Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

witam.! mam takie pytanko,czy ktos może boryka,lub ma problem z kruszeniem sie zebów??mi ostatnio wykruszyła sie troszke ploba i teraz niestety czuje dyskomfort,a do dentysty dopiero za dwa tygodnie bo terminy itd..czy są na jakieś pasty lub płyny dobre które nie szkodzą dziąseł i szkliwa??też niestety pojawił sie bialy osad i do tego czasu chciałbym jakoś to wyeliminować,może ktoś podzieli sie własnym doświadczeniem w tej sprawie,miło i pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2023 o 17:28, Qiann napisał:

Na pewno Ci zaleci coś dentysta na twoje problemy. Jeżeli chodzi o wrażliwe dziąsła szyjki to Elmex zielona.Płyn też jest.Myślę że do tego czasu już dostałeś poradę 😉 No a zęby? Ach te zęby. Tydzień temu skończyłam zęba, leczenie kanałowe, też odleciało część zęba i 1100zł  zapłaciłam.

Meridol jeszcze, taka  jest pasta. 

Biały osad to nie wiem co to może być.

a elmex tą pomarańczową stosowałaś może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elmexy mają dowalony fluor, aż uszami wychodzi, szczególnie zwiększyli przez ostatnie pół roku. 

Jedyna pasta w Rossmanie bez tego to Biorepair na wrażliwe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce zapoznać się  z badaniami to wystawiam informacje do przemyślenia na ten temat.

Dziś o dwóch konkurentach jodu, czyli dwóch pierwiastkach, które uniemożliwiają przyjęcie i zagospodarowanie potrzebnej organizmowi ilości jodu. Mowa tutaj o tragicznym fluorze i mniej sławnym bromie. Fluor kojarzy się nam głównie z pastą do zębów. Tak bardzo wierzymy producentom pasty do zębów, lekarzom dentystom, polecającym pasty z fluorem, że nie przychodzi nam do głowy, by kierować się w tej materii wyborem w oparciu o badania naukowe, które są tutaj jednoznaczne i nie pozostawiają żadnych złudzeń. 

Fluor jest neurotoksyną szkodliwą dla mózgu,

co udowodnili naukowcy z Pomorskiej Akademii Medycznej w 1978 r. W świetle ich badań fluor uszkadza DNA komórek krwi.

Już dawka 0,45 ppm fluorku potasu zaburza reakcje umysłowe i sensoryczne, otępia i zwiększa uległość. 

Tak więc fluor jest całkowitym przeciwieństwem jodu, który stymuluje rozwój umysłowy. Co ciekawe, znając te specyficzne właściwości fluoru, w czasie II wojny światowej hitlerowcy dodawali fluor do wody, którą pili więźniowie obozów koncentracyjnych. Fluor działał jak środek uspokajający i pod jego wpływem więźniowie byli apatyczni i ulegli. 

Fluorowanie wody (powszechna obecnie praktyka) powoduje zwiększenie liczby nowotworów, problemy genetyczne i neurologiczne. 

W roku 1997 dr H. Limeback (prezes Towarzystwa Badań Dentystycznych w Kanadzie) wieloletni zwolennik fluoryzacji przepraszał na łamach „The Tribune” wszystkich i wskazywał, iż w świetle najnowszych badań, całkowicie odradza stosowanie past z fluorem u dzieci poniżej 3 r.ż. ze względu na powodowane problemy układu neurologicznego.

Fluor jest jednym z głównych składników leków psychotropowych

- wzmacnia ich działanie. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor, powstał środek o silniejszym działaniu, Rohypnol. Inny, niezwykle silny środek uspokajający z fluorem, Stelazinum, jest używany w domach opieki społecznej i w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie.

Fluor jest konkurentem jodu i blokuje jego przyswajanie,

 powodując jego niedobory we wszystkich organach go potrzebujących. Tutaj odsyłam Was do filmu o jodzie, gdzie dokładnie omawiam jakie organy potrzebują jodu.

Fluor zaburza syntezę hormonów, więc może powodować niedoczynność tarczycy.

Fluor zaburza procesy enzymatyczne w komórkach, hamując oddychanie tkankowe tak istotne dla naszego zdrowia. Zaburza też przemianę węglowodanów i lipidów.

Coraz więcej badań wskazuje na szkodliwość fluoru wpływającego na deformacje kręgosłupa, osteoporozę, a nawet na powstawanie raka kości.

Fluor jest gorszą trucizną od ołowiu – tak uważają niektórzy naukowcy. Blokuje też przyswajalność magnezu, co jest szczególnie groźne u kobiet w ciąży i może powodować szkodliwe zmiany u płodu.

Duże ilości fluoru, czyli przewlekłe zatrucie małymi dawkami fluoru, zamiast powstrzymywać próchnicę, wypiera wapń z zębów i zajmuje jego miejsce, i powoduje fluorozę objawiającą się jako brunatne plamki na zębach.

Fluor wpływa pozytywnie na szkliwo tylko w okresie tworzenia się zębów, czyli wtedy, gdy aktywne są tzw. adamantoblasty, czyli komórki wytwarzające szkliwo. Zatem wg badań fluor ma znaczenie tylko w profilaktyce osób młodych do ok. 20 roku życia, pod warunkiem, że się go nie przedawkuje. Potem nie ma to już najmniejszego sensu, a sam fluor odkłada się w kościach i skórze i w konsekwencji może doprowadzić do zatrucia zwanego fluorozą. 

Na dodatek: ekspertyza przeprowadzona na zlecenie Amerykańskiego Instytutu Badań Stomatologicznych wykazała, że właściwie nie ma różnicy między liczbą ubytków w zębach dzieci mieszkających na terenach objętych fluoryzacją i na nieobjętych.

Związki fluoru obecne w żywności 

– m.in. we wspomnianej herbacie, rybach, fasoli, ziemniakach, mleku, szpinaku, mące pszennej, mięsie, kapuście, sałacie, są bardzo dobrze wchłaniane przez organizm z dróg pokarmowych.

Jako ciekawostkę można wskazać tutaj, że max. dozwolone stężenie przez 8h ekspozycji działania fluoru jest dużo mniejsze niż w przypadku substancji uważanej za ogromną truciznę, czyli cyjanowodoru, potocznie nazywanego cyjankiem.

PODSUMOWANIE

Z niewiadomych przyczyn w dzisiejszej medycynie obserwujemy tzw. „jodofobię”, czyli obawę przed przedawkowaniem jodu, mimo jego udowodnionego zbawiennego wpływu na cały organizm, zaś fluor, który jest neurotoksyną i przyczyną osteoporozy dziecięcej, jest tak często zalecany.

Tragiczny fluor podawany jest małym dzieciom podczas akcji fluoryzacji, do wody pitnej a ten obniża zdolności intelektualne i „otępia”, natomiast nikt nie pomyśli by tym samym dzieciom podawać jod, który działa wręcz odwrotnie – stymuluje mózg do rozwoju intelektualnych zdolności: nauki i zapamiętywania, rozwoju mowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdzą się w Twoim przypadku licówki? Mnie też kiedys ukruszyła się jedynka i to dość spora część i  po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się właśnie na licówkę. Wygląda super, w ogóle nie widać, że ząb był robiony, nie ma żadnej różnicy między jedną i drugą jedynką. Pomyśl może o tym. W razie czego polecam Scandinavian Clinic przy Szczepańskim, tam robiłam właśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×