Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Kończę lada moment studia. Została mi do pisania praca magisterska.W marcu byłam na rozmowie o prace. Praca znajduje się w mieście w którym studiuje i do którego mam 50 km i dojeżdżam na uczelnie. Mieszkam w domu rodzinnym. Problem polega na tym, ze pan z tej firmy czekal aż bede mogła zacząć pracować, bo wcześniej miałam zajęcia prawie codziennie. Teraz te zajęcia mi się zaczęły kończyć i mam więcej czasu wolnego, jednak i tak mam problem z szukaniem mieszkania lub pokoju. Zarabiałabym 23 zł na godzinę. Zmiany są dwie od 6-14 i 14-22. Pokoje jednoosobowe niestety są strasznie drogie, muszę liczyć 1000/1100 zł ze wszystkim. Mam tez chłopaka z którym żyje na odległość, zazwyczaj jak przyjeżdżał do mnie to mogliśmy się normalnie wyspać bo w domu mam duże łóżko, a pokoj który oglądałam za 1100 zł jest na jedna osobę i ma 8,5m2 wielkości. Wiec nie będzie mógł tam ze mną spać, jeśli by przyjeżdżał bo się nie pomieścimy. Plus wtedy przyjeżdżałby do mnie 2 razy w miesiącu tylko. Boje się również ze jeśli zdecyduje się na prace to bede pracować na pełen etat i nie bede miała czasu na pisanie pracy bo bede zmęczona lub nie bede miała czasu jechać do szkoły na konsultacje z promotor. Myśle o wszystkich za i przeciw ale jestem totalnie rozdarta. Plusy to to, ze miałabym stabilizację z praca, xarabialabym swoje pieniądze, ale nie miałabym ich jednak aż tyle jak muszę opłacić sobie pokoj+życie. Minusy to fakt ze nie bede widywać się z chłopakiem tak często jak teraz się widywaliśmy, plus mniej czasu na zajęcie się magisterka która mam oddać za równy miesiąc. 
Moi rodzice są za tym żebym narazie zajęła sie szkoła a później po obronie szła do pracy jak już razem z chłopakiem będziemy po studiach i berziemy mogli razem zamieszkać we wakacje. 
Jednak mi jest głupio przed ta firma która na mnie czekała od tego kwietnia aż zacznę pracować, głupio mi zmieniać znowu czy mogę od lipca zacząć.. 

co uważacie za najlepszy wybór? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maria. napisał:

Śpisz z chłopakiem w jednym łóżku? A jesteście po ślubie?

Mam nadzieje ze to żart XD 

pytam serio o rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2022 o 14:34, Maria. napisał:

Dbanie o sprawy duchowe jest bardzo ważne, a co do problemu to miesiąc w tą nie robi różnicy, skup się na studiach, a później idź do pracy.

No okej, ale co w takim razie powiedzieć tej firmie? Skoro już dwa razy zmieniałam raz ze w kwietniu mam szkole a drugi raz ze w maju jeszcze mam badania mgr do robienia. Teraz pwoiedzialam ze mogę od jutra i jutro zamierzam tam jevhac ale nie wiem co powiedzieć żeby nie wzięli mnie za niepoważna.. chciałabym tam pracować ale od lipca kiedy skończę studia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2022 o 10:34, kasaia napisał:

