Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Strange

Basen a duża nadwaga

Polecane posty

Cześć,

Mam 23 lata, jestem facetem i niestety zaniedbałem swoją kondycję i to całkiem znacznie. 

Odkąd poszedłem do pracy, zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Zacząłem jeść o późnych godzinach, po przyjściu z pracy i zaraz po posiłku kładłem się spać.

 

W ciągu nieco ponad 3 lat moja waga wzrosła i to znacznie, bo o ponad 30 kg.

 

Schudłem już trochę, ale wciąż zostało jakieś 23 kg do zrzucenia. Korzystam z pomocy trenera personalnego, zainwestowałem w orbitrek i myślę jeszcze nad pójściem na basen, trener też mi to zaleca ale wstydzę się ludzi, a konkretnie ich opinii i pogardliwych spojrzeń.

 

Być może są wśród Was osoby które ten lęk przełamały? Jeśli tak, to w jaki sposób? 

Bardzo bym chciał chodzić ale na pewno od groma jest tam młodych ludzi w bardzo dobrej formie, jak ja będę przy nich wyglądał 😕

Jeśli macie jakieś porady, będę wdzięczny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Strange napisał:

Cześć,

Mam 23 lata, jestem facetem i niestety zaniedbałem swoją kondycję i to całkiem znacznie. 

Odkąd poszedłem do pracy, zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Zacząłem jeść o późnych godzinach, po przyjściu z pracy i zaraz po posiłku kładłem się spać.

 

W ciągu nieco ponad 3 lat moja waga wzrosła i to znacznie, bo o ponad 30 kg.

 

Schudłem już trochę, ale wciąż zostało jakieś 23 kg do zrzucenia. Korzystam z pomocy trenera personalnego, zainwestowałem w orbitrek i myślę jeszcze nad pójściem na basen, trener też mi to zaleca ale wstydzę się ludzi, a konkretnie ich opinii i pogardliwych spojrzeń.

 

Być może są wśród Was osoby które ten lęk przełamały? Jeśli tak, to w jaki sposób? 

Bardzo bym chciał chodzić ale na pewno od groma jest tam młodych ludzi w bardzo dobrej formie, jak ja będę przy nich wyglądał 😕

Jeśli macie jakieś porady, będę wdzięczny 

 

 

Normalnie będziesz wyglądał. Ludzie na basenie mają wyrąbane na to, jak wyglądają inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Strange napisał:

Cześć,

Mam 23 lata, jestem facetem i niestety zaniedbałem swoją kondycję i to całkiem znacznie. 

Odkąd poszedłem do pracy, zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Zacząłem jeść o późnych godzinach, po przyjściu z pracy i zaraz po posiłku kładłem się spać.

 

W ciągu nieco ponad 3 lat moja waga wzrosła i to znacznie, bo o ponad 30 kg.

 

Schudłem już trochę, ale wciąż zostało jakieś 23 kg do zrzucenia. Korzystam z pomocy trenera personalnego, zainwestowałem w orbitrek i myślę jeszcze nad pójściem na basen, trener też mi to zaleca ale wstydzę się ludzi, a konkretnie ich opinii i pogardliwych spojrzeń.

 

Być może są wśród Was osoby które ten lęk przełamały? Jeśli tak, to w jaki sposób? 

Bardzo bym chciał chodzić ale na pewno od groma jest tam młodych ludzi w bardzo dobrej formie, jak ja będę przy nich wyglądał 😕

Jeśli macie jakieś porady, będę wdzięczny 

 

 

Normalnie- idziesz na basen i pływasz. Za pierwszym razem czujesz się dziwnie ale po kilku minutach dostrzegasz, że nikt się na ciebie nie gapi. Co więcej nie jesteś jedyną osobą z nadwagą:)

Ja co prawda nie jestem i nie byłam gruba ale na basenach widać panów z brzuszkiem, grubsze panie i nikt się nie krzywi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sylwia1991 napisał:

Normalnie- idziesz na basen i pływasz. Za pierwszym razem czujesz się dziwnie ale po kilku minutach dostrzegasz, że nikt się na ciebie nie gapi. Co więcej nie jesteś jedyną osobą z nadwagą:)

Ja co prawda nie jestem i nie byłam gruba ale na basenach widać panów z brzuszkiem, grubsze panie i nikt się nie krzywi.

Dokładnie tak.Podobnie jest w saunariach: korzystają z nich ludzie młodzi ,w średnim wieku,seniorzy,piękni, niepiękni,chudzi,tlusci,opaleni, bladzi,z obfitym owłosieniem,wydepilowani itd

Nie przejmuj się ludźmi,oni są zajęci sobą.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2022 o 12:57, Saunowicz napisał:

Dokładnie tak.Podobnie jest w saunariach: korzystają z nich ludzie młodzi ,w średnim wieku,seniorzy,piękni, niepiękni,chudzi,tlusci,opaleni, bladzi,z obfitym owłosieniem,wydepilowani itd

Nie przejmuj się ludźmi,oni są zajęci sobą.

 

 

 

 

 

O właśnie. Pobyt w saunarium jest wyzwalający. Polecam każdemu. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sylwia1991 napisał:

O właśnie. Pobyt w saunarium jest wyzwalający. Polecam każdemu. 

 

A byłaś na seansie/ceremonii saunowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2022 o 07:34, Saunowicz napisał:

A byłaś na seansie/ceremonii saunowej?

Byłam, uwielbiam:) Polecasz jakieś miejsce w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Sylwia1991 napisał:

Byłam, uwielbiam:) Polecasz jakieś miejsce w PL?

Pewnie- Fala Łódź, Wrocławski Park Wodny,Termy Rzymskie (Czeladź),Park Wodny(Tychy),Aquadrom(Ruda Śląska),Termy Maltańskie (Poznań)

Chociażby te😎

Edytowano przez Saunowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sylwia1991 napisał:

Byłam, uwielbiam:

W jakim byłaś obiekcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2022 o 21:20, Strange napisał:

Cześć,

Mam 23 lata, jestem facetem i niestety zaniedbałem swoją kondycję i to całkiem znacznie. 

Odkąd poszedłem do pracy, zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Zacząłem jeść o późnych godzinach, po przyjściu z pracy i zaraz po posiłku kładłem się spać.

 

W ciągu nieco ponad 3 lat moja waga wzrosła i to znacznie, bo o ponad 30 kg.

 

Schudłem już trochę, ale wciąż zostało jakieś 23 kg do zrzucenia. Korzystam z pomocy trenera personalnego, zainwestowałem w orbitrek i myślę jeszcze nad pójściem na basen, trener też mi to zaleca ale wstydzę się ludzi, a konkretnie ich opinii i pogardliwych spojrzeń.

 

Być może są wśród Was osoby które ten lęk przełamały? Jeśli tak, to w jaki sposób? 

Bardzo bym chciał chodzić ale na pewno od groma jest tam młodych ludzi w bardzo dobrej formie, jak ja będę przy nich wyglądał 😕

Jeśli macie jakieś porady, będę wdzięczny 

 

 

Po pierwsze gratulacje, że się za siebie wziąłeś! :) Wiesz co, ja wprawdzie nie mam nadwagi czy otyłości, ale kiedyś nie lubiłam swoich krągłych ud. Wydawało mi się, że inni też tylko się na nie gapią. Ale to nie była prawda. Na basenie jest wiele osób o różnej budowie ciała. Część z nich też chce schudnąć, dlatego tam przychodzą ;)  Od tego przecież jest takie miejsce. Poza tym będziesz widoczny w pełnej krasie tylko jak przejdziesz do wody ;) 

Przestałam skupiać się na reakcji innych (i tak zwykle ludzie patrzyli się nie na uda ;p), zaakceptowałam swoją sylwetkę, która ma też swoje atuty ;) I obecnie mam to gdzieś :D Teraz świetnie się na basenie bawię, zresztą jak większość skupionych tam na sobie osób. 

