Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karinnka

Siostra ma warunki do opieki nad tatą

Polecane posty

A chce żebym zabierała go do siebie na kilka dni gdzie nie mam tych warunków, bo ona chce odpocząć. Żeby on mógł spać u mnie musze spać z synem w łóżku, bo mamy tylko dwa pokoje i to tylko wtedy moge go brac do siebie gdy mąz ma nocki. Tata potrzebuje calodobowej opieki ma demencje. Męczy mnie ta sytuacja. Nie wspomne juz o tym, ze przy demencji taka ciagla zmiana miejsc nie jest wskazana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj ze przyjedziesz do niej i się zaopiekujesz żeby ona mogła odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zaproponuj, że podjedziesz do niej te 2 razy w tygodniu, nie wiem jak daleko mieszkacie od siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, taktoja napisał:

Dokładnie, zaproponuj, że podjedziesz do niej te 2 razy w tygodniu, nie wiem jak daleko mieszkacie od siebie? 

Mogłabym, ale jadąc do niej i nocując u niej nie widze swojej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karinnka napisał:

Mogłabym, ale jadąc do niej i nocując u niej nie widze swojej rodziny.

Nie musisz widzieć swojej rodziny 24 h na dobę, dorosły człowiek oprocz przyjemności ma również obowiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bimba napisał:

Nie musisz widzieć swojej rodziny 24 h na dobę, dorosły człowiek oprocz przyjemności ma również obowiazki

Dla ciebie zostawiac rodzine na 3 czy 4ry dni w tygodniu to nic takiego? To chyba nie masz rodziny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Karinnka napisał:

Mogłabym, ale jadąc do niej i nocując u niej nie widze swojej rodziny.

 

10 godzin temu, Karinnka napisał:

Dla ciebie zostawiac rodzine na 3 czy 4ry dni w tygodniu to nic takiego? To chyba nie masz rodziny.

Innymi słowy szukasz sposobu jak zwalić na siostrę całą opiekę nad Waszym tatą i samej nie robić nic. Gratulacje dla Ciebie, współczucie dla taty, że sobie tak dziecko wychował. 

W jaki sposób w takim razie chcesz włączyć się w opiekę nad tatą, co jest Twoim obowiązkiem jako jego dziecka? 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Karinnka napisał:

Mogłabym, ale jadąc do niej i nocując u niej nie widze swojej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

To pomóż przynajmniej w weekend jak wtedy nie pracujesz  syna wtedy weźmiesz ze sobą. A siostra to co jak opiekuje się ojcem to też nie ma czasu dla rodziny. Jak według Ciebie inaczej ma odpocząć. Opieka nad osoba starsza jest męcząca. Mama opiekowała się babcia przez 3 miesiące przed śmiercią bo już nie była samodzielna i siostra też nie chciała jej pomóc, nawet jak już przyjechała. Mama nie dość że się zajmowała nią a parę dni przed śmiercią było najgorzej mama nie spała. To ciotka poszła spać w innym pokoju daleko od pokoju w którym była babcia i nie słyszała tych jęków. Ja mamie pomagałam ile mogłam ale babcia nie chciała ode mnie przyjmować leków ani jedzenia. I oczywiście to mama była ta gorsza a jej rodzeństwo fajne według babci mimo że nawet wujek nie odbierał telefonów od babci. A ona się martwiła o niego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Karinnka napisał:

Dla ciebie zostawiac rodzine na 3 czy 4ry dni w tygodniu to nic takiego? To chyba nie masz rodziny.

 

A ojciec to nie rodzina, ma demencję więc nie trzeba się z nim widywać to może go dobij. Egoistka jesteś. Szkoda mi twojego ojca i twojej siostry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra Autorki ma w domu noworodka...

A Autorko, jak tam Twój mąż? Bo ostatnio pisałaś smsy po pijaku jakiemuś innemu facetowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bezrobotna napisał:

A ojciec to nie rodzina, ma demencję więc nie trzeba się z nim widywać to może go dobij. Egoistka jesteś. Szkoda mi twojego ojca i twojej siostry. 

Egoistka? Dla niego zrezygnowalam z pracy, bo przejelam nad nim opieke.  Lekarze do ktorych chodzilam z nim dziekowali mi ze tak dobrze sie nim zajmuje, bo to rzadkosc aby ktos tak dbal o rodzica. Musze wracac do pracy , bo z czegos zyc mysze i ubezpieczenie tez musze miec dlatego teraz opieke przejela siostra,bo ma warunki i taka mozliwosc Wczesniej chodzilam do chorej mamy bo siostra byl za granicą przez kilka lat.

