Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

2 minuty temu, Jennn napisał:

Jeśli masz problem z dostaniem tego leku to może zgłoś od razu lekarzowi, żeby Ci zmienił zanim zacznie się czas na rozpoczęcie stymulacji. 

Lekarz wie o tym bo dzwonili do niego z apteki od razu. Czekał będzie do ostatniej chwili na zmianę leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaja356 napisał:

Będą się zwalniać brzuszki do wzięcia 🥰🥰🥰

Ja się dopiero do punkcji będę na dniach przygotowywać. 

Miała któraś z was zastrzyk z elonvy ? 

Lekarz mi przypisał ale w hurtowni nie mają. Jak apteka nigdzie nie znajdzie to będzie wtedy zmieniał

Ja nie miałam takich zastrzyków. Trzymam kciuki za owocna punkcję 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Martuska napisał:

A mi kazał na ostatniej wizycie odstawić już duphaston bo szyjka długa na 5 cm 🙈 acard też już odstawiłam tydzień temu. Zobaczymy za tydzień czy zaczęła się skracać. Mój brzuszek też bardzo duży ale mi się strasznie on podoba 😍 tak długo na niego czekałam 😉 już zakończyłem edukację w szkole rodzenia, wszystko gotowe w domu, zostało tylko czekać aż ten mały cud będzie z nami ☺️☺️☺️ 

Ale fajnie 😊🤞🙏🥰

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jennn napisał:

Kaja zobacz na stronie ktomalek

Nie miałam, ale słyszałam o nim bardzo bardzo dobre opinie. Jeżeli jest dostępny np w Warszawie to ja bym na twoim miejscu pojechała, ale oczywiście to twoja decyzja. Tylko wcześniej trzeba zadzwonić do apteki i zerezerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martuska, Rapita, ale wspaniale to się czyta 😍 aż trudno uwierzyć, że za chwilę rozwiązanie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MamaAniola napisał:

Martuska, Rapita, ale wspaniale to się czyta 😍 aż trudno uwierzyć, że za chwilę rozwiązanie 

MamoAnioła, nie jesteś wcale daleko z tyłu 🥰

Jejciu, jak ten czas leci... My już mamy 6 tygodni ♥️ czasem po ciężkiej nocy (mamy kolki) zastanawiam się dlaczego my mamy pod górkę, ale spojrzę na buźkę synka i już żadnych pytań ♥️🥰

Kaja trzymam kciuki 💪🍀

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddam :

1. Duphaston całe opakowanie  + 12 tabletek w drugim opakowaniu,

2. Acard 30 tabletek,

3. Lutinus całe opakowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Martuska napisał:

A mi kazał na ostatniej wizycie odstawić już duphaston bo szyjka długa na 5 cm 🙈 acard też już odstawiłam tydzień temu. Zobaczymy za tydzień czy zaczęła się skracać. Mój brzuszek też bardzo duży ale mi się strasznie on podoba 😍 tak długo na niego czekałam 😉 już zakończyłem edukację w szkole rodzenia, wszystko gotowe w domu, zostało tylko czekać aż ten mały cud będzie z nami ☺️☺️☺️ 

Gratuluję Martusiu z całego ❤ To będzie Twój najpiękniejszy dzień w Twoim życiu jak w końcu weźmiesz na rączki i przytulisz swój wymarzony "cud"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Basiulkaa napisał:

Gratuluję Martusiu z całego ❤ To będzie Twój najpiękniejszy dzień w Twoim życiu jak w końcu weźmiesz na rączki i przytulisz swój wymarzony "cud"

Wierzę, że Ty też doczekasz się tego najpiękniejszego dnia w swoim życiu. Trzymam mocno kciuki 🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Izuu07 napisał:

MamoAnioła, nie jesteś wcale daleko z tyłu 🥰

Jejciu, jak ten czas leci... My już mamy 6 tygodni ♥️ czasem po ciężkiej nocy (mamy kolki) zastanawiam się dlaczego my mamy pod górkę, ale spojrzę na buźkę synka i już żadnych pytań ♥️🥰

Kaja trzymam kciuki 💪🍀

A karmisz tylko piersią czy tez butelka :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe życie pod górkę 😭

Miał być zastrzyk 1 dnia cyklu a potem dopiero od 6 kolejne dwa rodzaje......a że leku nie ma to mam zmiany

Od 1 dnia cyklu dwa zastrzyki i od 6 dochodzi trzeci

Mam mensinorm i ovaleap a od 6  dnia dochodzi orgalutran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vika555 napisał:

A karmisz tylko piersią czy tez butelka :)?

