Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Wiedźma1286

Jestem samowystarczalna-od maja nie byłam w sklepie!

Polecane posty

Kochane,da się-da się żyć niezależnie i być wolnym.teraz to już sprawdziłam i puszczam dalej w świat;)od 15 maja nie robiłam zakupów spożywczych. Było trudno,teraz jest o wiele łatwiej. Przed podjęciem wyzwania zaopatrzylam się w zapasy-sól,cukier,olej,ocet,mąka,drożdże,proszek do pieczenia,kasza,ryż,miałam jeszcze z 200kg ziemniaków z tamtego roku-postanowiłam  w ogóle nie jezdzic na zakupy.Mam dom na wsi,ogrod,pole,sadek,kawalek lasu,warzywnik,kozy,kury i konie.podjelam wyzwanie samodzielnosci.Na wiosnę miałam dość mało warzyw-sałata,szpinak,rzodkiewka,rukola,szczaw,szczypiorek,takie tam-cos zielonego było do kanapek;)od początku piekę wlasny chleb i bulki,doje kozy więc mam mleko.nauczyłam się robić ser,masło,śmietanę. Inny smak niż z krowiego,ale nam smakuje. Jajka takze mam od własnych kur.Teraz przy końcu lipca jest raj-pomidory,ogórki,bób,fasolka,cukinia,kapustka,papryka,marchew,buraki,ziola-rosna dynie,kalafior,brokuły,kukurydza,dojrzewają owoce,sa juz mlode ziemniako,w lesie grzyby,nad rzeke chodzimy lowic rybki-jedzenia w bród.Zamiast herbaty pijemy ziołowe napary,robię przetwory na zimę,soki,nalewki a także warzę piwo. Mięso je tylko maz -b.rzadko. swoich zwierząt nie zabijamy. Czuje się wspaniale nie muszą kupować tego  wszystkiego,Ale z drugiej strony-mnóstwo pracy wymaga taka samowystarczalność.jednak-poczucie wolności jest bezcenne;)A jak wy oszczedzacie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować! 🙂

Też mieszkam na wsi ale nie mam gospodarstwa, jedynie małą grządkę z warzywami i trochę drzew i krzewów owocowych. Poza tym staram się kupować tańsze produkty, uważnie patrzę na każdą cenę. Ograniczam się do kupowania tego co niezbędne.

A grzybów niestety u nas na razie nie ma. W lesie chyba jest za sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wydawać jak najmniej, ale nie mam nic własnego poza paroma doniczkami na balkonie. Na Twoim miejscu nie fiksowałabym się na tym żeby za wszelką cenę zawsze było "bezsklepowo". Jeśli jesteś zmęczona, to raz na jakiś czas sobie odpuść, to wtedy jest większa szansa, że dłużej w tym wytrwasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×