Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Bgl

nowy partner - brak zaufania, lęki z przeszłości

Polecane posty

Hej misiaczki. Mam 21 lat, ponad miesiąc temu poznałam chłopaka młodszego o 3 lata. Podoba mi się i wiem że ja jemu też. Nie przeszkadza mi różnica wieku, wiem że każdy jest inny, jednakże mam pewne obawy. 3 lata temu miałam swoją pierwszą miłość, chłopak 2 lata młodszy, związek trwał niecały rok, ale był bardzo toksyczny. Jego własny kolega mi go odradzał, ale nie posłuchałam bo byłam już zakochana. Dlugo nie mogłam się pozbierać, ponieważ moj pierwszy zostawil mnie dla innej, koniec końców przestałam go kochać już dawno temu. Po tej sprawie postanowiłam że już nigdy nie dam się tak potraktować i sama się zmienię. Rok temu spotykałam się przez krótki czas z chlopakiem 2 lata z kolei STARSZYM, nie wyszło ponieważ kochał swoją byłą, idealizował ją a mnie traktował przedmiotowo. Zakończyłam to. Niedawno właśnie poznałam Mateusza i fajnie właśnie byłoby gdyby coś z tego wyszło. Niestety ciągle mam w głowie myśli, że to nie wypali, że znowu zostanę zraniona jeśli się zaangażuję. Nie chcę krzywdzić tym Mateusza, chcę najpierw go bliżej poznać jednak muszę pokonać blokadę. Ostatnio widzielismy się z jego znajomymi i jego przyjaciółka powiedziała że na pewno byłby spoko chłopakiem. Co mam robić? 

nie dawaj za szybko szpary, pomimo że jemu ciśnienie w spodniach rośnie, daj troche czasu na poznanie się.... pozatym zrozum że dla młodzika jesteś bardziej wersja do treningu, więc nie za bardzo nastawiaj się na coś poważnego..... a no niestety, niewypały są i będą, ale to co z domu nigdy nie wyjdziesz  bo może deszcz padać? Nawet wstawanie rano to już ryzyko.... taki los.

5 godzin temu, Bgl napisał:

Hej misiaczki. Mam 21 lat, ponad miesiąc temu poznałam chłopaka młodszego o 3 lata. Podoba mi się i wiem że ja jemu też. Nie przeszkadza mi różnica wieku, wiem że każdy jest inny, jednakże mam pewne obawy. 3 lata temu miałam swoją pierwszą miłość, chłopak 2 lata młodszy, związek trwał niecały rok, ale był bardzo toksyczny. Jego własny kolega mi go odradzał, ale nie posłuchałam bo byłam już zakochana. Dlugo nie mogłam się pozbierać, ponieważ moj pierwszy zostawil mnie dla innej, koniec końców przestałam go kochać już dawno temu. Po tej sprawie postanowiłam że już nigdy nie dam się tak potraktować i sama się zmienię. Rok temu spotykałam się przez krótki czas z chlopakiem 2 lata z kolei STARSZYM, nie wyszło ponieważ kochał swoją byłą, idealizował ją a mnie traktował przedmiotowo. Zakończyłam to. Niedawno właśnie poznałam Mateusza i fajnie właśnie byłoby gdyby coś z tego wyszło. Niestety ciągle mam w głowie myśli, że to nie wypali, że znowu zostanę zraniona jeśli się zaangażuję. Nie chcę krzywdzić tym Mateusza, chcę najpierw go bliżej poznać jednak muszę pokonać blokadę. Ostatnio widzielismy się z jego znajomymi i jego przyjaciółka powiedziała że na pewno byłby spoko chłopakiem. Co mam robić? 

Co robić? Próbować z Mateuszem. Może to twoja drugą połówka? Jeżeli nie, będzie inny. W końcu trafisz na swojego. Odblokuj się, szkoda młodości na jakieś blokady. Życie jest krótkie, a młodość jeszcze krótsza. 

Lucyfer XDDDDD do tego to jeszcze daleko

Dnia 13.06.2022 o 02:47, Bgl napisał:

Co mam robić?

Popracować nad prawidłowym wyciąganiem wniosków, dostrzeganiem ciągów przyczynowo-skutkowych, doskonaleniem i bieżącą korektą umiejętności społecznych oraz umiejętności oceny i klasyfikacji potencjalnych partnerów... zamiast iść na "łatwiznę", dystansować się na wszystkich i zamykać w mentalnej klatce, dobrowolnie obierając rolę ofiary. Złe doświadczenia mają służyć nauce i umożliwiać właśnie późniejszą otwartość, bezpieczniejsze nawiązywanie relacji z innymi. Jeśli bezpodstawnie przekładasz wcześniejsze uprzedzenia na inną osobę, to znaczy, że nie jesteś gotowa na kolejną relację, nie czujesz się jeszcze pewnie i nie wiesz, w jaki sposób efektywnie się obronić przed ewentualną krzywdą. Warto zasięgnąć porad psychoterapeuty w tym zakresie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować