Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
*Małgośka*

Do wszystkich wielbicieli/poszukiwaczy filków Pink Princess

Polecane posty

Ogłaszam, że są w Biedronie za 9,99 zł. 😄 Byłam w szoku, porównując z cenami internetowymi, (a od dawna się na nie czaiłam). W dodatku są całkiem spore - jak na moje oko średnie. A właściwie to wczoraj były - (wzięłam 2 😄 ) - u mnie wykupiły się praktycznie od razu (cała paleta), dziś rano już żadnego nie było. Inne kwiatki z tej samej dostawy nadal są, więc była chyba jakaś grubsza akcja 😜 . Podejrzewam, że były w ramach dnia matki 😉 Teraz są u mnie na kwarantannie, ale jak na razie wyglądają całkiem dobrze, mają już wybarwienia. Także spieszcie się 😄 

1 godzinę temu, _W҉i҉d҉m҉o҉ _ napisał:

Uschną te kwiatki, bo jeżeli są na sklepach wśród żywności to nie mogą być potraktowane środkiem chemicznym na różne zarazy. No chyba, że we własnym zakresie podasz im środek który zapobiegnie chorobom i są takie, że można je w domu stosować, w sklepie tego nie podają roślinom bo to koszta są i nawet wody żałują aby uniknąć sprzątania w razie wycieków. 😄 

Mam już stamtąd parę kwiatków i nic się z nimi nie dzieje 😉 Kupiłam je z nową dostawą, także ryzyko chorób jakby mniejsze 😄 A na pewno przelania 🙄  Jestem w środki uzbrojona 🤓 Ale na razie są na 2-tygodniowej kwarantannie :classic_ninja:

41 minut temu, _W҉i҉d҉m҉o҉ _ napisał:

Kwarantanna nie brzmi dobrze, bo to znaczy, że te rośliny trzeba ratować, czyli nie jest z nimi dobrze, ale jak zadbasz to coś z tego będzie. Ja to potas wale pod rośliny i idą jak szalone. 

Kwarantanna z ostrożności 😉 To nie są rośliny z półki śmierci 😜 Zawsze ją stosuję jak wprowadzam nową roślinę, obojętnie czy kupię w Biedrze czy w sklepie internetowym. Przy takiej ilości kwiatków to raz dwa i zaraza by się rozeszła🤔 Potas? A co dokładnie?

34 minuty temu, KittKatt napisał:

Ostatnio kupiłam w Biedrze dracenę za 9.99 i żyje już z trzy tygodnie.Kwarantanny nie robiłam 🤔 Ale dziwne te Pink,łatwe w hodowli? Kiedyś kupiłam w Biedronce tanie szable i naprawdę pięknie rozrosły się.

Super 😉 Też ostatnio widziałam draceny, ale już mam (dracenę lemon) - też z Biedry i też żyje już jakieś pół roku 😉 , nie lubię się powtarzać z kwiatkami 😄Wyjątkiem są tylko te Princesski - tzn. wsadzę je i tak do 1 donicy i będą jak 1 😛 Są takie inne, wiesz, to filodendrony, więc teoretycznie łatwe, ale przez te przebarwienia muszą mieć nieco więcej światła niż te bez, (jednak nie bezpośrednie słońce). A tak to standardowo dużą wilgotność, także zależy jakie masz warunki 😉 Szable też potrafią być super, mamy w robocie 😄 Niektórzy Princesski kupują tylko żeby sprzedać, ich cena potrafi być naprawdę duża 😉 Już widzę wysyp na allegro od wczoraj. Nawet po 90 zł, taki sam rozmiar jak w biedrze 😛 Dorosłe potrafią kosztować nawet parę tysi. W ogóle to ciekawie powstały.

Moja znajoma podlewa kwiaty zlewkami po niedopitej kawie. Mówi, że od tego dobrze rosną.

4 godziny temu, _W҉i҉d҉m҉o҉ _ napisał:

Chodzi o siarczan potasu który ma za zadanie tworzyć mocne ukorzenienie i mocne proste łodygi. Ale to obadaj sobie czy będzie to korzystne dla Twoich hodowli, bo nie wiem dokładnie co tam masz. A jeszcze aby zlikwidować plamy na liściach i utrzymać mocno zielone, to magnez stosowałem i bardziej warzywa idą po tym jak złe. Chociaż pod kwiaty też stosowałem i nic im się nie stało a nawet bardziej bujne się zrobiły. Z kwiatami jest ten problem, że jeden lubi wodę, drugi niezbyt i długo by wymieniać co i jaki potrzebuje czegoś, bo to delikatne rzeczy są. 

A, no tak, o nim słyszałam. Moje na razie mają jeszcze nawóz w ziemi - kupiłam taką specjalną z nawozem i na razie nie muszę nic więcej stosować. Używam też olejku Neem, który trzeba rozrobić. Rośliny rosną jak szalone. Warzyw nie mam, moje wszystkie to rośliny doniczkowe pokojowe ;) Myślę aby później najpierw zastosować skórkę od banana ;) Na rozkrzewienie storczyków i bujniejsze kwiaty polecam też żel z prawdziwego uciętego aloesu, widziałam na youtube jakie cuda potrafił zrobić ze storczykami.