Kończę lada moment studia. Została mi do pisania praca magisterska.W marcu byłam na rozmowie o prace. Praca znajduje się w mieście w którym studiuje i do którego mam 50 km i dojeżdżam na uczelnie. Mieszkam w domu rodzinnym. Problem polega na tym, ze pan z tej firmy czekal aż bede mogła zacząć pracować, bo wcześniej miałam zajęcia prawie codziennie. Teraz te zajęcia mi się zaczęły kończyć i mam więcej czasu wolnego, jednak i tak mam problem z szukaniem mieszkania lub pokoju. Zarabiałabym 23 zł na godzinę. Zmiany są dwie od 6-14 i 14-22. Pokoje jednoosobowe niestety są strasznie drogie, muszę liczyć 1000/1100 zł ze wszystkim. Mam tez chłopaka z którym żyje na odległość, zazwyczaj jak przyjeżdżał do mnie to mogliśmy się normalnie wyspać bo w domu mam duże łóżko, a pokoj który oglądałam za 1100 zł jest na jedna osobę i ma 8,5m2 wielkości. Wiec nie będzie mógł tam ze mną spać, jeśli by przyjeżdżał bo się nie pomieścimy. Plus wtedy przyjeżdżałby do mnie 2 razy w miesiącu tylko. Boje się również ze jeśli zdecyduje się na prace to bede pracować na pełen etat i nie bede miała czasu na pisanie pracy bo bede zmęczona lub nie bede miała czasu jechać do szkoły na konsultacje z promotor. Myśle o wszystkich za i przeciw ale jestem totalnie rozdarta. Plusy to to, ze miałabym stabilizację z praca, xarabialabym swoje pieniądze, ale nie miałabym ich jednak aż tyle jak muszę opłacić sobie pokoj+życie. Minusy to fakt ze nie bede widywać się z chłopakiem tak często jak teraz się widywaliśmy, plus mniej czasu na zajęcie się magisterka która mam oddać za równy miesiąc. 
Moi rodzice są za tym żebym narazie zajęła sie szkoła a później po obronie szła do pracy jak już razem z chłopakiem będziemy po studiach i berziemy mogli razem zamieszkać we wakacje. 
Jednak mi jest głupio przed ta firma która na mnie czekała od tego kwietnia aż zacznę pracować, głupio mi zmieniać znowu czy mogę od lipca zacząć.. 

co uważacie za najlepszy wybór? 
 

Dogadać się z szefem i pracować na część etatu. Na poczekanie wynająć coś tańszego aby tylko móc pracować. Nawet jakby to był pokój z paroma osobami. Wyjaśnić szefowi że musisz jeszcze pisać pracę i masz spotkania z promotor. Dać wybór część etatu lub czekanie na Ciebie do obrony. Po obronie znajdziesz pokój jednoosobowy. Jeśli naprawdę potrzebują pracowników to się zgodzą na część etatu, lub na Ciebie poczekają. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2022 o 09:34, kasaia napisał:

Zarabiałabym 23 zł na godzinę. Zmiany są dwie od 6-14 i 14-22.

Ta praca to chyba w sklepie spożywczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iść do pracy nawet sezonowo, teraz dużo fajnych ogłoszeń dla też dla dziewczyn jest na stronie pracawue.pl Sama się zastanawiam, czy nie pojechać na dwa - trzy miesiące do Danii jako pokojówka i całkiem ciekawą kwotę zarobić 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam w podobnej sytuacji. Ja wybrałam studia, ponieważ to było dla mnie priorytetem aby zakończyć je z wynikiem pozytywnym na obronie. A co do pracy to zależy, może Twoje studia i ta praca to podobna dziedzina i może udać Ci się zrobić badania do pracy mgr w tej firmie. 

Ale pół etatu to jest dobre rozwiązanie, jak już będziesz po obronie to wtedy możesz przejść na cały etat. Gorzej jeśli pracodawca powie że się nie zgadza na takie rozwiązanie. Tak jak to u mnie było. A jako że byłam na ostatnim roku to wolałam odrzuć ofertę pracy a nie zaprzepaścić ostatniego roku studiów. I nie żałuję, pracę zawsze można znaleźć inną. 

A moi znajomi wybrali pracę i z obroną muszą czekać do września - jak się wyrobią, bo promotorzy nie pracują w wakacje. Jest możliwość że przesunie się im to o rok. A ja już będę mieć roczne doświadczenie.

Także z całego serca polecam: albo na pół etatu albo wcale. Studia ważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×