Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
1234x

Prezent na komunię bez komuni ??

Polecane posty

Hej mam pytanie jak to u was wygląda lub może byliście w takiej sytuacji. Mój pasierb nie przystępuje do komuni. Ostatnio usłyszałam od partnera że zastanawia się nad prezentem na komunię. Nie rozumiem tego. A może jestem zacofana ? Nie mam nic przeciwko prezentom dla małego tym bardziej to zawsze ja mu wymyślam i wszystko przygotowuje na święta, urodziny i inne okazję ale prezent z okazji komuni do której nie przystępuje jest już dla mnie nie zrozumiały. Zawsze myślałam że te dziecko jednak musi dać coś z siebie , dać ten wysiłek odnośnie komuni i dostać faktycznie jakiś upominek za starania. A tu tak za nic ? Dla mnie jest to źle podejście. Dawanie prezentu za coś czego się nie zrobiło a  nawet nie starano. Proszę o wypowiedzi osób które może mają podobne sytuację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tej sytuacji trochę dziwne jak wyskoczy z prezentem... ale jak chce to niech da tylko tak bez okazji...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ,jest to absolutnie głupi pomysł,prezent na komunię bez komunii,większej bzdury nie słyszałam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunijny bez komunii jest bez sensu. Ale jeśli twoj partner chce zrobić dziecku prezent to nic nie stoi na przeszkodzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi się tak wydaje ze niech to będzie prezent może nawet niespodzianka ale bez słów że to z okazji komuni.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, 1234x napisał:

Właśnie też mi się tak wydaje ze niech to będzie prezent może nawet niespodzianka ale bez słów że to z okazji komuni.. 

Nakopać twojemu partnerowi do d..y to mało. Nie ma to jak nie rozmawiać z dzieckiem, nie wytłumaczyć mu dlaczego tak, a nie inaczej, tylko iść na łatwiznę, żeby dziecku nie było przykro, kiedy inne pochwali się tabletem. Jak już tak bardzo chce dać prezent, to niech da, ale nie może być to prezent komunijny.  Dzień Dziecka niedługo, to tak akurat fajna okazja, żeby dać coś fajnego, konkretnego, a blisko daty przyjęcia komunii przez jego klasę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn dostał tego typu prezent. I właśnie dlatego, żeby nie czuł się gorszy od rowieśnikow. Bo komunia to były głównie starania rodziców dotyczące przygotowań. Wśród dzieci tematem nr 1 było kto, co i za ile dostanie. On dostał pieniądze,  za które później kupił sobie nowy telefon i rolki, trochę wydał na małe przyjemności, resztę zostawił na nowy rower, który wybrał i kupił dopiero teraz, po roku, jak wyrósł z poprzedniego.

To, że dziecko nie podchodzi do komunii nie jest jego decyzją, a rodziców.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1234x napisał:Zawsze myślałam że te dziecko jednak musi dać coś z siebie , dać ten wysiłek odnośnie komuni i dostać faktycznie jakiś upominek za starania. A tu tak za nic ? Dla mnie jest to źle podejście. Dawanie prezentu za coś czego się nie zrobiło a  nawet nie starano. Proszę o wypowiedzi osób które może mają podobne sytuację. Pozdrawiam.

Jakie starania? Cała ta mania prezentów jest równie absurdalna co akcja z komunią w ogóle. 
to dorośli nakręcają tą histerię, nie dzieci

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boi się, żeby nie odstawał od kolegów i nie czuł się przez to gorszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że ja bym nigdy nie wpadła na taki pomysł żeby dziecko nie przystąpiło do komunii, później w dorosłym życiu jak zakocha się w dziewczynie która będzie chciała ślub kościelny to będzie musiał na szybkiego przyjąć wszystkie sakramenty, bez sensu to utrudnia później życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

Powiem wam szczerze że ja bym nigdy nie wpadła na taki pomysł żeby dziecko nie przystąpiło do komunii, później w dorosłym życiu jak zakocha się w dziewczynie która będzie chciała ślub kościelny to będzie musiał na szybkiego przyjąć wszystkie sakramenty, bez sensu to utrudnia później życie.

Za 20 lub wiecej lat  wiekszosc osob bedzie trzymac sie na kilometr od Kosciola i raczej brac slub cywilny. Zreszta jak dziecko pozna dziewczyne, to dziewczyna tez moze sie dostosowac i zamiast zmuszac lubego do przyjmowania sakramentow wbrew pogladom, wybrac sie z nim do Urzedu Stanu Cywilnego i zalatwic sprawe inaczej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Za 20 lub wiecej lat  wiekszosc osob bedzie trzymac sie na kilometr od Kosciola i raczej brac slub cywilny. Zreszta jak dziecko pozna dziewczyne, to dziewczyna tez moze sie dostosowac i zamiast zmuszac lubego do przyjmowania sakramentow wbrew pogladom, wybrac sie z nim do Urzedu Stanu Cywilnego i zalatwic sprawe inaczej.

