może pisać e-booki i w ten sposób zarabiać na życie xD Kij z ekspercką wiedzą, wystarczy samo poczucie, że się coś tam wie o danym temacie. A tutaj będzie można podeprzeć się wykształcenien pedagogicznym. Obstawiam, że najpóźniej latem wleci e-book.

• Like 1

1 godzinę temu, Lola9090 napisał:

Ona ewidentnie ma zamiar spieniężyć ten autyzm. Chwaliła się jakiś czas temu, że ona widzi jakie trendy królują w necie, bo widzi to po amerykańskim TikToku, więc się wzięła za autyzm, bo wie, że coraz więcej ludzi się diagnozuje, do tego teraz masa dzieci ma problemy tej natury. Ania przecież po pedagogice, więc jeśli połączy swój autyzm z dziecięcymi zaburzeniami, to mamusie z insta to łykną.

Może niekoniecznie wyłącznie mamusie, bo jednak tutaj grupa odbiorców jest inna. Ja bym bardziej stawiała na te same dziewczyny, które zachwycały się e-bookiem o pewności siebie. Zostanie im e-book o autyźmie przedstawiony jako powiązany z ich trudnościami z odnajdywaniem się w trudnych sytuacjach, nawiązywanien nowych znajomości itp. 

W ogóle ostatnio się dowiedziałam, że też Ania, tylko z kanału i bloga Po Taniości pochwaliła się, że na swoim e-booku zarobiła 60 tysięcy. To ile musiała Waszym zdaniem zarobić Ania "Mam autyzm i mieszkanie za gotówkę"? Bo sądząc po liczbie odbiorców to musiała być niebotyczna kwota

3 minuty temu, Lucja91 napisał:

Może niekoniecznie wyłącznie mamusie, bo jednak tutaj grupa odbiorców jest inna. Ja bym bardziej stawiała na te same dziewczyny, które zachwycały się e-bookiem o pewności siebie. Zostanie im e-book o autyźmie przedstawiony jako powiązany z ich trudnościami z odnajdywaniem się w trudnych sytuacjach, nawiązywanien nowych znajomości itp. 

W ogóle ostatnio się dowiedziałam, że też Ania, tylko z kanału i bloga Po Taniości pochwaliła się, że na swoim e-booku zarobiła 60 tysięcy. To ile musiała Waszym zdaniem zarobić Ania "Mam autyzm i mieszkanie za gotówkę"? Bo sądząc po liczbie odbiorców to musiała być niebotyczna kwota

Też mi się wydaje, że jeśli pójdzie w stronę e-booka, to będzie celowac w dorosłe / nastoletnie osoby, które mają podobne problemy co ona (a są bez diagnozy, a podejrzewają, lub w lekkim spektrum jeśli już). Bo nie wyobrażam sobie, że rodzice dzieci, które nie są wysoko funkcjonujące jak A., coś by tam dla siebie znalazły. Ewentualnie porady w stylu: jak dziecko nie chce skarpetek czy rajstop, to ich na nim nie wymuszaj? Bez jaj...

A co do tej pedagogiki, to papier papierem (czy też teoria teorią), ale gdzie praktyka? Czy ona pracowała z takimi dziećmi, miała z nimi kontakt? 

5 minut temu, Ailoma napisał:

Też mi się wydaje, że jeśli pójdzie w stronę e-booka, to będzie celowac w dorosłe / nastoletnie osoby, które mają podobne problemy co ona (a są bez diagnozy, a podejrzewają, lub w lekkim spektrum jeśli już). Bo nie wyobrażam sobie, że rodzice dzieci, które nie są wysoko funkcjonujące jak A., coś by tam dla siebie znalazły. Ewentualnie porady w stylu: jak dziecko nie chce skarpetek czy rajstop, to ich na nim nie wymuszaj? Bez jaj...

A co do tej pedagogiki, to papier papierem (czy też teoria teorią), ale gdzie praktyka? Czy ona pracowała z takimi dziećmi, miała z nimi kontakt? 

Ania powie, że była kiedyś autystycznym dzieckiem, więc jest ekspertem w tej dziedzinie xD Już teraz widać, że ciągle wspomina jaka to była nierozumiana w szkolnych czasach, więc może napisać takiego ebooka by doedukować społeczeństwo xD

Edytowano przez Lola9090
  • Haha 1

7 minut temu, Ailoma napisał:

Kiedyś pisała, że prowadziła indywidualną terapię. No i nie zapominajmy, że wg relacji jej towarzyszy podróży dzieci w Tanzanii się do niej garnęły xD

Pewnie z tego wątku skopiuje połowę do ebooka 🤣

12 minut temu, Lola9090 napisał:

porady w stylu: jak dziecko nie chce skarpetek czy rajstop, to ich na nim nie wymuszaj

1 godzinę temu, Kasia87 napisał:

Pewnie z tego wątku skopiuje połowę do ebooka 🤣

Nawet, jak na zewnątrz -5 stopni😂

8 godzin temu, Turururu napisał:

A napisała 😬

No tak właśnie ona tłumaczyła swój autyzm. Dlatego siedzi w tel wśród znajomych na imprezach a przy okazji odniosła się do kafe 😂

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się