Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Rudowłosa

Zauważyliście, że moda robi się coraz bardziej męska dla kobiet w porównaniu do choćby 10 lat wstecz?

Polecane posty

Ok, już wtedy były modne oversizowe ubrania, czy marynarki. Ale, ostatnio oglądałam po raz drugi film "Diabeł ubiera się u Prady", gdzie, jak wiadomo, ciuchy były szczytem ówczesnej mody (np dobra ok, tamten film ma ponad 15 lat). Jednak co można w nim zauważyć - ubrania biurowe dla kobiet były o wiele bardziej kobiece niż np. teraz, a przecież to są czasy w miarę współczesne.I podobały mi sie też o wiele bardziej, choćby przez klasyczne kroje, stonowane kolory.

 Zauważyłam, że ten styl idzie w w dziwną stronę, nawet w pracy biurowej, albo te ...enki są jak bezkształtne worki, albo ubrania typu "czuj się prawie jak w domu, bo wygoda najważniejsza".

Ok, niby przekaz pozytywny, ale nie wiem czy ponaciągany sweter w kolorze zielonym( który jest nowy) z białą koszulą pod spodem i jeansami wygląda dobrze? Jak dla mnie średnio. Ok, ważna jest wygoda, ale można ją połączyć z elegancją. Np. do pracy ubrać ...enkę, niekoniecznie bardzo opiętą i jakiś w miarę niewysoki obcas, czy coś w ten deseń. A tymczasem moda dla kobiet staje się coraz bardziej męska.

A jeśli już pojawiają się modne ...enki, to często workowate w oczojebnych kolorach typu wściekły pomarańcz, czy róż (przykład - ubiór Magdy Gessler) - ja lubię stonowane kolory typu czerń, szarości, beże itd.

Ja osobiście nie podążam ślepo za modą, ale kocham ...enki i na co dzień do nich trampki, albo sandałki, a do pracy obcasy. I takich jest trochę w sieciówkach, ale powiem szczerze, że większość rzeczy mi się często nie podoba. 

Z kolei zauważyłam dobrzy przełom w modzie męskiej, bo np. rurki, czy zniewieściałe ciuchy, widzę, że przestają być modne.

A już kompletnie nie podoba mi sie styl dzisiejszej młodzieży. Te wszystkie kolażówki, wysokie skarpety, krótkie, kolorowe włosy i za mocny makijaż do tego.

Oczywiście każdy ma prawo do ubierania się jak chce, ale piszę o swoich odczuciach.

A wy, jak na to patrzycie?

Edytowano przez Rudowłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem współczesnej mody, często jak wchodzę do sklepu nie mam co kupić, też mi się to nie podoba. Na modzie nigdy się nie znałam. Może i dobrać ubrań dobrze nie umiem, ale młodzież według mnie teraz ubiera się dziwnie. Też mi się nie podobają te krzykliwe kolory dla dzieci może i ok, ale nie dla mnie. Kupując ...enkę też mam problem, panie proponują mi proste ...enki w których nie wyglądam dobrze. Porównuje je do habitu siostry zakonnej, który według mnie przy tych ...enkach wygląda lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja skupiam sie  na zachowaniu pewnej stylizacji, ale jej różnych odcieniach, no i zmianach poprzez pewne dopasowanie do siebie i nowe interpretowanie stylu. W tym podkreślanie dodatkami. Często np  total lub łamanie white mint, black red, yellow black

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moda mnie nie interesuje.  Lubie ladnie wygladac, ale dla mnie oznacza to dobrze skrojone ubranie, ktore pasuje mi do figury, karnacji i okazji.  W sklepach rzadko znajduje cos takiego.  Dla mnie beze, szarosci i czarny sa smutnymi kolorami, ktore nie pasuja do mojej karnacji.  Lubie kolorowe ubrania.  W lecie nosze najczesciej ...enki.  

Zgodze sie jednak, ze kobiety sa mniej kobiece niz historycznie.  Wydaje mi sie, ze ludzie maja mylne pojecie, ze spodnie i koszulki sa bardziej wygodne od ...enek.  Mozliwe, ze wynioslo sie to z tego, ze kiedys kobiety nosily niewygodne, ciezkie suknie, a pozniej dopasowane ...enki przynajmniej w Europie.  Teraz jednak jest ...enek do wyboru, do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym wszystko unisex, a ja nie chce byc unisex chce byc mega kobieca i teraz widze to tak. Jak chcesz byc mega kobieca musisz wydac kupe kasy na kobiece kiecki dobrze skrojone jak cie nie stac to ubierasz sie jak unisex w sieciówkach. Sieciowki robia masówke, wszystko na jedno kopyto w tym samym kolorze tak jakby na sile nie pozwalali ci podkreslac swojej kobiecosci. Im bardziej szaro, prosto i zwyklo tym lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×