Ogólnie samą piersią. Zdarza nam się butla po kąpaniu, żebym mogła przespać i ja i on chociaż 4h ciągiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kaja356 napisał:

Całe życie pod górkę 😭

Miał być zastrzyk 1 dnia cyklu a potem dopiero od 6 kolejne dwa rodzaje......a że leku nie ma to mam zmiany

Od 1 dnia cyklu dwa zastrzyki i od 6 dochodzi trzeci

Mam mensinorm i ovaleap a od 6  dnia dochodzi orgalutran

Trzymam kciuki 🍀🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaja356 napisał:

Całe życie pod górkę 😭

Miał być zastrzyk 1 dnia cyklu a potem dopiero od 6 kolejne dwa rodzaje......a że leku nie ma to mam zmiany

Od 1 dnia cyklu dwa zastrzyki i od 6 dochodzi trzeci

Mam mensinorm i ovaleap a od 6  dnia dochodzi orgalutran

Kaja dasz radę✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaja356 napisał:

Całe życie pod górkę 😭

Miał być zastrzyk 1 dnia cyklu a potem dopiero od 6 kolejne dwa rodzaje......a że leku nie ma to mam zmiany

Od 1 dnia cyklu dwa zastrzyki i od 6 dochodzi trzeci

Mam mensinorm i ovaleap a od 6  dnia dochodzi orgalutran

Kaja ja tez miałam overleap codziennie przez chyba 10 dni ..do tego 9 zastrzyków juz nie pamiętam czego i jeden w 2 dni przed pobraniem jajeczek..teraz czekam az sie troche pozbieram bo moje ciało "zbyt dobrze" zareagowało na stymulacje i az 24 jajeczka mi pobrali..z czego 4 dotrwały do zamrożenia 😁 zobaczymy jak dalej sie potoczy🤞 

Dasz radę 💪obie damy😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Izuu07 napisał:

Ogólnie samą piersią. Zdarza nam się butla po kąpaniu, żebym mogła przespać i ja i on chociaż 4h ciągiem. 

A podajesz espumisan? Ja dawałam espumisan do każdego karmienia i zmieniłam butelkę na antykolkowa dr Browna z systemem odpowietrzania i było znacznie lepiej. Po magicznym 3 miesiącu wszystko minęło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vika555 napisał:

A podajesz espumisan? Ja dawałam espumisan do każdego karmienia i zmieniłam butelkę na antykolkowa dr Browna z systemem odpowietrzania i było znacznie lepiej. Po magicznym 3 miesiącu wszystko minęło 🙂

Akurat dajemy Esputicon (ale to ten sam skład) i probiotyk. Na szczęście nie ma tragedii, nie krzyczy całe dnie. Mamy gorsze godziny, ale z kropelkami dajemy radę 💪

Tak, z niecierpliwością czekamy na koniec 3mca🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Teklaoli napisał:

Kaja ja tez miałam overleap codziennie przez chyba 10 dni ..do tego 9 zastrzyków juz nie pamiętam czego i jeden w 2 dni przed pobraniem jajeczek..teraz czekam az sie troche pozbieram bo moje ciało "zbyt dobrze" zareagowało na stymulacje i az 24 jajeczka mi pobrali..z czego 4 dotrwały do zamrożenia 😁 zobaczymy jak dalej sie potoczy🤞 

Dasz radę 💪obie damy😉

Ten dwa dni przed punkcja to dostałaś pewnie ovitrel , jego się podaje 36 godzin przed punkcją i czasami wychodzi dziwna godzina podania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kaja356 napisał:

Ten dwa dni przed punkcja to dostałaś pewnie ovitrel , jego się podaje 36 godzin przed punkcją i czasami wychodzi dziwna godzina podania 

Możliwe...ja mieszkam w uk i nazwy niektórych leków moga być troszeczkę inne to jedno a drugie to to ze ja nie zapamiętałam tych nazw za dobrze 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Teklaoli napisał:

Możliwe...ja mieszkam w uk i nazwy niektórych leków moga być troszeczkę inne to jedno a drugie to to ze ja nie zapamiętałam tych nazw za dobrze 🤣

Ja zbieram paragony za leki , wizyty, badania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaja356 napisał:

Ja zbieram paragony za leki , wizyty, badania 

Ja też sobie liczę ile to wszystko kosztuje. Mam w domu taką teczkę, co jest już warta ponad 30 tys złotych a nie ma w niej żadnych wartościowych papierów oprócz wyników badań I kart informacyjnych od lekarzy🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaja356 napisał:

Ja zbieram paragony za leki , wizyty, badania 

Tez zbieram wszystko, tylko tutaj nam sie udało na tutejszy nfz (nhs) czyli tylko za niektóre badania i leki płacimy ale mamy tylko jedną taką próbę, jak nie wyjdzie to za następną juz trzeba bdz zapłacić...i to nie mało bo z 6 tys funtów. A w Polsce ile kosztuje? Można  na nfz? Chyba nie,co? 😔Bo nawet nie wiem jak to wygląda u nas w kraju🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Teklaoli napisał:

Tez zbieram wszystko, tylko tutaj nam sie udało na tutejszy nfz (nhs) czyli tylko za niektóre badania i leki płacimy ale mamy tylko jedną taką próbę, jak nie wyjdzie to za następną juz trzeba bdz zapłacić...i to nie mało bo z 6 tys funtów. A w Polsce ile kosztuje? Można  na nfz? Chyba nie,co? 😔Bo nawet nie wiem jak to wygląda u nas w kraju🤷‍♀️

W Pl niektóre miasta mają dofinansowanie do 1 procedury. 

My np nie mieliśmy możliwości skorzystać z dofinansowania i za wszystko płaciliśmy. nie liczyłam dokładnie ale ok 35 tys nasze szczęście kosztowało, licząc badania, procedura, dojazdy. Ale nie ważne, cieszymy się, że możemy naszego maluszka do siebie tulić 🥰

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Izuu07 napisał:

W Pl niektóre miasta mają dofinansowanie do 1 procedury. 

My np nie mieliśmy możliwości skorzystać z dofinansowania i za wszystko płaciliśmy. nie liczyłam dokładnie ale ok 35 tys nasze szczęście kosztowało, licząc badania, procedura, dojazdy. Ale nie ważne, cieszymy się, że możemy naszego maluszka do siebie tulić 🥰

No tak ..tutaj cena nie gra roli 🥰😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Teklaoli napisał:

Tez zbieram wszystko, tylko tutaj nam sie udało na tutejszy nfz (nhs) czyli tylko za niektóre badania i leki płacimy ale mamy tylko jedną taką próbę, jak nie wyjdzie to za następną juz trzeba bdz zapłacić...i to nie mało bo z 6 tys funtów. A w Polsce ile kosztuje? Można  na nfz? Chyba nie,co? 😔Bo nawet nie wiem jak to wygląda u nas w kraju🤷‍♀️

Ja nie mam dofinansowania. Za badania i wizyty płacę. Na leki mam refundację(zbankrutowała bym inaczej)  W Polsce refundacja leków jest do trzech procedur i poniżej 40 roku życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Teklaoli napisał:

Tez zbieram wszystko, tylko tutaj nam sie udało na tutejszy nfz (nhs) czyli tylko za niektóre badania i leki płacimy ale mamy tylko jedną taką próbę, jak nie wyjdzie to za następną juz trzeba bdz zapłacić...i to nie mało bo z 6 tys funtów. A w Polsce ile kosztuje? Można  na nfz? Chyba nie,co? 😔Bo nawet nie wiem jak to wygląda u nas w kraju🤷‍♀️

W Polsce na NFZ nie zrobisz większości badań diagnostycznych na niepłodność.  Ja wczoraj robiłam badania immunologiczne w państwowym szpitalu w Dziale Usług Odpłatnych😅

In vitro w niektórych miastach jest dofinansowywane (cała procedura albo tylko 5 tys). Najczęściej dotyczy to tylko mieszkańców danego miasta. W Polsce niepłodność i walka o dziecko to sport tylko dla ludzi z jakimiś zasobami finansowymi. 

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2022 o 17:29, Maddalena napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 

Dziś miałam transfer. Okropnie smutny dzień. W Niemczech bada się zarodki inaczej. Mialam rozmrożone 2 zarodki 3 dniowe,badane genetycznie,  które zostały rozmrożone i miały być dociągnięto do blastocysty. Do tego miałam rozmrożone 2 zarodki, ( zamrożone w pierwszej dobie, tak tu się robi,  niebadane genetycznie ) które tez miały dojsc do blastocysty i w sumie nie było dziś czego transferować. 3 zarodki nie przetrwały do 5 doby, 4 był słaby ( nie podam wam klasy, bo tu tego nie robia, ) i miałam uczucie ze nikt w niego nie wierzy. Powiedziano mi ze słabe są szanse na ciąże. I chciałam w sumie go nie brać. Ale potem embriolog powiedziała ze w sumie jest przebadany wiec szkoda by było nie dać mu szansy ! Ale to okropne uczucie. Jak masz ujemna betę boli, ale nie mieć szans podejść do transferu chyba boli mocniej. A szlam do kliniki zdecydowana wziąć 2 zarodki 🙈 a tu zonk, nawet jeden porządny na mnie nie czekał 😞

Kiedy testujesz?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaja356 napisał:

Ja nie mam dofinansowania. Za badania i wizyty płacę. Na leki mam refundację(zbankrutowała bym inaczej)  W Polsce refundacja leków jest do trzech procedur i poniżej 40 roku życia. 

Masakra jakaś..chociaż tu tez sa pewne zasady alewydaje mi się ze jest łatwiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jennn napisał:

Ja też sobie liczę ile to wszystko kosztuje. Mam w domu taką teczkę, co jest już warta ponad 30 tys złotych a nie ma w niej żadnych wartościowych papierów oprócz wyników badań I kart informacyjnych od lekarzy🙄

Nas pierwsza procedura wyniosła prawie 13 tysięcy, nie liczyłam dojazdów.

A kart od lekarza nie mam bo mi nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kaja356 napisał:

Nas pierwsza procedura wyniosła prawie 13 tysięcy, nie liczyłam dojazdów.

A kart od lekarza nie mam bo mi nie dają

Mnie procedura wraz z 3 transferami i dodatkowymi badaniami oraz lekami kosztowała już ponad 20 tys😬

Nie dostałaś nigdy od lekarza wypisu/karty po np. punkcji albo transferze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×