Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
rafi7578

Alimenty a pomoc przy komunji.co sądzicie

Polecane posty

Place na syna alimenty w wysokości 1000zlotych przy niskich zarobkach(dodatkowo sam we własnym zakresie kupuje niezbędne mu rzeczy) . Opiekuje się synem pomieszkuje  u mnie. Spędzamy średnio 2-3 dni w tygodniu. 

Ona organizuje dla syna komunie z gośćmi ze swojej rodziny. 

I teraz chce taka wiadomość dostałem. 

Skladka na komunie to 200zł + jego garnitur. Przelej kase na skladke albo kup mu garnitur bo tez twoj syn i sie dołoż do tego.

Chociaż na komunię mnie jeszcze nie zapraszała i wogole nie wiem czy zaprosi. 

Czy powinienem się dokładać. Z góry dziękuję za podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunia kosztuje.To nie tylko uroczystość dla rodziny,która też jest wydatkiem ale w kościele też płaci się składkę, rodzice składają się na przystrojenie kościoła,kwiaty,ofiarę dla księdza.Ja 3 lata temu składałam się 300 zł. Poza tym dochodzi jeszcze zakup alby którą twój syn będzie miał założoną na garnitur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chociaż na komunię mnie jeszcze nie zapraszała i wogole nie wiem czy zaprosi."

Na komunie własnego dziecka nie potrzebujesz zaproszenia. Powinieneś przy nim być i tyle.  Tak samo powinieneś dołożyć się finansowo do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usiądź sobie z laptopem znajdź w Google kalkulator kosztów utrzymania dziecka postaraj się wypełnić według swojej najlepszej wiedzy i zobacz co ci wyjdzie. Możesz się zdziwić bo 1000 zł może wcale nie być wystarczającą kwotą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Opiekuje się synem pomieszkuje  u mnie." A nie mieszka? Matko...

Komunia, czy inne uroczystości to dodatkowe wydatki, więc powinieneś się dołożyć. 

"Ona organizuje dla syna komunie z gośćmi ze swojej rodziny. (...)  Chociaż na komunię mnie jeszcze nie zapraszała i wogole nie wiem czy zaprosi. " Nie powinna Cię "zapraszać", powinieneś uczestniczyć w przygotowaniach, a Twój udział w samej uroczystości powinien być oczywisty.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Anka1212 napisał:

"Opiekuje się synem pomieszkuje  u mnie." A nie mieszka? Matko...

Komunia, czy inne uroczystości to dodatkowe wydatki, więc powinieneś się dołożyć. 

"Ona organizuje dla syna komunie z gośćmi ze swojej rodziny. (...)  Chociaż na komunię mnie jeszcze nie zapraszała i wogole nie wiem czy zaprosi. " Nie powinna Cię "zapraszać", powinieneś uczestniczyć w przygotowaniach, a Twój udział w samej uroczystości powinien być oczywisty.

 

 

Tata czeka na zaproszenie na komunie własnego dziecka jako gość. Swoją drogą wygodniutki... i jeszcze pyta czy powinien dołożyć się do komunii. 

Autorze nie tyle co powinieneś, ale to twój obowiązek. Powinieneś pomóc w organizacji tej komunii. Była żona prosi rodzinęze swojej rodziny a ty powinieneś prosić ze swojej. To wszystko dla  dziecka i powinniście się jakoś dogadać.

Czasem się zastanawiam gdzie godność i honor dzisiejszych facetów. (nie wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×