Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć. Coraz częściej myślę o tym aby wszystko rzucić i wyprowadzić się na drugi koniec Polski. Póki co trzyma mnie jeszcze kilka spraw zawodowych i prywatnych, ale myślę że za jakieś 2-3 lata zrealizuje swój plan.. Tylko jak się odważyć? Jak przygotować? Macie doświadczenia z taką rewolucja w życiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MagMag napisał:

Cześć. Coraz częściej myślę o tym aby wszystko rzucić i wyprowadzić się na drugi koniec Polski. Póki co trzyma mnie jeszcze kilka spraw zawodowych i prywatnych, ale myślę że za jakieś 2-3 lata zrealizuje swój plan.. Tylko jak się odważyć? Jak przygotować? Macie doświadczenia z taką rewolucja w życiu? 

Cześć mam ale mnie życie zmusilo i mialam pracę nagraną. Na początku wynajmowalam pokoje, nie ma się czego bać z czasem do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Jednak weź pod uwagę ,że wyprowadzasz Sue z tym co masz w głowie nie uciekniesz od siebie. Na początku człowiek myśli jak będzie super "nowe"życie a potem wszystko powszednieje. Np. Jeśli ktoś jest introwertykiem no nagle w innym miejscu nie zacznie poznawać ludzi itp nie zmieni się tylko dlatego, że mieszka w innym miejscu...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagMag napisał:

Cześć. Coraz częściej myślę o tym aby wszystko rzucić i wyprowadzić się na drugi koniec Polski. Póki co trzyma mnie jeszcze kilka spraw zawodowych i prywatnych, ale myślę że za jakieś 2-3 lata zrealizuje swój plan.. Tylko jak się odważyć? Jak przygotować? Macie doświadczenia z taką rewolucja w życiu? 

Jak już taki krok to czemu nie inny kraj czy kontynent i spróbować coś innego? 

Trzeba mieć lekki zapas hajsu na kilka miesięcy wydatków i można śmigać. Co cie trzyma tam gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie uciekam od niczego, bo wszystko jest ok- ale żyje w miejscu w którym żyje od dziecka i nie lubię tego miejsca. 

Po drugie nie jest dla mnie konieczne żeby zmienić kraj czy kontynent- kocham Polskę, a szczególnie jedna nadmorska miejscowość do której jeżdżę co najmniej 2 razy w roku i tu planuje się przenieść. 

A co mnie trzyma? Moje dzieci podrosły, a ja zaczęłam studia 🙉 został mi rok i nawet dobrze mi idzie, wie. Chcę je dokończyć. No i kasa- odkładam, ale to jeszcze nie jest suma na wielkie rewolucję. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Chinaski napisał:

No i długi wędrują z Tobą...

Już ulżyło?? kiedyś ich nie miałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chinaski napisał:

Kiedyś to byłem młody, piękny i bogaty 😄 

Pisze o przeprowadzkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2022 o 18:09, MagMag napisał:

Cześć. Coraz częściej myślę o tym aby wszystko rzucić i wyprowadzić się na drugi koniec Polski. Póki co trzyma mnie jeszcze kilka spraw zawodowych i prywatnych, ale myślę że za jakieś 2-3 lata zrealizuje swój plan.. Tylko jak się odważyć? Jak przygotować? Macie doświadczenia z taką rewolucja w życiu? 

Tak, ale najpierw aplikowałem na stanowisko które mi odpowiadało w nowej pracy. Zostałem przyjęty. Spakowałem to co miałem do samochodu i ruszyłem w drogę. Wcześniej już oczywiście miałem dogadany wynajem mieszkania. To był jeden z najlepszych ruchów w moim życiu.

Dnia 9.08.2022 o 18:17, Kardulaki86 napisał:

Na początku człowiek myśli jak będzie super "nowe"życie a potem wszystko powszednieje. Np. Jeśli ktoś jest introwertykiem no nagle w innym miejscu nie zacznie poznawać ludzi itp nie zmieni się tylko dlatego, że mieszka w innym miejscu...

Dokładnie. Chociaż w nowej pracy poznaje się nowych ludzi. Czasami nawet jest ich dużo.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Hellies napisał:

Tak, ale najpierw aplikowałem na stanowisko które mi odpowiadało w nowej pracy. Zostałem przyjęty. Spakowałem to co miałem do samochodu i ruszyłem w drogę. Wcześniej już oczywiście miałem dogadany wynajem mieszkania. To był jeden z najlepszych ruchów w moim życiu.

Dokładnie. Chociaż w nowej pracy poznaje się nowych ludzi. Czasami nawet jest ich dużo.

O i to jest super odpowiedź 😊 czyli szukanie pracy i "orientacja mieszkaniowa" to pierwszy krok 👍 No i oszczędności, żeby nie wyruszyć z gołą du... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MagMag napisał:

Po pierwsze nie uciekam od niczego, bo wszystko jest ok- ale żyje w miejscu w którym żyje od dziecka i nie lubię tego miejsca. 

Po drugie nie jest dla mnie konieczne żeby zmienić kraj czy kontynent- kocham Polskę, a szczególnie jedna nadmorska miejscowość do której jeżdżę co najmniej 2 razy w roku i tu planuje się przenieść. 

A co mnie trzyma? Moje dzieci podrosły, a ja zaczęłam studia 🙉 został mi rok i nawet dobrze mi idzie, wie. Chcę je dokończyć. No i kasa- odkładam, ale to jeszcze nie jest suma na wielkie rewolucję. 

Co innego jeździć gdzieś na urlop a co innego tam mieszkać. Miejscowości turystyczne nie są z reguły dobre do zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kardulaki86 napisał:

Już ulżyło?? kiedyś ich nie miałam..

Się przejmujesz, spłacisz to spłacisz a jak nie to będą się z tym bujać i spiszą na straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MagMag napisał:

O i to jest super odpowiedź 😊 czyli szukanie pracy i "orientacja mieszkaniowa" to pierwszy krok 👍 No i oszczędności, żeby nie wyruszyć z gołą du... 

Problem że zwykle jako osoba z innej miejscowości będziesz pomijana w rekrutacji, więc skombinuj lokalny adres i ten podawaj przy składaniu CV, łatwiej wtedy być przyjetym a reszta to już drugorzędna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×