Jasne, każdy kwiat to praktycznie inna historia ;) 

4 godziny temu, Blankets napisał:

Moja znajoma podlewa kwiaty zlewkami po niedopitej kawie. Mówi, że od tego dobrze rosną.

Też o tym słyszałam, ale nie stosowałam, może dlatego, że wolę herbatę 🤔 Moja mama kiedyś używała też skorupek od jajek.

4 godziny temu, Minni3 napisał:

Moja mama daje kwiatom kawałki bananów w doniczkę, ale nie wiem czy wszystkim 😄

Bananów czy skórek? Bo skórki sama planuję dać :D  Ale o bananach nie słyszałam.

A jeszcze jak Ty trzymasz tą modelkę princesske Autorko, to wrażliwe toto jest i wystarczy nadmiar wody aby ją zniszczyć. Ale jak wyrośnie to ładną kasę można za nią przytulić i kto inny niech się z nią kłopota. 😄 

Wiem, kwiatki z wariegacją są wrażliwsze niż te normalne, ale to filek, mam dłużej inne filki i inne kwiaty z wariegacją i są spoko ;) Zobaczymy 😎 A w życiu :P Nie kupiłam ich na sprzedaż, ja się przywiązuję 🤔 A jak mi się rozrośnie za bardzo to utnę i albo zagęszczę, albo nową posadzę :P Taki kłopot to sama przyjemność! 😄

A jeszcze siarczan miedzi stosuje rozcieńczany z wodą który działa grzybobójczo. 

Tak to prawda, też o nim słyszałam 😉 Ja w ogóle uwielbiam czytać i oglądać filmy o kwiatach 😄 

7 minut temu, *Małgośka* napisał:

Też o tym słyszałam, ale nie stosowałam, może dlatego, że wolę herbatę 🤔 Moja mama kiedyś używała też skorupek od jajek.

Jeden z tych kwiatków zgnił, jak coś.

te skórki to chyba przekompostowane ,bo inaczej podczas procesu rozkladania azot sie beddzie wchlanial.....

tylko kompost zadnej chemi .. bo i po co ?????? albo biohumus

3 godziny temu, KittKatt napisał:

Mi mąż ostatnio kupił anturium,chyba go te serca przekonały😂 Ale coś dostało brązowych plam na liściach🤔Kocham kwiaty,szczególnie ogrodowe.Ale w Biedrze teraz akurat byłam i tych,o których piszesz nie widziałam.Wielka szkoda,bo ciekawie wyglądają takie w dwóch kolorach.

Oj, a mnie się anturium kojarzą tak grobowo 🤔 Chociaż też zależy które 😉 Znajomej kupowałam na urodziny anturium o różowo-łososiowych kwiatach, to akurat było wyjątkowe i brak skojarzeń 😄 Ale są też takie tylko o pięknych liściach, ciekawe jakie Ty masz 🙂 To może być faktycznie od słońca, południowe jest dla nich zbyt mocne. O, to szkoda, że już nie było. ale może znowu zrobią jakiś rzut, choć robią to rzadko jeśli chodzi o te kolekcjonerskie filki. Trzeba śledzić gazetki 😄 Pamiętam, że poprzednia akcja była jakoś w styczniu, też ludzie się wtedy rzucili jak na diamenty 😄 A ja dowiedziałam się po fakcie. Jest też odmiana white princess, o jaśniejszych liściach i białych przebarwieniach. Też mi się podoba 🙂 Pink princesski są też w różnych sklepach internetowych (ja np. polecam zielony parapet - stamtąd mam najwięcej kwiatów i przyszły w idealnym stanie), no tylko cenowo wychodzą drożej i są mniejsze w porównaniu z tymi z Biedronki. I teraz też są wykupione - wcześniej dzisiaj sprawdzałam. Ale to można zapisać się na powiadomienia i jak będą dostępne dostaniesz maila, że już są. Oni mają też sprzedaż na allegro - wtedy przy opcji smart odchodzą Ci koszty wysyłki 😉 

1 godzinę temu, Blankets napisał:

Jeden z tych kwiatków zgnił, jak coś.

Uuu. Czyli jednak górą herbata.

Przed chwilą, *Małgośka* napisał:

Uuu. Czyli jednak górą herbata.