Niby tak,ale póki co Polska jest bardzo katolickim krajem i osoby które nie mają ślubu kościelnego są gorzej postrzegane, na przykład jeżeli będą chcieli ochrzcić dziecko to ksiądz zrobi to przed mszą lub po mszy albo w zwykły dzień a nie na mszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stokrotka30 napisał:

Niby tak,ale póki co Polska jest bardzo katolickim krajem i osoby które nie mają ślubu kościelnego są gorzej postrzegane, na przykład jeżeli będą chcieli ochrzcić dziecko to ksiądz zrobi to przed mszą lub po mszy albo w zwykły dzień a nie na mszy.

Czyli Polacy to tacy udawani katolicy którzy nie wierzą tylko udają wiarę żeby nie być "gorzej postrzeganymi" przez innych ludzi udających katolików, prawda?

Kiedy zaczniecie naprawdę żyć  zamiast całe życie udawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Stokrotka30 napisał:

Powiem wam szczerze że ja bym nigdy nie wpadła na taki pomysł żeby dziecko nie przystąpiło do komunii, później w dorosłym życiu jak zakocha się w dziewczynie która będzie chciała ślub kościelny to będzie musiał na szybkiego przyjąć wszystkie sakramenty, bez sensu to utrudnia później życie.

To może swojego syna również obrzezaj i wypraw mu barmicwę bo jak kiedyś w dorosłym życiu zakocha się w Żydówce a ona będzie chciała mieć ślub w synagodze to brak tych obrzędów utrudni mu życie.

Edytowano przez Bimba
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stokrotka30 napisał:

Powiem wam szczerze że ja bym nigdy nie wpadła na taki pomysł żeby dziecko nie przystąpiło do komunii, później w dorosłym życiu jak zakocha się w dziewczynie która będzie chciała ślub kościelny to będzie musiał na szybkiego przyjąć wszystkie sakramenty, bez sensu to utrudnia później życie.

Jeśli jesteście wierzący i praktykujący to rozumiem Twoje podejście. Jeśli zaś robisz to bo polska jest krajem katolickim,tradycja nakazuje lub na wszelkie wu to się dziwię... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bimba napisał:

Czyli Polacy to tacy udawani katolicy którzy nie wierzą tylko udają wiarę żeby nie być "gorzej postrzeganymi" przez innych ludzi udających katolików, prawda?

Kiedy zaczniecie naprawdę żyć  zamiast całe życie udawać?

Żeby Polacy zaczęli żyć po swojemu to musi minąć 2 pokolenia, aż zabraknie dziadkow i rodziców którzy dbają o zbawienie młodych. W Polsce panuje powszechne parcie na kosciol, a ludzie żeby uniknąć awantur w rodzinie, problemów w szkole i td nadal podtrzymują tradycje. Boją się też wyrzutkami w społeczeństwie które ciągle stawia kosciol. Życie po swojemu wymaga odwagi i stanowczość. Często też ofiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bimba napisał:

To może swojego syna również obrzezaj i wypraw mu barmicwę bo jak kiedyś w dorosłym życiu zakocha się w Żydówce a ona będzie chciała mieć ślub w synagodze to brak tych obrzędów utrudni mu życie.

Powtarzam- Polska jest bardzo katolickim krajem i gdyby mój syn zakochał się w żydówce to ona z pewnością przeszłaby na naszą wiarę i wzięliby ślub w kościele bo katolicyzm stanowi 80% w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

Powtarzam- Polska jest bardzo katolickim krajem i gdyby mój syn zakochał się w żydówce to ona z pewnością przeszłaby na naszą wiarę i wzięliby ślub w kościele bo katolicyzm stanowi 80% w Polsce.

Gdyby polska stała się nagle krajem z innym wyznaniem to trz byś szła na fali? Bo wg mnie to kwestia wiary a nie większości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2022 o 22:51, Rzczej_gosc napisał:

Mój syn dostał tego typu prezent. I właśnie dlatego, żeby nie czuł się gorszy od rowieśnikow. Bo komunia to były głównie starania rodziców dotyczące przygotowań. Wśród dzieci tematem nr 1 było kto, co i za ile dostanie. On dostał pieniądze,  za które później kupił sobie nowy telefon i rolki, trochę wydał na małe przyjemności, resztę zostawił na nowy rower, który wybrał i kupił dopiero teraz, po roku, jak wyrósł z poprzedniego.

To, że dziecko nie podchodzi do komunii nie jest jego decyzją, a rodziców.  

Niby tak. Ale z drugiej strony jeśli dziecko nie idzie do komunii, bo rodzice tak wybrali i kupują mu prezent, żeby mu przykro nie było, to może też niech mu kupią prezent z okazji nieprzystąpienia do konfirmacji, bo ewangelicy ja mają, a może dziecko ma ewangelika w klasie. Kup mu prezent z okazji nieobrzezania, bo żydzi je mają itd. Dzieci świadków Jehowy też nie mają wyboru i nie idą do komunii, bo to wybór rodziców trwanie we wspólnocie i jakoś nikt się nie przejmuje, że dziecku będzie łyso wśród innych dzieci, a przecież Jehowcy też wierzą w Jezusa i przyjmują chrzest. 

