Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.5

Polecane posty

19 minut temu, Alicja1993 napisał:

Kammka przykro mi ale nie poddawaj się jakie Masz plany dalej? 

Chce zrobić test ERA i w sierpniu jestem umówiona do Paśnika. Do następnego transferu podejdę z lekami na immuno, choć jestem neutralnie do nich nastawiona, bo różnie się mówi o immunologii. Wgl beta nie drgnęła więc może coś w organizmie jest nie tak. Albo po prostu nie ten zarodek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alicja1993 napisał:

Ja Juz Zchodze z clexane i estrofemu mam go brać do czwartku a clexane co 2 dzień do skończenia opakowania. Najgorszy ten Prolutex bo 2 ampułki dziennie a on najdroższy i Citrone leki miesiacznie kosztują mnie 1500zl juz czekam byle z nich zejść. Apetyt mam silny nie daje rady to silniejsze ode mnie i brzuch mi wywaliło 😅 ale oby wszytsko było z kropkien ok zastanawiam się nad badaniami prenatratlnymi czy robić lekarz nic nie wspomniał zapytam na kolejnej wizycie dawczyni mloda 25 lat myske ciagke nad tym 

Ja skończyłam Prolutex w tej samej dawce co Ty w 12 tygodniu. Clexane mam do końca ciąży. Robiłam test PAPPA i usg genetyczne, bez tych drogich testów typu NIFTY ale mój zarodek był przed transferem przebadany genetycznie wiec w sumie nie musiałam. Moja dawczyni 29. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kammka7 napisał:

Chce zrobić test ERA i w sierpniu jestem umówiona do Paśnika. Do następnego transferu podejdę z lekami na immuno, choć jestem neutralnie do nich nastawiona, bo różnie się mówi o immunologii. Wgl beta nie drgnęła więc może coś w organizmie jest nie tak. Albo po prostu nie ten zarodek... 

Może też porostu był za niski progresteron bo ten co podają Czechy to dawki bardzo niskie ja z imunologi kiry bx 2 brakujące ale allo mlr 0 hamowania zaryzykowałam jestem na sterydaxh narazie jest ok oby do 12 tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PolaMela napisał:

Ja skończyłam Prolutex w tej samej dawce co Ty w 12 tygodniu. Clexane mam do końca ciąży. Robiłam test PAPPA i usg genetyczne, bez tych drogich testów typu NIFTY ale mój zarodek był przed transferem przebadany genetycznie wiec w sumie nie musiałam. Moja dawczyni 29. 

Musze porozmawiać z lekarzem co on o tym sądzi narazie byle dotrwać do kolejnej wizyty i były by było ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie transfer odroczony bo w 1 dniu cyklu mam proga 1.5 ng/ml 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kaja356 napisał:

U mnie transfer odroczony bo w 1 dniu cyklu mam proga 1.5 ng/ml 

No to faktycznie wysoko. Dobrze ze odraczasz, większa szansa będzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PolaMela napisał:

No to faktycznie wysoko. Dobrze ze odraczasz, większa szansa będzie 🙂

Lekarz zdecydował tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kaja356 napisał:

U mnie transfer odroczony bo w 1 dniu cyklu mam proga 1.5 ng/ml 

Jak miałaś rozpisane leki? Od drugiego dnia cyklu estrofem? Od którego dnia progesteron? W 1dc kazali ci proga badać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kammka7 napisał:

Jak miałaś rozpisane leki? Od drugiego dnia cyklu estrofem? Od którego dnia progesteron? W 1dc kazali ci proga badać? 

Od 1dc estrofem 

Tak w 1dc kazali proga zrobić 

Między 9-11 dc miała być kontrola i pewnie wtedy bym proga dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kaja356 napisał:

U mnie transfer odroczony bo w 1 dniu cyklu mam proga 1.5 ng/ml 

Jest jakiś sposób na obniżenie progesteronu na początku cyklu? U mnie też często na podobnym poziomie w 1dc, a nigdy żadnej torbieli, zawsze potwierdzone na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PolaMela napisał:

Dziewczyny co u Was słychać, kto się przygotowuje do transferu w najbliższych dniach? 
My skończyliśmy 14 tygodni, w usg straszna wiercipięta, już się nie mogę doczekać kiedy będzie to czuć 🙂

Ja się szykuję 🙂 Już mam stres 😛 mam nadzieję, ze u ciebie ciąża przebiega bez problemów 🙂

19 godzin temu, Kammka7 napisał:

Chce zrobić test ERA i w sierpniu jestem umówiona do Paśnika. Do następnego transferu podejdę z lekami na immuno, choć jestem neutralnie do nich nastawiona, bo różnie się mówi o immunologii. Wgl beta nie drgnęła więc może coś w organizmie jest nie tak. Albo po prostu nie ten zarodek... 

Ile masz jeszcze zarodków? Były badane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, edisonka89 napisał:

Ja się szykuję 🙂 Już mam stres 😛 mam nadzieję, ze u ciebie ciąża przebiega bez problemów 🙂

 

Tak, dzięki, na razie jest niezle. Zaczyna mnie ciągnąć macica szczególnie przy wstawaniu, ale to nic bardzo dokuczliwego. Na kiedy planujesz zaczynać? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2022 o 18:31, Krokus napisał:

Salve Medica tak podaje. Ja tam robiłam w Łodzi.

Komórki NK też oznaczałaś u nich, czy tylko CD138?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DalekoDo napisał:

Komórki NK też oznaczałaś u nich, czy tylko CD138?

Nk też.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, edisonka89 napisał:

Ja się szykuję 🙂 Już mam stres 😛 

Kiedy transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, PolaMela napisał:

Tak, dzięki, na razie jest niezle. Zaczyna mnie ciągnąć macica szczególnie przy wstawaniu, ale to nic bardzo dokuczliwego. Na kiedy planujesz zaczynać? 

