Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
czarnaniemamba

Żyrowanie poręczenie kredytu...

Polecane posty

Zostałam poproszona przez bliską osobę o poręczenie kredy na kilkadziesiąt tysięcy. Powiedziałam, że muszę się zastanowić i dam znać do końca tygodnia. Z tego co wiem, to ta osoba jest obrażona i nie rozumie jak mogłam odmówić, bo znamy się 8 lat. Na ten moment jestem na nie, ale robię jeszcze research.. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji albo zna jakieś przypadki, gdzie finał takiego poręczenia był opłakany w skutkach?

Chętnie poczytam, chociaż raczej decyzję podjęłam... tylko zapewne skończy się utratą bliskiej relacji, no trudno. Takie mamy czasy.

4 godziny temu, czarnaniemamba napisał:

Zostałam poproszona przez bliską osobę o poręczenie kredy na kilkadziesiąt tysięcy. Powiedziałam, że muszę się zastanowić i dam znać do końca tygodnia. Z tego co wiem, to ta osoba jest obrażona i nie rozumie jak mogłam odmówić, bo znamy się 8 lat. Na ten moment jestem na nie, ale robię jeszcze research.. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji albo zna jakieś przypadki, gdzie finał takiego poręczenia był opłakany w skutkach?

Chętnie poczytam, chociaż raczej decyzję podjęłam... tylko zapewne skończy się utratą bliskiej relacji, no trudno. Takie mamy czasy.

Tak. Znam tylko kilka przypadków, gdzie ktoś podżyrował komuś kredyt i każdy z tych przypadków był tragiczny w skutkach. Nie znam żadnego przypadku, gdzie ta osoba spłacała bez szemrania.

53 minuty temu, Sexy Eggplant napisał:

Tak. Znam tylko kilka przypadków, gdzie ktoś podżyrował komuś kredyt i każdy z tych przypadków był tragiczny w skutkach. Nie znam żadnego przypadku, gdzie ta osoba spłacała bez szemrania.

A no właśnie... Znajomi mają identyczne doświadczenia.

25 minut temu, czarnaniemamba napisał:

A no właśnie... Znajomi mają identyczne doświadczenia.

Ufam przyjaciołom, ale kredytu bym im nie podżyrował. Nie dlatego, że obawiam się, iż będą się migać od spłaty. Tylko dlatego, że mogą ulec wypadkowi i być niezdolni do zarabiania. Ale moi przyjaciele prosza mnie co najwyżej o drobne pożyczki i sami proponują, że podpiszą umowy.

• Like 1

11 godzin temu, I'm sexy and I know it napisał:

nikomu nic nie podpisuj, niech wypyerdala

dokładnie .

Dnia 16.05.2022 o 14:34, czarnaniemamba napisał:

Większość- zdecydowana większość kończy się tak, że poręczyciel spłaca cudzy kredyt. Z resztą jeśli ktoś jest ci bliski tylko pod warunkiem że masz poręczyć kredyt, to...

13 godzin temu, I'm sexy and I know it napisał:

nikomu nic nie podpisuj, niech wypyerdala

TAK- NIECH WY//PIERDALA

• Like 1

Dodam tylko, że osoba, z która warto utrzymywać znajomość akceptuje, że odpowiedź może brzmieć „nie”.

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się