Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alesja12

wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Polecane posty

Czy są tu osoby, które chorują na to?? Bliska mi osoba została niedawno zdiagnozowana, chciałabym jej pomóc.Co powinno a czego nie powinno się jeść przy tej chorobie? Najgorsze są biegunki, tabletki miały pomóc a zmian zero, wydaje mi się, że nie mają jak zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

często w tabletkach są związki tytanu, które mogą podrażniać i nasilać biegunkę, zresztą przy zaostrzeniu choroby też często zmienia się wchłanianie leków, moja mama na to choruje i też przez to przechodziła. Na pewno warto wyeliminować wysoce przetworzona żywność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że tabletka nie działa, bo nie zdąży, słyszałam o przypadkach, gdzie w badaniu kału znajdowano tabletki nawet w całości, w ogóle nie zdążyły się rozpuścić. Warto w takim wypadku rozważyć zmianę formy podawanych leków. Moja siostra na wrzodziejące zapalenie jelita grubego bierze granulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogłabyś coś bliżej napisać, jak to działa i czym się różni? Sama mam podobne kłopoty, szukam pomocy i jestem zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężka choroba, gdzie stanowczo trzeba połączyć farmakologię z odpowiednią dietą. Nie słyszałem o alternatywie dla tabletek i też chętnie się dowiem. Moja babcia męczyła się z tą chorobą przez 10 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbujemy z dietą, ale tak naprawdę to mam wrażenie, że po bardzo wielu rzeczach ma biegunki, czy nabiał też powinien być wyeliminowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być kwestia indywidualna, jeśli źle się po nim czuje to niech wyeliminuje, czasem warto słuchać swojego organizmu.

Dnia 13.06.2022 o 11:38, Gacek napisał:

Ciężka choroba, gdzie stanowczo trzeba połączyć farmakologię z odpowiednią dietą. Nie słyszałem o alternatywie dla tabletek i też chętnie się dowiem. Moja babcia męczyła się z tą chorobą przez 10 lat. 

Alternatywą dla tabletek są na przykład granulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym różni się działanie tabletek od działania granulek?? Czy są skuteczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie się dowiem. Tak sobie myślę, że granulki zapewne uwalniają się wolniej i może organizm lepiej wchłania. Ogólnie problem z jelitami może być problemem dziedzicznym, więc staram się profilaktycznie dbać o swoją dietę i o organizm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granulki przede wszystkim bierzesz pod język i popijasz. One zaczynają swoją pracę już w żołądki i dalej w jelitach. Tabletki raczej dopiero jak dostaną się do jelit, nawet dopiero w jelicie grubym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest  z posiłkami przy diecie i przyjmowanej farmakologii? Ilość posiłków powinna być zwiększona? Normalnie powinno się jeść 5 posiłków dziennie, jak jest w wypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, lekarz zmienił tabletki na granulki z mesalazyną, efekty są lepsze, co do ilości posiłków lekarz zalecił od 5-7, mniej a częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×