3 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Za 20 lub wiecej lat  wiekszosc osob bedzie trzymac sie na kilometr od Kosciola i raczej brac slub cywilny. Zreszta jak dziecko pozna dziewczyne, to dziewczyna tez moze sie dostosowac i zamiast zmuszac lubego do przyjmowania sakramentow wbrew pogladom, wybrac sie z nim do Urzedu Stanu Cywilnego i zalatwic sprawe inaczej.

Można wziąć ślub koscielny jednostronny, więc to nie problem. 

13 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Zawsze mozna zrobic takie troche spoznione postrzyzyny 🙂 

Nie, nie. Musi być prezent z okazji postrzyżyn bez postrzyżyn 😁 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
59 minut temu, Stokrotka30 napisał:

Powtarzam- Polska jest bardzo katolickim krajem i gdyby mój syn zakochał się w żydówce to ona z pewnością przeszłaby na naszą wiarę i wzięliby ślub w kościele bo katolicyzm stanowi 80% w Polsce.

I tu się mylisz. Żydówka nie zrobi z siebie gojki. Prędzej twój syn wyemigruje z nią do Izraela, niż ona przejdzie na wiarę katolicką.

80% to są ludzie zarejestrowani w księgach kościelnych. A ile z nich chodzi do kościoła to już całkiem inna liczba. Sporo mniejsza. 

Edytowano przez Unlan
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stokrotka30 napisał:

Niby tak,ale póki co Polska jest bardzo katolickim krajem i osoby które nie mają ślubu kościelnego są gorzej postrzegane, na przykład jeżeli będą chcieli ochrzcić dziecko to ksiądz zrobi to przed mszą lub po mszy albo w zwykły dzień a nie na mszy.

A tą wiedze skad czerpiesz. My z mezem mamy slub cywilny. Maz sie uparl jednak, ze dzieci chce ochrzcic. Nie bylo z tym najmniejszych problemow. Pelny ceremonial itd. Nikt, nikogo nie przesladuje za brak sakramentow. Te czasy to chyba juz powoli przeszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

A tą wiedze skad czerpiesz. My z mezem mamy slub cywilny. Maz sie uparl jednak, ze dzieci chce ochrzcic. Nie bylo z tym najmniejszych problemow. Pelny ceremonial itd. Nikt, nikogo nie przesladuje za brak sakramentow. Te czasy to chyba juz powoli przeszlosc.

U nas w parafii by to nie przeszło, rodzice którzy nie mają ślubu lub tylko cywilny nie mogą chrzcić dzieci na mszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

U nas w parafii by to nie przeszło, rodzice którzy nie mają ślubu lub tylko cywilny nie mogą chrzcić dzieci na mszy.

No to nieladnie ze strony proboszcza. To jemu najbardziej powinno zalezec by przybywalo owieczek w kosciele. Za 20 lat beda plakac, ze nie ma chetnych do chrzczenia dzieci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stokrotka30 napisał:

U nas w parafii by to nie przeszło, rodzice którzy nie mają ślubu lub tylko cywilny nie mogą chrzcić dzieci na mszy.

A po mszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

A po mszy? 

Tak,przed mszą lub po mszy. Natomiast na mszy tylko ci rodzice którzy mają ślub kościelny mogą chrzcić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Stokrotka30 napisał:

Tak,przed mszą lub po mszy. Natomiast na mszy tylko ci rodzice którzy mają ślub kościelny mogą chrzcić dziecko.

To nawet wygodniej. Jest kameralnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są dwa rodzaje chrztu!

Ten lepszy na mszy i ten po mszy, gorszy, który ma być karą dla dziecka za to że rodzice nie maja ślubu kościelnego, tak?

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bimba napisał:

Widzę że są dwa rodzaje chrztu!

Ten lepszy na mszy i ten po mszy, gorszy, który ma być karą dla dziecka za to że rodzice nie maja ślubu kościelnego, tak?

 

Mogą jeszcze chrzcić w nocy, żeby na pewno nikt nie widzial 😁 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bezsensu taki prezent.Jesli ktoś jest niewierzący to po co takie cyrki? 

Co do ślubu to tak jak napisala Unlan jest takie coś jak slub jednostronny. Nikt nikogo nie musi do niczego zmuszac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AnnaMaria1982 napisał:

Dla mnie bezsensu taki prezent.Jesli ktoś jest niewierzący to po co takie cyrki? 

Po to żeby dziecku nie było przykro jak katolickie dzieci które poszły do komunii myśląc tylko o prezentach zaczną się przechwalać i stygmatyzować dziecko które nic nie dostało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×