Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

57 minut temu, kaja356 napisał:

Jest źle. Z 6 komórek dawczyni zapłodniło się 5 i mamy z tego dwie blastki. Nie wiem ile pobrali mi moich komórek ale nic się z tego nie wyhodowało 😭

Jednak dobrze że podeszliśmy do procedury łączonej bo inaczej to by kasa była stracona. Zaczynam żałować tego całego in vitro. Trzeba było adoptować dziecko.

Kaja a jakiej klasy są te dwie blastki?

To są aż dwie szanse na ciąże i dziecko🙂To i tak lepiej niż przy poprzedniej procedurze kiedy mieliście tylko jeden zarodek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy któraś z Was miała podawany hormon wzrostu przy stymulacji? Lekarz mi to zaproponował. Wiem że duży koszt ale czy skuteczny i warto? Jakie skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jennn napisał:

Kaja a jakiej klasy są te dwie blastki?

To są aż dwie szanse na ciąże i dziecko🙂To i tak lepiej niż przy poprzedniej procedurze kiedy mieliście tylko jeden zarodek. 

Nie wiem jakiej klasy są.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kaja356 napisał:

Nie wiem jakiej klasy są.

 

Trzymam bardzo mocno ✊👊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kaja356 napisał:

Nie wiem jakiej klasy są.

 

Najważniejsze, że SĄ a skoro SĄ to jest nadzieja i to podwójna 😍 trzymam mocno kciuki za udany transfer 😊 teraz Kaja trochę relaksu, odpoczynku i działamy!!! 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do drugiej procedury na swoich komórkach bym nie podeszła bo bym się bała. Pewnie adoptowali byśmy zarodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kaja356 napisał:

W sumie to do drugiej procedury na swoich komórkach bym nie podeszła bo bym się bała. Pewnie adoptowali byśmy zarodki

Miałaś chyba dobre przeczucia, żeby nie podchodzić tylko na swoich komórkach. Są te dwie blastki i to jest najwazniejsze😀

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaja356 napisał:

W sumie to do drugiej procedury na swoich komórkach bym nie podeszła bo bym się bała. Pewnie adoptowali byśmy zarodki

Te dwie blastki muszą być szczęśliwe 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kaja356 napisał:

Jest źle. Z 6 komórek dawczyni zapłodniło się 5 i mamy z tego dwie blastki. Nie wiem ile pobrali mi moich komórek ale nic się z tego nie wyhodowało 😭

Jednak dobrze że podeszliśmy do procedury łączonej bo inaczej to by kasa była stracona. Zaczynam żałować tego całego in vitro. Trzeba było adoptować dziecko.

Źle? Przecież to 2 szanse na Wasze Maleństwo. Głowa do góry 💪 dobre miałaś przeczucie i dobrze ze zdecydowaliście się na takie rozwiązanie 🙂 nie jest źle 🙂

Co do adopcji. Jeżeli bierzecie taką opcję pod uwagę może jednocześnie ze staraniami obecnymi zacznijcie się orientować i w tym temacie? Nie jest to ani proste ani szybkie z uwagi na kursy, testy, czas oczekiwania itd. Mam nadzieję że ta procedura przyniesie upragnione szczęście ale po pierwsze zajmiesz głowę, myśli i czas  czymś innym (co może pomóc) a po 2 gdyby się nie udało zyskacie na czasie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

  • Like 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,

czytam was od dłuższego czasu i bardzo możliwe ze za jakiś czas do was dołączę, aktualnie jestem po drugiej nie udanej iui i lekarz zalecił nam zrobienie badanie HBA - nasz wynik to 70% a minimum to 80% uważacie ze jest to zły wynik czy można przymknąć na niego oko ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Gratuluję 😍🤩🥰 dużo zdrowia dla Was! 😃 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Rapita, co za wspaniała wiadomość! Moje serdeczne gratulacje, mamuska! Dbajcie o siebie 🥰🤗

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Pięknie❤️ dużo zdrówka dla Ciebie i Cudu❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Gratulacje🥰, Rapita co za niespodzianka😍

2 godziny temu, spelniajac_marzenia napisał:

cześć dziewczyny,

czytam was od dłuższego czasu i bardzo możliwe ze za jakiś czas do was dołączę, aktualnie jestem po drugiej nie udanej iui i lekarz zalecił nam zrobienie badanie HBA - nasz wynik to 70% a minimum to 80% uważacie ze jest to zły wynik czy można przymknąć na niego oko ?

 

W zasadzie to test HBA powinien być wykonany przed IUI. Określa zdolność plemników do wiązania się z hialuronianem, który jest w otoczce przejrzystej komórki jajowej. Bez tego nie dojdzie do zapłodnienia. 

Nie wiem jakie są szanse na ciąże naturalną z takim wynikiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Gratulacje 😌

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Cudownie 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Wspaniale ♥️ gratulujemy ♥️

5 godzin temu, spelniajac_marzenia napisał:

cześć dziewczyny,

czytam was od dłuższego czasu i bardzo możliwe ze za jakiś czas do was dołączę, aktualnie jestem po drugiej nie udanej iui i lekarz zalecił nam zrobienie badanie HBA - nasz wynik to 70% a minimum to 80% uważacie ze jest to zły wynik czy można przymknąć na niego oko ?

 

HBA to jedyne badanie jakie robiliście ? W zasadzie w zależności od pozostałych parametrów nasienia można szacować prawdopodobieństwo. Jeden parametr słabszy nie skreśla szansy ale co z pozostałymi..? A czy Twoje wyniki są ok, z jakiej przyczyny niepłodność? Jest tyle możliwości niepłodności po obu stronach, że z jednego wyniku ciężko cokolwiek szacować. 

Przeszłam 4 inseminacje... Ja niedoczynność tarczycy. Partner poprawne wyniki nasienia lekko obniżona ruchliwość przy super jakości i ilości  Morfologia i HBA również bardzo ładne,a nic z tego nie wyszło. Dopiero in vitro pomogło. 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jennn napisał:

Gratulacje🥰, Rapita co za niespodzianka😍

W zasadzie to test HBA powinien być wykonany przed IUI. Określa zdolność plemników do wiązania się z hialuronianem, który jest w otoczce przejrzystej komórki jajowej. Bez tego nie dojdzie do zapłodnienia. 

Nie wiem jakie są szanse na ciąże naturalną z takim wynikiem. 

Moim zdaniem ogólnie pytanie o szanse na ciąże jest dość ciężkie. Dopóki ma się macicę a partner plemniki i uprawiamy sex szanse są zawsze 🤔 czasem małe, czasem graniczące z cudem ale są 😛 Czasami wystarczy ten jeden prawidłowy plemnik wystrzelony w idealnym momencie 😃 Mieliśmy gorsze wyniki jeśli chodzi o nasienie partnera. Ok. 9 lat sexu bez zabezpieczeń, 2 stymulacje, 5 in vitro i obecnie czekam aż usnie 5 miesięczny Cud poczęty naturalnie 🤷 jak widać mimo m.in. słabego nasienia, niedroznego jajowodu, problemów z owulacją, tarczycą u mnie i u partnera gdzieś ten jeden żołnierz dał radę się przebić 😅 więc szanse są zawsze 💪 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Gratulacje ♥️👏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Luna_ napisał:

Moim zdaniem ogólnie pytanie o szanse na ciąże jest dość ciężkie. Dopóki ma się macicę a partner plemniki i uprawiamy sex szanse są zawsze 🤔 czasem małe, czasem graniczące z cudem ale są 😛 Czasami wystarczy ten jeden prawidłowy plemnik wystrzelony w idealnym momencie 😃 Mieliśmy gorsze wyniki jeśli chodzi o nasienie partnera. Ok. 9 lat sexu bez zabezpieczeń, 2 stymulacje, 5 in vitro i obecnie czekam aż usnie 5 miesięczny Cud poczęty naturalnie 🤷 jak widać mimo m.in. słabego nasienia, niedroznego jajowodu, problemów z owulacją, tarczycą u mnie i u partnera gdzieś ten jeden żołnierz dał radę się przebić 😅 więc szanse są zawsze 💪 

Co za budująca wiadomośc 😁🥰dziewczyny nawet nie wiecie jaką dajecie nadzieje 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat był już poruszany ale jestem na forum od niedawna🙂

A chciałam zapytać co sądzicie o akupunkturze i ziołach chińskich? Któraś może  stosowala i chciałaby się podzielić odczuciami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rapita napisał:

Dziewczyny mój synek jest już na świecie 🥰 wczoraj o 21 odeszły mi wody o godzinie 00.58 mój najukochańszy syn przyszedł na świat przez cc ❤❤❤ ważył 3380kg, 58 cm i dostał 10 punktów😍 Życzę każdej z Was doświadczenia tego cudu 💕

Gratulacje 😘 dużo zdrówka dla was 😘🥰❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Memo napisał:

Pewnie temat był już poruszany ale jestem na forum od niedawna🙂

A chciałam zapytać co sądzicie o akupunkturze i ziołach chińskich? Któraś może  stosowala i chciałaby się podzielić odczuciami ?

Dziewczyny z forum chodziły na akupunkturę. Chwaliły zabiegi.

O ziołach chińskich nie pamiętam żeby ktoś tu wspominał. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Izuu07 napisał:

Wspaniale ♥️ gratulujemy ♥️

HBA to jedyne badanie jakie robiliście ? W zasadzie w zależności od pozostałych parametrów nasienia można szacować prawdopodobieństwo. Jeden parametr słabszy nie skreśla szansy ale co z pozostałymi..? A czy Twoje wyniki są ok, z jakiej przyczyny niepłodność? Jest tyle możliwości niepłodności po obu stronach, że z jednego wyniku ciężko cokolwiek szacować. 