Albo trzeba wypijać do końca, a nie zostawiać takie niedopite na następny dzień 😅

1 godzinę temu, Blankets napisał:

Albo trzeba wypijać do końca, a nie zostawiać takie niedopite na następny dzień 😅

Heheheh, no właśnie 🤔 

1 godzinę temu, BikWorm napisał:

te skórki to chyba przekompostowane ,bo inaczej podczas procesu rozkladania azot sie beddzie wchlanial.....

tylko kompost zadnej chemi .. bo i po co ?????? albo biohumus

Trochę jest tutaj o tym

http://www.e-ogrodek.pl/a/nawoz-ze-skorek-bananow-jak-go-zrobic-i-wykorzystac-do-jakich-roslin-stosowac-20615.html

Biohumus też jest ok 😉 

Jak u dziadków spędzałem wakacje jako dziecko, to stosowano kawałek drutu miedzianego w łodygi pomidora co miało zapobiegać chorobom i rzeczywiście pomidory malinowe rosły jak byki, bo wtedy nie stosowano chemii. Później dopiero wyczaiłem po latach,, że przecież to jest to samo co siarczan miedzi i zwalcza pewne grzyby i zarazy. Czyli pomidor  ogórek nie gnije. Sadzono też obok czosnek i cebulę które mają właściwości bakteriobójcze przecież. No genialne w swej prostocie, bo rośliny dzięki temu nie chorowały bez wspomagania jakimiś chemikaliami i te warzywa były smaczne bo czyste. A jako dzieciak myślałem, że babcia i dziadek są świrami stosując jakieś dziwne metody, ale patrząc z perspektywy czasu to miało sens i to kumaci ludzie byli. 🙂

Jasne, że miało sens. A teraz tylko chemia, nawet dla wzmocnienia 😛 Ja też najpierw szukam pomocy w naturze 😉 No ale czasem tylko chemia pomaga. Na szczęście nie miałam jeszcze groźnych szkodników, ale z nimi może być różnie 😕 

ale po co tyle zachodu ? i tak co dzien prodkujemy kg organicznych odpadow w tym skorki od bananow ,ktore mozna przeznaczyc na kompost .a w kompost mozemy sadzic rosliny i mieszac go z wodom i podlewac ,nawozy nie sa potrzebne.  

16 godzin temu, KittKatt napisał:

Kocham kwiaty

Dziubeczq 😄  spieszę z informacyją 😄 , że są też Princesski w Obi, no tylko, że droższe niż te w Biedrze 😕 . Można sobie sprawdzić przez net czy są u Ciebie dostępne 🙂 

• Thanks 1

Co do tematu (bo Autorka mnie stąd wygoni w końcu jak prywate sobie robie z Klaudią 😁) polecam pokrzywe głuchą mieć w swoich hodowlach zwłaszcza kobiety. 👋

pokrzywe

Eee, uprzejmie Autorka zawiadamia, że nie zgłasza roszczeń w postaci zawłaszczenia tematu 😄 To taki piękne love story 🤧

Piłam kiedyś pokrzywę 🤔

• Thanks 1

21 godzin temu, *Małgośka* napisał:

Bananów czy skórek? Bo skórki sama planuję dać :D  Ale o bananach nie słyszałam.

Chyba można i tak i tak... sama wykorzystuję skórki bo banana to mi szkoda : ) ale widziałam kiedyś fajne nagranie na którym szczepki roślin były powtykane w dość grube krążki banana... no i ziemia przysypane

• Like 1

3 godziny temu, marawstala napisał:

Chyba można i tak i tak... sama wykorzystuję skórki bo banana to mi szkoda : ) ale widziałam kiedyś fajne nagranie na którym szczepki roślin były powtykane w dość grube krążki banana... no i ziemia przysypane

Ciekawe 😉 Do wszystkich kwiatów ich używasz? Te szczepki w bananie przyjęły się? Pamiętasz może nazwę tych roślin?

• Like 1

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, *Małgośka* napisał:

Ciekawe 😉 Do wszystkich kwiatów ich używasz? Te szczepki w bananie przyjęły się? Pamiętasz może nazwę tych roślin?

Różnie, zależy ile jej jest bo roślin w domu mam dość dużo i tak na raz nie wystarczy dla wszystkich... nie zauważyłam żeby którejkolwiek zaszkodziła woda w której moczyly się skórki... Róże bardzo lubią, rośliny balkonowe, ogrodowe chyba też, bez obaw można podlewać. 

Co do szczepek to ten filmik widziałam na FB roślin które w nim pokazano było bardzo dość dużo, ale to banan dostał rolę pierwszoplanową : ) zerkne na YT może tam też coś takiego będzie...

Edytowano przez marawstala
  • Like 1

Coś innego, ale też możesz zerknąć...

• Thanks 1

Wyrzucona skórka pod jakąś roślinę bez problemu się rozłoży... kiedyś tak zrobiłam ze storczykiem. 

1 godzinę temu, marawstala napisał:

Coś innego, ale też możesz zerknąć...

Genialne to jest 😉 Dzięki!

• Like 1

1 godzinę temu, marawstala napisał:

Wyrzucona skórka pod jakąś roślinę bez problemu się rozłoży... kiedyś tak zrobiłam ze storczykiem. 

No właśnie o samej skórce to słyszałam, ale banan mnie zaskoczył 😉 

Moje rośliny cud, że żyją, bez nawozu, czasem herbaty ziołowej dostaną, ale mogę się bananem podzielić. A skoro się znacie, powiedzcie co podobnego do wrzosu teraz kwitnie i gdzie można to kupić?

4 godziny temu, *Małgośka* napisał:

No właśnie o samej skórce to słyszałam, ale banan mnie zaskoczył 😉 

Też bym nie pomyślała, że można go stosować jako ukorzeniacz : )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować