Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Stokrotka 01

Rozwiązanie umowy ze szkołą i placówką medyczną

Polecane posty

Z miesiąc temu zapisałam się do szkoły policealnej Copernicus na kierunek florystki na którym istniała opłata 190 zł na semestr za świeże kwiaty i 50 zł za kartę egzaminacyjną. 

Trochę nie pomyślałam,bo jak wypisali mnie z poprzedniego kierunku to musiałam uregulować 5 dych za kartę egzaminacyjną a na żadnym egzaminie nie byłam.

Chcę zrezygnować z aktualnego kierunku,bo ani razu w sumie nie byłam na zajęciach i kiedy powiadomiłam o tym w sekretariacie,dowiedziałam się że żeby zrezygnować muszę zapłacić 249 zł długu za kwiaty i tą kartę egzaminacyjną i jestem załamana.

+ Wrąbałam się w jeszcze gorszy układ : w grudniu podpisałam telefonicznie umowę (jak teraz o tym myślę,to w to nie wierzę.. co za absurd) na 12 miesięcy żeby nie płacić za każdą wizytę fizjoterapii - 531 zł za każdy miesiąc.

W grudniu miałam dużo gotówki więc dlatego podjęłam taką głupią decyzję,nie martwiąc się o to że później mogę tyle już nie mieć i że takie płatności będą dużym problemem... Co prawda dużo wahałam się nad podjęciem tej decyzji,ale nie było możliwości wykupienia miesięcznego pakietu.

Teraz jestem w dołku finansowym to raz,dwa - i tak nie chodzę do tej szkoły ani na tą fizjoterapię bo po prostu nie chcę,nie mam ochoty i chcę zrezygnować z obu rzeczy,ale kiedy dzwoniłam na infolinię tej firmy i napisałam maila z oświadczeniem że rozwiązuje umowę w trybie pilnym to usłyszałam,że brak środków nie jest powodem rozwiązania umowy... 

Ps. Czytałam na Wizażu post dziewczyny z podobnym problemem ze szkołą która kazała jej "uregulować długi do przodu" i jest tam wspomnienie o tym,że jest to nielegalne i że są to tzw"kruczki, ale nie wiem co to znaczy.. nie znam się też na umowach. Mam zespół Aspergera i jest to dla mnie zbyt zawiły temat,żeby samodzielnie go rozwiązać. Mogę przeczytać umowę ze szkoły,ale nic z tego nie zrozumiem,tak więc proszę o pomoc.

To bardzo ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co zapisywałaś się do tej szkoły w takim razie? Po co umowa na fizjoterapię, na którą nie chodzisz?

Obawiam się, że musisz płacić. To nie jest regulowanie długów do przodu. To są zobowiązania, które sama podjęłaś jako dorosła osoba. Teraz musisz ponieść tego konsekwencje. Idź do pracy gdzieś i zarób na to, a na następny raz myśl co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×