Przeszłam 4 inseminacje... Ja niedoczynność tarczycy. Partner poprawne wyniki nasienia lekko obniżona ruchliwość przy super jakości i ilości  Morfologia i HBA również bardzo ładne,a nic z tego nie wyszło. Dopiero in vitro pomogło. 🙂

robiliśmy podstawowe badania nasienia, fragmentacje DNA i HBA, z podstawowych badan mamy tylko zła morfologie przeważnie jest 0% raz podskoczyła do 1% a później znowu spadła, fragmentacje badaliśmy dwa razy - pierwszy raz przed braniem suplementów wynik 33% a po suplementach wynik 13%.

ja robiłam badanie AMH, drożność jajowodów, podglądy cykli itp. - u mnie wszystko wychodzi dobrze.

O ciąży naturalnej nawet nie myślę (staramy sie już 1,5roku) oby dwoje mamy po 28 lat.

Na ostatniej wizycie lekarz powiedział ze jak druga iui sie nie uda to mamy zrobić HBA i od wyniku będzie zależało czy podejdziemy do następnej próby i zastanawiam sie czy z wynikiem 70% dostaniemy zielone światło na 3 probe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Izuu07 napisał:

Dziewczyny z forum chodziły na akupunkturę. Chwaliły zabiegi.

O ziołach chińskich nie pamiętam żeby ktoś tu wspominał. 🙂

Rozumiem🙂

Byłam na spotkaniu ws akupunktura i właśnie polecono mi jakąś mieszankę ziół tylko się trochę jednak waham bo biorę suplementy i nie wiem czy nie zostac tylko przy samych zabiegach i diecie a już ziółka odpuscic. 

No nic będę musiała to przemyśleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, spelniajac_marzenia napisał:

robiliśmy podstawowe badania nasienia, fragmentacje DNA i HBA, z podstawowych badan mamy tylko zła morfologie przeważnie jest 0% raz podskoczyła do 1% a później znowu spadła, fragmentacje badaliśmy dwa razy - pierwszy raz przed braniem suplementów wynik 33% a po suplementach wynik 13%.

ja robiłam badanie AMH, drożność jajowodów, podglądy cykli itp. - u mnie wszystko wychodzi dobrze.

O ciąży naturalnej nawet nie myślę (staramy sie już 1,5roku) oby dwoje mamy po 28 lat.

Na ostatniej wizycie lekarz powiedział ze jak druga iui sie nie uda to mamy zrobić HBA i od wyniku będzie zależało czy podejdziemy do następnej próby i zastanawiam sie czy z wynikiem 70% dostaniemy zielone światło na 3 probe. 

Przy morfologii 0-1% plus teraz wynik HBA, fragmentacja... Myślicie że jest sens inseminacji ? Wiem, że nasienie jest dodatkowo przygotowywane pod zabieg, ale przy obniżonych kilku parametrach, statystycznie szanse maleją, a i tak nie są jakieś wielkie. A skoro nie ma poprawnych plemników to skąd ma się wziąć ten jeden, który dotrze do komórki? 

Może warto przemyśleć czy tej kasy nie zaoszczędzić na in vitro ? Są tam procedury selekcji plemników, łącznie z biopsja jąder, itp. 

A prowadzi Was lekarz z kliniki leczenia niepłodności czy "zwykły" ginekolog? 

Edytowano przez Izuu07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Izuu07 napisał:

Przy morfologii 0-1% plus teraz wynik HBA, fragmentacja... Myślicie że jest sens inseminacji ? Wiem, że nasienie jest dodatkowo przygotowywane pod zabieg, ale przy obniżonych kilku parametrach, statystycznie szanse maleją, a i tak nie są jakieś wielkie. A skoro nie ma poprawnych plemników to skąd ma się wziąć ten jeden, który dotrze do komórki? 

Może warto przemyśleć czy tej kasy nie zaoszczędzić na in vitro ? Są tam procedury selekcji plemników, łącznie z biopsja jąder, itp. 

A prowadzi Was lekarz z kliniki leczenia niepłodności czy "zwykły" ginekolog? 

prowadzi nas lekarz z kliniki niepłodności, podeszliśmy do iui ponieważ lekarz stwierdził ze jeżeli inne podstawowe wyniki badan nasienia sa ok to nawet ze zła morfologia może sie udać, nie wiem co teraz powie bo HBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, spelniajac_marzenia napisał:

prowadzi nas lekarz z kliniki niepłodności, podeszliśmy do iui ponieważ lekarz stwierdził ze jeżeli inne podstawowe wyniki badan nasienia sa ok to nawet ze zła morfologia może sie udać, nie wiem co teraz powie bo HBA

A jakie masz amh?

Dla mnie inseminacja to strata pieniędzy

Edytowano przez kaja356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, spelniajac_marzenia napisał:

prowadzi nas lekarz z kliniki niepłodności, podeszliśmy do iui ponieważ lekarz stwierdził ze jeżeli inne podstawowe wyniki badan nasienia sa ok to nawet ze zła morfologia może sie udać, nie wiem co teraz powie bo HBA

Może skonsultujecie jeszcze wyniki nasienia z andrologiem zanim podejdziecie do ewentualnej 3 IUI🤔

Inseminacje niestety nie mają zbyt wysokiej skuteczności. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×