Jak to latwo oceniac nie znajac pelnej historii.

Edytowano przez Karinnka
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karinnka napisał:

Egoistka? Dla niego zrezygnowalam z pracy, bo przejelam nad nim opieke.  Lekarze do ktorych chodzilam z nim dziekowali mi ze tak dobrze sie nim zajmuje, bo to rzadkosc aby ktos tak dbal o rodzica. Musze wracac do pracy , bo z czegos zyc mysze i ubezpieczenie tez musze miec dlatego teraz opieke przejela siostra,bo ma warunki i taka mozliwosc Wczesniej chodzilam do chorej mamy bo siostra byl za granicą przez kilka lat.

Jak to latwo oceniac nie znajac pelnej historii.

Genialne możliwości ma Twoja siostra przy noworodku w domu. Naprawdę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Foko Loko napisał:

Genialne możliwości ma Twoja siostra przy noworodku w domu. Naprawdę.

Nie dość, że nie dajesz konstruktywnego rozwiązania nie znając sytuacji i oceniając z góry to jeszcze uwazasz wyzszosc jej rodziny nad moją. To  czy ktos ma male dziecko czy wieksze nie oznacza, że jedno ma byc traktowane gorzej od drugiego. Oba potrzebują milosci i uwagi na równi. Ja juz opiekowalam sie tatą przez dluzszy czas rezygnujac z pracy, poswiecajac swoja rodzine i swoje dziecko. Mi i mojej rodzinie tez sie cos nalezy, a nie tylko podporzadkowywanie sie siostrze i tacie. Gdy ja opiekowalam sie tata nikt nie patrzyl czy nie cierpia na tym moje relacje rodzinne, bo latalam na dwa domy.

Edytowano przez Karinnka
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karinnka napisał:

Nie dość, że nie dajesz konstruktywnego rozwiązania nie znając sytuacji i oceniając z góry to jeszcze uwazasz wyzszosc jej rodziny nad moją. To  czy ktos ma male dziecko czy wieksze nie oznacza, że jedno ma byc traktowane gorzej od drugiego. Oba potrzebują milosci i uwagi na równi. Ja juz opiekowalam sie tatą przez dluzszy czas rezygnujac z pracy, poswiecajac swoja rodzine i swoje dziecko. Mi i mojej rodzinie tez sie cos nalezy, a nie tylko podporzadkowywanie sie siostrze i tacie. Gdy ja opiekowalam sie tata nikt nie patrzyl czy nie cierpia na tym moje relacje rodzinne, bo latalam na dwa domy.

A jak Twoka rodzina zapatruje się na Twoje pijackie wiadomości do innego faceta?

Obie jesteście siebie warte. Przerzucacie sobie ojca jakby był workiem ze śmieciami, którego chcecie się pozbyć. Jest masa możliwości, żeby ojciec miał opiekę, a żeby nie robiła tego w całości Twoja siostra. Sama masz dziecko, więc wiesz jak to jest mieć noworodka w domu. Średnio masz wtedy czas na zajmowania się czymś więcej.

Zrzuccie się na ośrodek albo na opiekunkę na kilka godzin. Taty emerytura też może na to iść przecież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Foko Loko napisał:

A jak Twoka rodzina zapatruje się na Twoje pijackie wiadomości do innego faceta?

Obie jesteście siebie warte. Przerzucacie sobie ojca jakby był workiem ze śmieciami, którego chcecie się pozbyć. Jest masa możliwości, żeby ojciec miał opiekę, a żeby nie robiła tego w całości Twoja siostra. Sama masz dziecko, więc wiesz jak to jest mieć noworodka w domu. Średnio masz wtedy czas na zajmowania się czymś więcej.

Zrzuccie się na ośrodek albo na opiekunkę na kilka godzin. Taty emerytura też może na to iść przecież. 

Wyobraz sobie ze nie mialysmy serca oddac taty do osrodka ktory wprost powiedzial, ze zrobi z taty warzywo. Juz mialysmy podpisywac papiery aby go wzieli, ale nie mialysmy serca, gdy pojechalysmy zobaczyc jak to wyglada od srodka Znalazlysmy fajny osrodek gdzie sa zwierzeta, piekny ogrod, widac ze tętni on zyciem ale nie ma miejsc. Tata juz nas nie rozpoznaje i wszedzie sie aklimatyzuje.  Ludziom sie wydaje, ze opieka nad osoba chora z demencja to pikus, ale to wykancza psychicznie, bo takiej osobie nie przetlumaczysz jak dziecku. Po dlugiej opiece nad tatą wysiadlam psychicznie, chodze na terapie. 

A co do tego glupiego typa o ktorym pierwszesz to niech pierwszy rzuci kamien ktory nie robil bledow w swoim zyciu, a depresja ktorą lecze jest taką sytuacją /chorobą w ktorej czlowiek moze robic glupoty aby jego szare zycie przepelnione obowiazkami nabralo kolorow. Wybralam rodzine, zostawiajac sprawe tamtej osobym wazniejsza dla mnie jest rodzina dlatego walcze o nia teraz.

 

Edytowano przez Karinnka
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tak jest Ok ze raz jedna A raz druga bierze tatę?

a co byś chciała żeby tylko siostra? Patrz. Gdybys miała go sama non stop to byś zwariowała siostra tak samo. A tak jest na zmianę. Jeśli nie chcecie go dawać do ośrodka. Podziwiam ze z noworodkiem daje radę. Przecież tata może mu coś nieświadomie zrobić. A tak to ma 2 dzieci do opieki jakby.

a co ma do rzecz typ z którym piszesz po pijaku do opieki nad ojcem?

Edytowano przez SisterGoldenHair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SisterGoldenHair napisał:

Ale chyba tak jest Ok ze raz jedna A raz druga bierze tatę?

a co byś chciała żeby tylko siostra? Patrz. Gdybys miała go sama non stop to byś zwariowała siostra tak samo. A tak jest na zmianę. Jeśli nie chcecie go dawać do ośrodka. Podziwiam ze z noworodkiem daje radę. Przecież tata może mu coś nieświadomie zrobić. A tak to ma 2 dzieci do opieki jakby.

a co ma do rzecz typ z którym piszesz po pijaku do opieki nad ojcem?

No niby jest ok tyle tylko, że ja nie mam warunków aby go gdzies u siebie ulozyc do spania. No i to wożenie go a co za tym idzie czesta zmiana otoczenia nie jest dla niego korzystna wedlug neurologa, on i bez zmian czuje sie czesto zagubiony, a tu co raz inne ulozenie pomieszczen co juz sie przyzwyczai to jedzie do mnie czy na odwrot i wraz przezywa, ze jest w nowym miejscu i gubi sie gdzie lazienka gdzie kuchnia. Powiem wam ciezki temat naprawde cięzki. Nikomu nie zycze takiej sytuacji naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Karinnka napisał:

No niby jest ok tyle tylko, że ja nie mam warunków aby go gdzies u siebie ulozyc do spania. No i to wożenie go a co za tym idzie czesta zmiana otoczenia nie jest dla niego korzystna wedlug neurologa, on i bez zmian czuje sie czesto zagubiony, a tu co raz inne ulozenie pomieszczen co juz sie przyzwyczai to jedzie do mnie czy na odwrot i wraz przezywa, ze jest w nowym miejscu i gubi sie gdzie lazienka gdzie kuchnia. Powiem wam ciezki temat naprawde cięzki. Nikomu nie zycze takiej sytuacji naprawde.

To zamień się z siostra. Idź do jej mieszkania. Ona naprawdę nie da rady sama jeszcze dziecko ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Karinnka napisał:

Egoistka? Dla niego zrezygnowalam z pracy, bo przejelam nad nim opieke.  Lekarze do ktorych chodzilam z nim dziekowali mi ze tak dobrze sie nim zajmuje, bo to rzadkosc aby ktos tak dbal o rodzica. Musze wracac do pracy , bo z czegos zyc mysze i ubezpieczenie tez musze miec dlatego teraz opieke przejela siostra,bo ma warunki i taka mozliwosc Wczesniej chodzilam do chorej mamy bo siostra byl za granicą przez kilka lat.

Jak to latwo oceniac nie znajac pelnej historii.

Oceniłam według tego co przeczytałam. A niemowlę jednak wymaga większej opieki niż starsze dziecko. A z czego żylas wcześniej? W czym problem aby wynająć opiekunkę? Ubezpieczona możesz być przy mężu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×