Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Onna.3.

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam, 

Mam mały problem z komputerem, otóż po jakimś czasie pracy wywala mi bluescreen, po czym sam się uruchamia i potem już działa normalnie. Po uruchomieniu zwykle pojawia się komunikat o problemie, brzmi on następująco:

Podpis problemu:                                      BlueScreen

Wersja  systemu  operacyjnego:             6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych:                     1045

Dodatkowe  informacje  o  problemie:

BCCode:                                                         4e

BCP1:                                                              0000000000000099

BCP2:                                                              000000000011B5CA

BCP3:                                                              0000000000000002

BCP4:                                                              000000000011C089

OS  Version:                                                  6_1_7601

Service  Pack:                                               1_0

Product:                                                        768_1

Pliki  pomagające  opisać problem:

C:\Windows\Minidump\042222-24726-01.dmp

C:\Users\Gosia\AppData\Local\Temp\WER-58749-0.sysdata.xml

Dodam, że system to Windows7. Bardzo proszę o pomoc. Wie ktoś co może być tutaj problemem?

Co jest napisane na blue screenie? Coś w stylu KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR?

Poza tym właśnie dałaś adresy do folderów na Twoim dysku, a nie pliki... teraz wszyscy wiedzą, że nazywasz się Gosia 😛

6 minut temu, Korpo Szynszyla napisał:

Gosia to facet . To jest bejt na nerdy. 

4 minuty temu, sleeping_crazy_nieblond napisał:

Uwaga fejczur 😅

A. Nie wiedziałem, nowy jestem 😅

Pobierz jakiś program do komputera diagnozy może masz coś nie tak... Może być RAM dysk procesor płyta...😎

Hwmonitor i hwinfo ściągnij te dwa te programy i zobacz czy są jakieś czerwone wykrzykniki i sprawdź temperaturę jak ci się tak często resetuje komputer to może być za wysoka na procesor

1 godzinę temu, Korpo Szynszyla napisał:

Gosia to facet . To jest bejt na nerdy. 

Tak, to wygląda jak ewidentny bejt na nerdów i geeków. xD

Czy  są tutaj jacyś ludzie, którzy znają się na komputerach? Mogli by spojrzeć na mój post i powiedzieć wprost czego dotyczy ten problem z kompem?

50 minut temu, Onna.3. napisał:

Czy  są tutaj jacyś ludzie, którzy znają się na komputerach? Mogli by spojrzeć na mój post i powiedzieć wprost czego dotyczy ten problem z kompem?

Windows 10 jak 11

Przytrzymując klawisz Shift klikamy start i uruchom ponownie. Naszym oczom ukaże się kilka opcji do wyboru. Wybieramy więc rozwiąż problemy/opcje zaawansowane

Masz tam przywracanie systemu, oraz  odinstalowanie aktualizacji zapewne jest przyczyna,

oraz opcja sterowników podstawowych.

Próbuj  co najwyżej będziesz miała czysty Windows.

Starszy komputer przy aktualizacji wywali bluescren, odznacz nie aktualizował,

do czego potrzebujesz komputer? nie koniecznie trzeba mieć Windowsa.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Onna.3. napisał:

ja bym obstawial przegrzewanie/ze ktoras część kompa nie domaga 

ewentualnie mozna sprobowac instalacji systemu od nowa

Edytowano przez Donerounban

13 godzin temu, Bluemen napisał:

Windows 10 jak 11

Przytrzymując klawisz Shift klikamy start i uruchom ponownie. Naszym oczom ukaże się kilka opcji do wyboru. Wybieramy więc rozwiąż problemy/opcje zaawansowane

Masz tam przywracanie systemu, oraz  odinstalowanie aktualizacji zapewne jest przyczyna,

oraz opcja sterowników podstawowych.

Próbuj  co najwyżej będziesz miała czysty Windows.

Myślisz, że to może być coś z aktualizacjami, lub sterownikami?

Powiem Ci, że mialam jeszcze taki przypadek, że kabel był nadpalony i ciągle wyłączał mi kompa. Przez to musiałam wymienić gniazdko od zasilania na inne (od starszego komputera).

Napisano (edytowany)

1. Sprawdź sobie jakie temperatury ma procesor w trakcie pracy, to jest coś co jako pierwsze sprawdzam przy problemach typu BSOD. Jeżeli tuż po starcie systemu masz 60 stopni na CPU, to wiadomo, że problem z chłodzeniem. Jeżeli do tego w trakcie pracy na PC odczuwasz, że komputer po czasie zauważalnie zaczyna zwalniać (thermal throtthling), to tym bardziej można podejrzewać przegrzewanie się. By to sprawdzić można pobrać darmowy program jak np Core Temp.

2. Kolejnym oczywistym problemem może być niepomyślnie przeprowadzona aktualizacja, lub problem ze sterownikami, ale z mojego doświadczenia wynika, ze najczęściej w tych przypadkach Windows nie jest w stanie nawet wykonać rozruchu prawidłowo , więc nie można nawet się zalogować, bo pojawia się BSOD. Ale jeśli to nie temperatury, to można też podejrzewać ten wariant.

