Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
IgaA

Opieka nad teściowa jak asertywnie nie dać się wykorzystać

Polecane posty

Mąż ma 3 rodzeństwa 2 siostry i brata. My niestety mieszkamy  2 domy dalej od tesciowej więc jesteśmy najbliżej. I wszyscy oczekują, że w tej sytuacji jest oczywiste że teściowa zajmne się ja_synowa. Nigdy z teściowa nie miałam dobrego kontaktu, sporo mieszała w naszym życiu itp. .. Uważam że powinny się nią zająć jej dzieci. Wiadomo mogę cos tam czasami wyręczyć męża, ale nie planuje jakoś specjalnie się tam angażować czy się narzucać. Jak to rozegrać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że całkiem bezboleśnie się nie da, bo ludzie zle reagują jak nie robisz tego czego od Ciebie oczekują. Ten temat powinien załatwić twoj mąż z rodzeństwem, ty nic nie musisz, bo jesteś trzecia osoba w tej sytuacji, masz swoje życie, problemy, dzieci, prace.

Ewentualnie zróbcie zrzutkę na opiekunkę dla teściowej i odwiedzajcie ja czas od czasu. Myślę że tesciowa jakas emeryturę ma, resztę kosztów podzielić między rodzenstwo. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

zróbcie zrzutkę na opiekunkę dla teściowej i odwiedzajcie ja czas od czasu. Myślę że tesciowa jakas emeryturę ma, resztę kosztów podzielić między rodzenstwo. 

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z teściowa,, mieszka,, szwagierka ale pracuje daleko i do domu wpada na 1-2weekendy i święta. Zawsze teściowa ja we wszystkim wyręczała i jak można się domyślić ciężko jej się teraz przyzwyczaić ze nie przyjeżdża na gotowe. Pozostałe rodzeństwo też nie bardzo się garnie. Teściowa potrafi do mnie rzucać podteksty ze np. Jutro święto a ona nawet nie ma posprzątane. Szwagierka zawsze przyjeżdża na ostatni gwizdek. Ostatnio na Boże Ciało przyjechała 15 min przed msza choć przyjechała już dzuen wcześniej, ale wolała siwdzuec u sióstry 2 wioski dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, IgaA napisał:

Mąż ma 3 rodzeństwa 2 siostry i brata. My niestety mieszkamy  2 domy dalej od tesciowej więc jesteśmy najbliżej. I wszyscy oczekują, że w tej sytuacji jest oczywiste że teściowa zajmne się ja_synowa. Nigdy z teściowa nie miałam dobrego kontaktu, sporo mieszała w naszym życiu itp. .. Uważam że powinny się nią zająć jej dzieci. Wiadomo mogę cos tam czasami wyręczyć męża, ale nie planuje jakoś specjalnie się tam angażować czy się narzucać. Jak to rozegrać? 

1. Komu teściowa przepisuje swój dom?

2. Czy teściowa jest leżąca? Jakiego rodzaju pomocy potrzebuje?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IgaA     59

 

Napisano Maj 12, 2021

Dom jest nasz od 20 lat. Rodzeństwo było sporo młodsze a teść zmarl to my byliśmy świeżo po ślubie i daliśmy się wziąć na litość itp.... Teraz mamy odpłacone omawianiem i robieniem z nas najgorszych. Tez bym wolala się wyprowadzić, ale tu jest cały nasz dorobek. Od początku wszystko żeśmy remontowali, opłaty robili bo teściowa miała dwójkę dzieci w wieku szkolnym na wychowaniu. Jak pisze rodzeństwo spłacone i nie mamy zwyczajnie na tyle kasy żeby się wyprowadzić

xxx

To nie mieszkacie już w tym domu z teściową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rodzeństwo się nie poczuwa do opieki to teściowa powinna wam przepisać dom. Najlepiej już teraz w darowiźnie z dożywociem. Jeżeli rodzeństwo oczekuje od Ciebie darmowej opieki to bym palcem nie kiwnęła. Powiedz o tym mężowi, jak się będą burzyć to niech wynajmą opiekunkę. 4 osoby się mogą zrzucić na opiekunkę dochodząca lub z zamieszkaniem. Doskonale wszyscy wiedzą, że opieka nad osobą starszą to jest niestety udręka. Nie mają ochoty jej sprawować, nie mają ochoty płacić to można znaleźć na sto procent osobę, która w zamian za przepisanie jej domu w darowiźnie będzie sprawowała opiekę nad Twoją teściowa. Opcji jest bardzo dużo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bimba napisał:

IgaA     59

 

Napisano Maj 12, 2021

Dom jest nasz od 20 lat. Rodzeństwo było sporo młodsze a teść zmarl to my byliśmy świeżo po ślubie i daliśmy się wziąć na litość itp.... Teraz mamy odpłacone omawianiem i robieniem z nas najgorszych. Tez bym wolala się wyprowadzić, ale tu jest cały nasz dorobek. Od początku wszystko żeśmy remontowali, opłaty robili bo teściowa miała dwójkę dzieci w wieku szkolnym na wychowaniu. Jak pisze rodzeństwo spłacone i nie mamy zwyczajnie na tyle kasy żeby się wyprowadzić

xxx

To nie mieszkacie już w tym domu z teściową?

Jak tak to wygląda to wy powinniście się razem z mężem zaopiekować teściowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, IgaA napisał:

Mąż ma 3 rodzeństwa 2 siostry i brata. My niestety mieszkamy  2 domy dalej od tesciowej więc jesteśmy najbliżej. I wszyscy oczekują, że w tej sytuacji jest oczywiste że teściowa zajmne się ja_synowa. Nigdy z teściowa nie miałam dobrego kontaktu, sporo mieszała w naszym życiu itp. .. Uważam że powinny się nią zająć jej dzieci. Wiadomo mogę cos tam czasami wyręczyć męża, ale nie planuje jakoś specjalnie się tam angażować czy się narzucać. Jak to rozegrać? 

Zignoruj ją i czekaj na rozwój sytuacji. Postaw na swoim a nie daj się kopać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teściowa przepisała im dom to sorry, ale trzeba się teraz nią zajmować.

Wiedzieliście że jest rodzeństwo męża do schedy a jednak zdecydowaliście się inwestować w dom, chcieliście być jedynymi właścicielami no to teraz czas odrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×