Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.5

Polecane posty

18 minut temu, Alicja1993 napisał:

Kammka czy Ty kiedyś bylas w ciazy dochodziło u Ciebie do implantacji zarodka? Badalas allo mlr? Kurcze jakie leki brałaś po tranferze zrob bete ona wszystko wyjaśni 

To mój pierwszy transfer z kd. Brałam tylko progsteron i estrofem. Nie byłam w ciazy na swoich komórkach. Miałam dwa transfery. Allo 29,2. Kir aa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2022 o 21:02, PolaMela napisał:

Melduje się po badaniu usg genetycznym. Przeziernosc 1.3, serducho 167/min, facet zdrowy 🙂 

Gdzie robiłaś test ERA? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Dziś 7 dpt. Zrobiłam test apteczny. Jedna kreska. Zrobię dziś po południu betę z krwi, ale wiem że nic z tego. 

5 dniowy zarodek transferowany? Może jeszcze coś wyjdzie... Badaliście zarodki? Invimed robi teraz badania nieinwazyjne embrace i też myślimy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, edisonka89 napisał:

5 dniowy zarodek transferowany? Może jeszcze coś wyjdzie... Badaliście zarodki? Invimed robi teraz badania nieinwazyjne embrace i też myślimy o tym

5 dniowy zarodek 4aa od zdrowej dawczyni. Nie badalam zarodków. Leczymy się w Czechach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Izzy napisał:

Ja też brałam heparynę 0.4 do końca. 3 tygodnie przed terminem planowanej cesarki (położenie pośladkowe)  odeszły mi wody o 5 w nocy. Ostatni zastrzyk wzięłam około 23. Kiedy zakładali mi fenflon, trysnęła krew aż poszło na prześcieradło. Anestezjolog zadecydowała, że czekamy do 11, choć mogłam być już operowana o 8.30. Ponoć 12 godzin to bezpieczny termin. Żadnego leku nie miałam chyba podanego z tego powodu, choć pewności nie mam. Cesarka przebiegła bezproblemowo. O 10.45 przyszedł zespół, o 11 synek był na świecie. Też się martwiłam co będzie, jak zacznę rodzić przed terminem, ale wszystko poszło gładko. Wszystkim życzę takich porodów i takiego personelu, choć nawet nie wiedziałam kto mnie operował 🙂

Dzięki, takie wiadomosci dają mi nadzieje i podnoszą na duchu, że dam rade ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krokus napisał:

Heparyne i Acard razem można brać i tak się bierze ale lekarz musi dobrze dawki dobrać. Heparyna pomaga mieć dobre przepływy pępowinowe między matką a dzieckiem, ale nie można przeholować z dawką. Acard z kolei podaje się jako prewencja wystąpienia stanu przedrzucawkowego (zagrażające życiu matki i dziecka wysokie i utrzymujące się na wysokim poziomie ciśnienie oraz zbyt wysokie białko w moczu).

Ja juz acard mam odstawiony, jakos 2 tygodnie bralam oba leki razem. 

Heparyne dostalam na 6 ostatnich tygodni ( raczej nie mam trombofilii bo juz jedno dziecko urodziłam i też nie mialam poronień, ale nie badałam nigdy) i biore 0,6 ale to chyba z powodu, że ważę ponad 80 kg. Jednqk d- dimery nadal duzo podwyższone mam 2,35 ug/ml przy normie 0,5 dlatego jestem przerażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kammka7 napisał:

Gdzie robiłaś test ERA? 

W Reprogenesis Brno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lala34 napisał:

Ja juz acard mam odstawiony, jakos 2 tygodnie bralam oba leki razem. 

Heparyne dostalam na 6 ostatnich tygodni ( raczej nie mam trombofilii bo juz jedno dziecko urodziłam i też nie mialam poronień, ale nie badałam nigdy) i biore 0,6 ale to chyba z powodu, że ważę ponad 80 kg. Jednqk d- dimery nadal duzo podwyższone mam 2,35 ug/ml przy normie 0,5 dlatego jestem przerażona...

Nie bądź! Ja się regularnie wkurzam na moich lekarzy rezydentów ze zlecają bez sensu D-dimery jak nie ma innych objawów świadczących o zatorowości i potem właśnie są takie schizy ze pacjent się denerwuje bo coś poczytał i wynik ma za wysoki a my wiemy ze kompletnie o niczym to nie świadczy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kammka7 napisał:

To mój pierwszy transfer z kd. Brałam tylko progsteron i estrofem. Nie byłam w ciazy na swoich komórkach. Miałam dwa transfery. Allo 29,2. Kir aa

Kiedy wynik bety? Wiesz na pewno oczywiście ze test sikany może być jeszcze ujemny (u mnie nie było w 7 dniu nic widać a Beta 61), ale jeśli tym razem faktycznie się nie uda to walcz dalej! Ja mam ciąże z 9 próby w tym 6 z kd. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Kiedy wynik bety? Wiesz na pewno oczywiście ze test sikany może być jeszcze ujemny (u mnie nie było w 7 dniu nic widać a Beta 61), ale jeśli tym razem faktycznie się nie uda to walcz dalej! Ja mam ciąże z 9 próby w tym 6 z kd. 

Napisałam do ciebie na priv. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Kiedy wynik bety? Wiesz na pewno oczywiście ze test sikany może być jeszcze ujemny (u mnie nie było w 7 dniu nic widać a Beta 61), ale jeśli tym razem faktycznie się nie uda to walcz dalej! Ja mam ciąże z 9 próby w tym 6 z kd. 

Klinika kazała zrobić mi beta 14.06, ale zrobię pod koniec tego tygodnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kammka7 napisał:

Klinika kazała zrobić mi beta 14.06, ale zrobię pod koniec tego tygodnia. 

Warto robić bete ok 7-9 dnia po to żeby zobaczyć czy drgnęła. Bo jak 7 dnia jest zupełnie ujemna to wiadomo ze nic z tego. Jeśli jest dodatnia ale słabo np do 20-30 to szanse są dość małe i w 14 dobie ona już będzie znów ujemna. I się nie dowiesz czy był przejściowy wzrost. A to dość ważne bo świadczy o niepełnym zagnieżdżeniu. A to z kolei może lekarzowi podpowiedzieć żeby przy kolejnej próbie lepiej przygotować endometrium. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PolaMela napisał:

Warto robić bete ok 7-9 dnia po to żeby zobaczyć czy drgnęła. Bo jak 7 dnia jest zupełnie ujemna to wiadomo ze nic z tego. Jeśli jest dodatnia ale słabo np do 20-30 to szanse są dość małe i w 14 dobie ona już będzie znów ujemna. I się nie dowiesz czy był przejściowy wzrost. A to dość ważne bo świadczy o niepełnym zagnieżdżeniu. A to z kolei może lekarzowi podpowiedzieć żeby przy kolejnej próbie lepiej przygotować endometrium. 

Zgadzam się, to ważne żeby wiedzieć czy coś drgnęło czy zupełnie nic. 7-8 dpt można już badać i po 48h powtórzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2022 o 08:22, Lala34 napisał:

Ja juz acard mam odstawiony, jakos 2 tygodnie bralam oba leki razem. 

Heparyne dostalam na 6 ostatnich tygodni ( raczej nie mam trombofilii bo juz jedno dziecko urodziłam i też nie mialam poronień, ale nie badałam nigdy) i biore 0,6 ale to chyba z powodu, że ważę ponad 80 kg. Jednqk d- dimery nadal duzo podwyższone mam 2,35 ug/ml przy normie 0,5 dlatego jestem przerażona...

Chyba nie powinnaś być przerażona. Podobno w ciąży te normy są inne. Ja nawet tego nie badałam bo mi lekarze powiedzieli, że nie ma potrzeby.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 🙂 chciałam odmeldować, że nasz Synek już jest z nami 😍😍😍 Jest zdrowy i piękny, a ja dochodzę do siebie po cesarce. Trzymam za Was kciuki!!!

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Aaga39 napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 chciałam odmeldować, że nasz Synek już jest z nami 😍😍😍 Jest zdrowy i piękny, a ja dochodzę do siebie po cesarce. Trzymam za Was kciuki!!!

Gratulacje i duzo zdrówka dla Was ❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Aaga39 napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 chciałam odmeldować, że nasz Synek już jest z nami 😍😍😍 Jest zdrowy i piękny, a ja dochodzę do siebie po cesarce. Trzymam za Was kciuki!!!

Super wielkie gratulacje !!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Aaga39 napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 chciałam odmeldować, że nasz Synek już jest z nami 😍😍😍 Jest zdrowy i piękny, a ja dochodzę do siebie po cesarce. Trzymam za Was kciuki!!!

Gratulacje! Przeżywałam to samo niedawno! Zdrówka dla dzielnej mamy i synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Aaga39 napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 chciałam odmeldować, że nasz Synek już jest z nami 😍😍😍 Jest zdrowy i piękny, a ja dochodzę do siebie po cesarce. Trzymam za Was kciuki!!!

Gratulacje 🙂 Dużo zdrówka dla Was i oby szybko do domciu 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alicja1993 napisał:

Kammka robilas tą bete? 

Tak w 8dpt  0,2. Odstawilam leki. 

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny drogie! Poradźcie gdzie mogę zrobić biopsję endomerium z CD138 oraz CD56 (komórki NK)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DalekoDo napisał:

Dziewczyny drogie! Poradźcie gdzie mogę zrobić biopsję endomerium z CD138 oraz CD56 (komórki NK)?

W każdej klinice ivf wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Krokus napisał:

W każdej klinice ivf wydaje mi się.

Niestety nie. Większość robi biopsję endometrium, ale zazwyczaj wynik to opis "stan zapalny jest" lub "stanu zapalnego brak". Ja chciałabym dokładny wynik, nie opisowy (czyli np. 5/10). Komórek NK natomiast niektóre kliniki wcale nie oznaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DalekoDo napisał:

Niestety nie. Większość robi biopsję endometrium, ale zazwyczaj wynik to opis "stan zapalny jest" lub "stanu zapalnego brak". Ja chciałabym dokładny wynik, nie opisowy (czyli np. 5/10). Komórek NK natomiast niektóre kliniki wcale nie oznaczają.

Salve Medica tak podaje. Ja tam robiłam w Łodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co u Was słychać, kto się przygotowuje do transferu w najbliższych dniach? 
My skończyliśmy 14 tygodni, w usg straszna wiercipięta, już się nie mogę doczekać kiedy będzie to czuć 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny co u Was słychać, kto się przygotowuje do transferu w najbliższych dniach? 
My skończyliśmy 14 tygodni, w usg straszna wiercipięta, już się nie mogę doczekać kiedy będzie to czuć 🙂

Jak się czujesz masz jakieś objawy bo ja kurcze nic 8 tydzień ciąży i ani wymiotów ani senności nic powiedziałabym ze tryskam energia aaa poza tym że mam stanie ssanie na jedzenie nom stop chodze glodna JUZ przybrałam 3kg........ Wystartowałam z kopyta musze się ogarnąć. Tym jedzeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2022 o 12:12, Kammka7 napisał:

Tak w 8dpt  0,2. Odstawilam leki. 

Kammka przykro mi ale nie poddawaj się jakie Masz plany dalej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Alicja1993 napisał:

Jak się czujesz masz jakieś objawy bo ja kurcze nic 8 tydzień ciąży i ani wymiotów ani senności nic powiedziałabym ze tryskam energia aaa poza tym że mam stanie ssanie na jedzenie nom stop chodze glodna JUZ przybrałam 3kg........ Wystartowałam z kopyta musze się ogarnąć. Tym jedzeniem 

Pierwszy trymestr tylko ciagle bym spała, kilka dosłownie razy lekkie nudności, apetyt wielki od hormonów. Teraz jest trochę lepiej ale tez waga poszła ostro w górę. Mam już odstawione leki oprócz Clexane i Acardu, nie licząc na nadciśnienie  bo to od tygodnia wariuje strasznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PolaMela napisał:

Pierwszy trymestr tylko ciagle bym spała, kilka dosłownie razy lekkie nudności, apetyt wielki od hormonów. Teraz jest trochę lepiej ale tez waga poszła ostro w górę. Mam już odstawione leki oprócz Clexane i Acardu, nie licząc na nadciśnienie  bo to od tygodnia wariuje strasznie 

Ja Juz Zchodze z clexane i estrofemu mam go brać do czwartku a clexane co 2 dzień do skończenia opakowania. Najgorszy ten Prolutex bo 2 ampułki dziennie a on najdroższy i Citrone leki miesiacznie kosztują mnie 1500zl juz czekam byle z nich zejść. Apetyt mam silny nie daje rady to silniejsze ode mnie i brzuch mi wywaliło 😅 ale oby wszytsko było z kropkien ok zastanawiam się nad badaniami prenatratlnymi czy robić lekarz nic nie wspomniał zapytam na kolejnej wizycie dawczyni mloda 25 lat myske ciagke nad tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×