3. Kolejną bardzo częstą przyczyną BSOD, a z mojego doświadczenia chyba najczęstszą, jest problem z dyskiem HDD/SSD. Albo na dysku są bad sectory na partycji systemowej i gdy Windows szuka plików, coś zapisuje, odczytuje, wywala błąd krytyczny przez bad sectory, albo dysk się przegrzewa i stąd BSOD (szczególnie w przypadku dysków SSD - tych nowszych, to prawdopodobne). Więc można też pobrać jakiś darmowy program do sprawdzenia czy dysk jest "zdrowy" np. HDD Scan

4. Mniej częstą przyczyną jest starzejący się zasilacz, gdy komponenty nie otrzymują wystarczająco dużo mocy, lub pojawiają się skoki napięcia i w związku z tym pojawia się BSOD sporadycznie. Miałem raz taki problem, ale najpierw te wyżej wypadałoby wykluczyć.

Edytowano przez RTX 3070 TI
  • Thanks 1

15 minut temu, RTX 3070 TI napisał:

1. Sprawdź sobie jakie temperatury ma procesor w trakcie pracy, to jest coś co jako pierwsze sprawdzam przy problemach typu BSOD. Jeżeli tuż po starcie systemu masz 60 stopni na CPU, to wiadomo, że problem z chłodzeniem. Jeżeli do tego w trakcie pracy na PC odczuwasz, że komputer po czasie zauważalnie zaczyna zwalniać (thermal throtthling), to tym bardziej można podejrzewać przegrzewanie się. By to sprawdzić można pobrać darmowy program jak np Core Temp.

2. Kolejnym oczywistym problemem może być niepomyślnie przeprowadzona aktualizacja, lub problem ze sterownikami, ale z mojego doświadczenia wynika, ze najczęściej w tych przypadkach Windows nie jest w stanie nawet wykonać rozruchu prawidłowo , więc nie można nawet się zalogować, bo pojawia się BSOD. Ale jeśli to nie temperatury, to można też podejrzewać ten wariant.

3. Kolejną bardzo częstą przyczyną BSOD, a z mojego doświadczenia chyba najczęstszą, jest problem z dyskiem HDD/SSD. Albo na dysku są bad sectory na partycji systemowej i gdy Windows szuka plików, coś zapisuje, odczytuje, wywala błąd krytyczny przez bad sectory, albo dysk się przegrzewa i stąd BSOD (szczególnie w przypadku dysków SSD - tych nowszych, to prawdopodobne). Więc można też pobrać jakiś darmowy program do sprawdzenia czy dysk jest "zdrowy" np. HDD Scan

4. Mniej częstą przyczyną jest starzejący się zasilacz, gdy komponenty nie otrzymują wystarczająco dużo mocy, lub pojawiają się skoki napięcia i w związku z tym pojawia się BSOD sporadycznie. Miałem raz taki problem, ale najpierw te wyżej wypadałoby wykluczyć.

Co do pkt. 4 to raczej byłoby notoryczne restartowanie się raz za razem IMHO

13 minut temu, Nowy w mieścіe napisał:

Szukanie informacji technicznych na forum o życiu uczuciowym - logiczne 🙂

Trochę logiczne bo kto jak kto ale właśnie tu są ludzie którzy korzystają z kompa często więc jest szansa że się znają, a uczuciowe bo tu jest najwięcej aktywnych ludzi 

• Like 1

39 minut temu, Doktor Siurante napisał:

Co do pkt. 4 to raczej byłoby notoryczne restartowanie się raz za razem IMHO

Miałem przypadek, że zasilacz działał "dobrze", do póki nie pojawiło się większe obciążenie na linii +12V i wtedy BSOD lub BSOD + wyłączenie się komputera.  Czyli linia +12V była zjechana i po wymianie PSU wszystko działało. 🙂

2 godziny temu, Korpo Szynszyla napisał:

Trochę logiczne bo kto jak kto ale właśnie tu są ludzie którzy korzystają z kompa często więc jest szansa że się znają, a uczuciowe bo tu jest najwięcej aktywnych ludzi 

Święta racja ☺

Dzięki za podpowiedzi. Widać zawsze znajdą się na tym forum jeszcze w miarę normalni ludzie, którzy chętni są do pomocy innym 😘

12 godzin temu, Onna.3. napisał:

Myślisz, że to może być coś z aktualizacjami, lub sterownikami?

Powiem Ci, że mialam jeszcze taki przypadek, że kabel był nadpalony i ciągle wyłączał mi kompa. Przez to musiałam wymienić gniazdko od zasilania na inne (od starszego komputera).

Kobietą  nie poradzisz kwestiach sprzętowych nie poradzisz. Najlepiej znajdź jakiegoś kolegę umie złożyć komputer. Części będzie miał swoje podmieni  zdiagnozuje, naprawi. Odległość nie da.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się