Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
roztargniona09

Zakończenie diety cukrzycowej w ciąży

Polecane posty

Dziewczyny slyszalyście o takim przypadku? Chociaż przyzwyczaiłam się i wypracowałam sobie dietę trzech moich lekarzy jest niezadowolonych z tego co się dzieje. W skrócie nie przytyłam w ciąży, jak na początku spadło mi 5kg, tak do dziś a jestem w końcówce mam na plusie 2kg. Nie ważę nawet tyle co przed ciązą. Ginekolog stwierdził, że dziecko jest zdrowe, wagę i wymiary ma super no ale ja to tragedia i powiedział więcej jeść. No tak, ale co jak kuźwa ja durnej zupy zjeść nie mogę. Powiedział żeby wrócić do normalnej diety, a pozostać tylko przy elimanacji cukrów prostych. Wczoraj miałam wizytę u drugiego specjalisty, pokrzyczał na mnie że to wariactwo jakieś, że mam zacząć jeść, więc ja też sobie pokrzyczałam, bo ja jem, ale to nie moja wina że to jedzenie mnie wpędza do grobu. Porada więc taka jak ginekologa, czyli olać dietę. Dziś miałam konsultację z moim prowadzącym mnie lekarzem za granicą, powiedział że to jakaś paranoja i mam sobie jeść co chcę, bo z takimi wynikami to ja do porodu nie dotrwam. Jutro jeszcze diabetolog. Mam już tego dość ,chciałam dobrze, pilnowałam diety (jasne ze zgrzeszylam pare razy, ale to na palcach jednej reki policzyc można), liczyłam wszystko, nawet dobrze się czułam az tu w zeszlym tygodniu cukier mi spadl jak szalony i od tamtej pory zle sie czuje, wyniki mam zle, waga stoi w miejscu, tyle dobrego ze dziecku nic nie jest. Ja nigdy nie slyszałam o przypadku by w cukrzycy ciążowej przerywać dietę. Dodam, że cukrów prostych takich jak typowe słodycze i tak nie jadałam przed ciążą, bo źle na nie reagowałam, ale od kiedy jestem na tej diecie to im bliżej końca tym bardziej mi się coś słodkiego marzy. Mniejsza o to jednak, jestem słaba i podobno niedożywiona (ja głodu nie odczuwam), nie wiem co powie diabetolog, ale słyszałyście o takim przypadku że ciężarnej szkodziła ta dieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą kolejny raz twierdzisz, że jesteś mądrzejsza od lekarzy 🙂 czemu Ty sobie tej ciąży nie prowadziłaś sama? Kupiłabyś sobie aparat do USG i wio, nie musiałabyś kwestionować słów innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zjeść zupy, bo ziemniaki i ogólnie gotowane warzywa mają wysoki Ig. 

Nie jestem mądrzejsza od lekarzy, właśnie napisałam, że jestem załamana, bo liczyłam że będzie dobrze. Oczywiście dostosuje się do zaleceń lekarzy. Jeszcze jestem ciekawa co powie mi jutro diabetolog. Z ciekawości zapytałam czy ktoś znał taki przypadek, a winy prędzej doszukuje się w sobie niż w lekarzach. Nikt przecież zle dla mnie nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale możesz jeść rzeczy z niskim ig, no nie?

Jak nie tyjesz, a dziecko ma prawidłową wagę, to trzymanie diety dla diety mija się z celem i lekarze to wiedzą, dlatego Ci zalecili ją odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i takie rzeczy jem. Nie czuję się głodna, ale każdy lekarz oglądający moje wyniki zakłada, że ja nie jem czy odchudzam się, kij wie co. A ja po prostu trzymam się diety, przecież takie były zalecenia i dla dobra dziecka stosowałam się do nich. Nie wiedziałam, że mi to pogorszy i tak niezbyt idealny stan zdrowia. Teraz się okazuje, że dietę mam porzucić i jeść tak jak przed dietą z wyłączeniem słodyczy jedynie, ale to akurat jak pisałam nigdy nie było moją słabą stroną. Boję się co jeśli mi cukier z kolei skakać za bardzo zacznie, szukam czy ktoś miał podobnie i nic znalezc nie mogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, roztargniona09 napisał:

Tak i takie rzeczy jem. Nie czuję się głodna, ale każdy lekarz oglądający moje wyniki zakłada, że ja nie jem czy odchudzam się, kij wie co. A ja po prostu trzymam się diety, przecież takie były zalecenia i dla dobra dziecka stosowałam się do nich. Nie wiedziałam, że mi to pogorszy i tak niezbyt idealny stan zdrowia. Teraz się okazuje, że dietę mam porzucić i jeść tak jak przed dietą z wyłączeniem słodyczy jedynie, ale to akurat jak pisałam nigdy nie było moją słabą stroną. Boję się co jeśli mi cukier z kolei skakać za bardzo zacznie, szukam czy ktoś miał podobnie i nic znalezc nie mogę. 

Zapytak diabetologa czy możesz sobie założyć taki 2tygodniowy czujnik. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, taki krążek, który się wczepia w ramię i przez dwa tygodnie na bieżąco mierzy poziom cukru, wtedy w aplikacji będziesz widzieć, czy Ci za bardzo nie skacze, a jak będziesz zapisywać posiłki, to będziesz widzieć po jakich produktach skacze, a po jakich nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, fajny pomysł, na fundusz na pewno nie dostane ale moglabym sama sobie kupić. Ciekawe tylko czy wyniki są tak samo miarodajne jak przy glukometrze, jutro zapytam na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, roztargniona09 napisał:

Dziewczyny slyszalyście o takim przypadku? Chociaż przyzwyczaiłam się i wypracowałam sobie dietę trzech moich lekarzy jest niezadowolonych z tego co się dzieje. W skrócie nie przytyłam w ciąży, jak na początku spadło mi 5kg, tak do dziś a jestem w końcówce mam na plusie 2kg. Nie ważę nawet tyle co przed ciązą. Ginekolog stwierdził, że dziecko jest zdrowe, wagę i wymiary ma super no ale ja to tragedia i powiedział więcej jeść. No tak, ale co jak kuźwa ja durnej zupy zjeść nie mogę. Powiedział żeby wrócić do normalnej diety, a pozostać tylko przy elimanacji cukrów prostych. Wczoraj miałam wizytę u drugiego specjalisty, pokrzyczał na mnie że to wariactwo jakieś, że mam zacząć jeść, więc ja też sobie pokrzyczałam, bo ja jem, ale to nie moja wina że to jedzenie mnie wpędza do grobu. Porada więc taka jak ginekologa, czyli olać dietę. Dziś miałam konsultację z moim prowadzącym mnie lekarzem za granicą, powiedział że to jakaś paranoja i mam sobie jeść co chcę, bo z takimi wynikami to ja do porodu nie dotrwam. Jutro jeszcze diabetolog. Mam już tego dość ,chciałam dobrze, pilnowałam diety (jasne ze zgrzeszylam pare razy, ale to na palcach jednej reki policzyc można), liczyłam wszystko, nawet dobrze się czułam az tu w zeszlym tygodniu cukier mi spadl jak szalony i od tamtej pory zle sie czuje, wyniki mam zle, waga stoi w miejscu, tyle dobrego ze dziecku nic nie jest. Ja nigdy nie slyszałam o przypadku by w cukrzycy ciążowej przerywać dietę. Dodam, że cukrów prostych takich jak typowe słodycze i tak nie jadałam przed ciążą, bo źle na nie reagowałam, ale od kiedy jestem na tej diecie to im bliżej końca tym bardziej mi się coś słodkiego marzy. Mniejsza o to jednak, jestem słaba i podobno niedożywiona (ja głodu nie odczuwam), nie wiem co powie diabetolog, ale słyszałyście o takim przypadku że ciężarnej szkodziła ta dieta?

Ja też miałam stwierdzoną cukrzycę ciążową nawet leżałam w szpitalu ale nigdy w życiu nie stosowałam diety po powrocie do domu i wszystko jest okej,dziecko duże 4,5 kg urodzone w 39 tygodniu przez CC Teraz ma 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadłaś wszystko nie mierzyłaś cukru? Jeśli tak to mogę spytać dlaczego tzn czy lekarz nic nie mówił i waga dziecka była zbliżona do tej szacunkowej z usg? Bo u mnie po połówkowym dziecko było szacowane na 4kg a obecnie na 3kg czyli taka norma biorąc pod uwagę że sprzęt się może pomylić o te pół kg. I przede wszystkim jak się czułaś i jak wyniki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roztargniona09 napisał:

O, fajny pomysł, na fundusz na pewno nie dostane ale moglabym sama sobie kupić. Ciekawe tylko czy wyniki są tak samo miarodajne jak przy glukometrze, jutro zapytam na pewno.

Na pewno jest równie miarodajny, bo to jest refundowane dla dzieciaków w Polsce 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super, nie będę się już kłuła w paluchy chociaż i tak obecnie robię to już tylko 2 razy dziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, roztargniona09 napisał:

Nie mogę zjeść zupy, bo ziemniaki i ogólnie gotowane warzywa mają wysoki Ig. 

Nie jestem mądrzejsza od lekarzy, właśnie napisałam, że jestem załamana, bo liczyłam że będzie dobrze. Oczywiście dostosuje się do zaleceń lekarzy. Jeszcze jestem ciekawa co powie mi jutro diabetolog. Z ciekawości zapytałam czy ktoś znał taki przypadek, a winy prędzej doszukuje się w sobie niż w lekarzach. Nikt przecież zle dla mnie nie chciał.

Tutaj nie do końca się zgodzę. Owszem zmieniak ma wysokie ig ale w naprawdę dużych ilościach. Jeśli zjesz zupę z jednego dwóch ziemniaków czy garstkę gotowanych warzyw nie umrzesz. Warto ten cukier kontrolować po 2h od zjedzenia jeśli będzie ponad normę nie będziesz po prostu tego jadła, jeśli cukier będzie w normie dlaczego masz nie jesc zup. Jest wiele produktów dla cukrzyków po różne serki a nawet ciasta. Makarony, ryże. Jeśli zjesz coś czego tak naprawdę nie powinnaś po prostu po około 2h zmierz cukier. 

 

Masz cukrzycę ciążową czy ogólnie na nią chorujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciążowa tylko, ja już przerabiałam kłucie się po każdym posiłku godzinę i dwie, monitorowałam cukier bardzo skrupulatnie, każde podniesienie odnotowywałam dlatego napisałam że dietę mam obecnie wypracowana, bo wiele testowałam. Co do ziemniaków to już na samym początku je przetestowałam, ale nie w zupie tylko pieczone i od tamtej pory ich nie jadłam. W ciąży cukier mierzymy godzinę po posiłku, ja na początku jak nie wiedziałam co i jak to mierzyłam rano, przed każdym posiłkiem, godzinę po, dwie po no i na noc. Potem diabetolog powiedział żeby tylko godzinę po głównych posiłkach, ale ja idąc na pierwszą wizytę miałam już tygodniowy dzienniczek skrupulatnego mierzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×