Niech Twój strach nie powstrzymuje Cię przed osiągnięciem celu. A nawet jeśli spotkasz się z gł/u/pim komentarzem, to niech będzie to dla Ciebie dodatkowy bodziec w stylu ,,zobaczysz za parę miesięcy kopara Ci opadnie " ;) Bądź wojownikiem 😎

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Saunowicz napisał:

W jakim byłaś obiekcie?

Za pierwszym razem zostałam zaciągnięta siłą przez chłopaka do saunarium w aquaparku w Lublinie- jeszcze byłam studentką. I w zasadzie tam miałam okazję zobaczyć co to seans saunowy- bardzo mi się podobało.

 

Aktualnie w chłodniejsze dni zdarza mi się chodzić do Klubu Łaźnia w Warszawie, jest najbliżej. Tylko szkoda że nie ma seansu.

Planuje zimą pobyt w Termach Rzymskich w Czeladzi - nie byłam jeszcze ale wygląda super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Za pierwszym razem zostałam zaciągnięta siłą przez chłopaka do saunarium w aquaparku w Lublinie- jeszcze byłam studentką. I w zasadzie tam miałam okazję zobaczyć co to seans saunowy- bardzo mi się podobało.

 

Aktualnie w chłodniejsze dni zdarza mi się chodzić do Klubu Łaźnia w Warszawie, jest najbliżej. Tylko szkoda że nie ma seansu.

Planuje zimą pobyt w Termach Rzymskich w Czeladzi - nie byłam jeszcze ale wygląda super.

Ja na codzien korzystam z Fali w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Sylwia1991 napisał:

zaciągnięta siłą przez chłopaka do saunarium w aquaparku w Lublinie

Nieładnie ,że tak siła zaciągnął do strefy nagości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sylwia1991 napisał:

Planuje zimą pobyt w Termach Rzymskich w Czeladzi

A latem też korzystasz z saunariow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saunowicz napisał:

Nieładnie ,że tak siła zaciągnął do strefy nagości.

Męczył, męczył aż mi się spodobało. Oczekiwałam jakiś zboków w strefie beztekstylnej a tymczasem pełna kultura.

 

1 godzinę temu, Saunowicz napisał:

A latem też korzystasz z saunariow?

Nie, wydaje mi się to zbyt męczące jak na zewnątrz jest gorąco.Też jest fajnie?

 

2 godziny temu, Saunowicz napisał:

Ja na codzien korzystam z Fali w Łodzi.

Skoro polecasz to odwiedzę z pewnością przy okazji wizyty w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Też jest fajnie?

Jest cudownie😎 ja uwielbiam słońce więc jest mi jeszcze przyjemniej.Po seansie,chłodny prysznic,potem wskakuje do baseniku z zimna wodą by doszło do wyrównania temperatury ciała(wtedy ma miejsce hartowanie i wydobywają się toksyny z organizmu)a potem do jakuzzi lub na leżaczek na opalanko😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sylwia1991 napisał:

a tymczasem pełna kultura

Pamiętam swój pierwszy wypad do saunarium we Wrocławiu (Park Wodny)

Było upalne lato, na ogródku pełno ludzi na golaska się opalało, zobaczyłem że to normalni ludzie którzy przyszli odpocząć więc też położyłem się na golaska na słońcu i od tamtej pory kocham to doznanie😎

Wcześniej nie wyobrażałem sobie być nago blisko nagich kobiet,mało tego nawet sobie z nimi pogadać przy okazji ale odkąd saunuje jest to czymś naturalnym.Kazdy jest równy i to jest fajne😊

Edytowano przez Saunowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×