Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Plusska

Łuszczyca co robić

Polecane posty

Witam serdecznie łuszczyków i osoby zainteresowane właśnie tym tematem,
Czy jeśli dostałam teraz przepisane przez lekarza dermatologa sterydowe maści na skórę i jest znacząca poprawa to pozbędę się już problemu na stałe? Mam diagnozę łuszczycy od jakiegoś czasu. Nie wiem skąd się to u mnie wzięło. Nikt w rodzinie nie choruje, a ta choroba jest okropna. Swędzi, powoduje otarcia, nieprzyjemne odczucie na skórze, ból. Chcę się tego pozbyć jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej kochana ;) niestety na zawsze się nie pozbędziesz - nie ma szans. u nas w rodzinie ja chora i tata. też nie wiadomo skąd się to przypałętało ale jak zaczęłam czytać to ta choroba często bywa uśpiona i może u kogoś w rodzinie się pojawić lub pojawiała w przeszłości ale nie zdiagnozowano. tak jak mówię to choroba na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I prawda i nie prawda co piszecie :) łuszczyca jest na stałe, nie da sie jej wyleczyć. ale odpowiednio dbając o siebie można ją zaleczyć żeby nie było nawrotów! :) to możliwe znam wiele takich przypadków które nie mają latami żadnych zmian. Najlepiej dopytać dermatologa, który przepisał takie leki, jak to będzie wyglądało. Po silniejszych lekach w formie maści, przeszły na słabsze tj na kosmetyki pielęgnacyjne i problem nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co robią żeby nie mieć łuszczycy? na sterydach wiecznie być nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do kontaktu ze sklepem Centrum Łuszczycy. Tam doradzą ci odpowiednią pielęgnację prewencyjną jak ja to nazywam :D wiem że mają dobre rzeczy z minerałami z morza martwego - sól do kąpieli i błotko do okładów. Może jakieś dobre szampony jeśli masz też łuszczycę na głowie albo mleczko z olejkiem konopnym. Ale to ci w sklepie polecą na podstawie kilku pytań. ja nie czuję się kompetentna żeby udzielać takich rad i brać za nie odpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×