Właśnie wypada w poniedziałek, w piątek będą zapładniać komórki, więc trzymajcie kciuki 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W zeszłym roku urodziłam córeczkę z kd. To była najlepsza decyzja. Inaczej  została mi tylko adopcja. Żałuję że tak późno się na to zdecydowaliśmy.

Nie miejcie wątpliwości co do decyzji. I powodzenia.

W razie pytań piszcie.

Edytowano przez NEFERTARI83
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2022 o 07:45, DalekoDo napisał:

Jest jakiś sposób na obniżenie progesteronu na początku cyklu? U mnie też często na podobnym poziomie w 1dc, a nigdy żadnej torbieli, zawsze potwierdzone na usg.

Jeśli to problem występujący w kilku cyklach a nie w 1 co może sie zdarzyć to trzeba wyregulować miesiączki lekami hormonalnymi typu plastry EVRA. Bo wysoki progesteron przed włączeniem gwarantuje brak zagnieżdżenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2022 o 08:23, edisonka89 napisał:

Właśnie wypada w poniedziałek, w piątek będą zapładniać komórki, więc trzymajcie kciuki 🙂

Masz już jakiś raport o zarodkach? Wiadomo coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Jeśli to problem występujący w kilku cyklach a nie w 1 co może sie zdarzyć to trzeba wyregulować miesiączki lekami hormonalnymi typu plastry EVRA. Bo wysoki progesteron przed włączeniem gwarantuje brak zagnieżdżenia. 

U mnie zawsze progesteron był poniżej 1 .

Tylko teraz taki wysoki, może po punkcji muszę odczekać więcej niż jeden cykl

Poprzedio punkcja była w czerwcu a transfer w październiku 

Edytowano przez kaja356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaja356 napisał:

U mnie zawsze progesteron był poniżej 1 .

Tylko teraz taki wysoki, może po punkcji muszę odczekać więcej niż jeden cykl

Poprzedio punkcja była w czerwcu a transfer w październiku 

Pewnie, tak jak pisałam może się zdarzyć u całkiem zdrowej 🙂 lub być zespołem hiperstymulacji po punkcji i wtedy odczekanie wystarcza. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PolaMela napisał:

Jeśli to problem występujący w kilku cyklach a nie w 1 co może sie zdarzyć to trzeba wyregulować miesiączki lekami hormonalnymi typu plastry EVRA. Bo wysoki progesteron przed włączeniem gwarantuje brak zagnieżdżenia. 

Dzięki. Dokładnie to samo powiedziała moja Pani doktor prowadząca. Do transferu zawsze przystępowałam z odpowiednim poziomem hormonów, ale ostatnie dwa cykle progesteron był za wysoki. Sprawdzę w najbliższym cyklu i jak ponownie będzie za wysoki , mam się zgłosić po leki hormonalne na miesiąc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2022 o 15:23, PolaMela napisał:

Masz już jakiś raport o zarodkach? Wiadomo coś? 

Nie, na transferze się dowiem co i jak. Wiem tylko, że 7 komórek się prawidłowo zapłodniło. Trzymajcie kciuki 🙏🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, edisonka89 napisał:

Nie, na transferze się dowiem co i jak. Wiem tylko, że 7 komórek się prawidłowo zapłodniło. Trzymajcie kciuki 🙏🏻

Ładny wynik. A nie miałaś dzisiaj startować  z transferem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, PolaMela napisał:

Ładny wynik. A nie miałaś dzisiaj startować  z transferem?

Tak, jestem po 🙂 Wczoraj było 6 zarodków, 2 miałam transferowane, 4 jeszcze hodują dalej 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, edisonka89 napisał:

Tak, jestem po 🙂 Wczoraj było 6 zarodków, 2 miałam transferowane, 4 jeszcze hodują dalej 🙂

Trzymam kciuki! Daj znać kiedy testujesz i ile mrozaczkow zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, PolaMela napisał:

Trzymam kciuki! Daj znać kiedy testujesz i ile mrozaczkow zostaje 

Lekarz mówił, że dziś (środa) albo czwartek będzie wynik hodowli na portalu pacjenta. A testować zalecili 14dpt ale nie wiem czy ja tyle wytrzymam... Jak myślicie, kiedy wynik będzie już wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, edisonka89 napisał:

Lekarz mówił, że dziś (środa) albo czwartek będzie wynik hodowli na portalu pacjenta. A testować zalecili 14dpt ale nie wiem czy ja tyle wytrzymam... Jak myślicie, kiedy wynik będzie już wiarygodny?

Ja robilam bete 7dpo tak mi kazal zrobić lekarz z Polski i wyszła juz pozytywna czego i Tobie życzę trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, edisonka89 napisał:

Lekarz mówił, że dziś (środa) albo czwartek będzie wynik hodowli na portalu pacjenta. A testować zalecili 14dpt ale nie wiem czy ja tyle wytrzymam... Jak myślicie, kiedy wynik będzie już wiarygodny?

Z tego co się orientuje to mialas 3 dniowy zarodek czy sie mylę? Wtedy testowanie 7 dpt to za wczesnie i pewnie lepiej 9-10 dzień, żeby się nie rozczarowac niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lala34 napisał:

Z tego co się orientuje to mialas 3 dniowy zarodek czy sie mylę? Wtedy testowanie 7 dpt to za wczesnie i pewnie lepiej 9-10 dzień, żeby się nie rozczarowac niepotrzebnie.

A jak zarodek 3 dniowy to tak 7dpo za wcześnie sorki ja mialam 5 dniowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×