Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julia32

Jutro przyjezdzaja tescie w odwiedziny

Polecane posty

Przyjezdzaja do nas na obiad. Tesciowa z tego co wiem chciala by sprobowac kuchni polskiej takiej tradycyjnej. Tyle,ze ja nie mam zamiaru sterczec przy garach. Myslicie,ze jak im zamowie z polskiej restauracji(znalazlam taka,ktora ma duzo pozytywnych opinii) jakies tradycyjne danie (zupe plus drugie danie) to sie nie domysla,ze ja tego sama nie robilam? Bo mnie sie nie chce sterczec przy garach.

• Haha 1

5 minut temu, Julia32 napisał:

Przyjezdzaja do nas na obiad. Tesciowa z tego co wiem chciala by sprobowac kuchni polskiej takiej tradycyjnej. Tyle,ze ja nie mam zamiaru sterczec przy garach. Myslicie,ze jak im zamowie z polskiej restauracji(znalazlam taka,ktora ma duzo pozytywnych opinii) jakies tradycyjne danie (zupe plus drugie danie) to sie nie domysla,ze ja tego sama nie robilam? Bo mnie sie nie chce sterczec przy garach.

Teściowie nie są z Polski? Takie odniosłam wrażenie czytając że teściowa chciałaby spróbować polskiej kuchni 

18 minut temu, Ona.normalnie.nie.normalna napisał:

Teściowie nie są z Polski? Takie odniosłam wrażenie czytając że teściowa chciałaby spróbować polskiej kuchni 

Nie sa z Polski ,sa z Afryki. Ja nie mam meza Polaka 

18 minut temu, Patrycja_GT napisał:

A czemu chcesz przypisać zrobienie czegoś czego nie zrobiłaś ? Skork jesteś na tyle leniwa, że nie chce ci się gotować miej odwagę powiedzieć ze zamowilas. 

P.S z mrożonek które masz dla dzieci nic ci nie zostało ? 😂

Mojemu mezowi to nie przeszkadza,ze jemy zamawiane obiady,ale tesciowie sa troche staroswieccy w tych sprawach I moga miec pretensje, ze ja nie gotuje obiadow,wiec nie bede sie przyznawac. A tylko co najlepiej zamowie by smakowalo jak domowe? 

21 minut temu, Patrycja_GT napisał:

A czemu chcesz przypisać zrobienie czegoś czego nie zrobiłaś ? Skork jesteś na tyle leniwa, że nie chce ci się gotować miej odwagę powiedzieć ze zamowilas. 

P.S z mrożonek które masz dla dzieci nic ci nie zostało ? 😂

Z mrozonek mam jeszcze rosol 2 pojemniki 

1 minutę temu, Julia32 napisał:

Mojemu mezowi to nie przeszkadza,ze jemy zamawiane obiady,ale tesciowie sa troche staroswieccy w tych sprawach I moga miec pretensje, ze ja nie gotuje obiadow,wiec nie bede sie przyznawac. A tylko co najlepiej zamowie by smakowalo jak domowe? 

A co dokładnie teściowie mają do powiedzenia w sprawie twojego prowadzenia domu? 

20 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

I prawidlowo. Rosół i schabowy

A jakies inne zupy? Robia zurek w chlebie fajny pomysl? 

Napisano (edytowany)
7 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

A co dokładnie teściowie mają do powiedzenia w sprawie twojego prowadzenia domu? 

Nic konkretnie. Narazie sprzatam, dzieci tez maja swoje obowiazki, maz tez sprzata,ale on nie przyznaje sie rodzicow,ze on sprzata,bo oni w Afryce maja taka glupia tradycje,ze tylko kobieta dba o dom, natomiast moj maz jest super na tyle, ze mamy podzial obowiazkow domowych. Obiady tesciowie nie wiedza, ze zamawiam, bo jeszcze przed slubem tesciowa podgadywala, ze nauczy mnie gotowac ich tradycje potrawy,na szczescie nie mieszkaja blisko wiec nie musze sie martwic staniem nad garami. Moze kiedys sobie przyjedzie tesciowa i mi pokaze jak sie robi ich dania,ale to pewnie bedzie raz gora trzy razy na rok zwazajac na odleglosc wiec to jeszcze przeboleje. Natomiast tak ogolnie to sie nie wtracaja 

Edytowano przez Julia32

5 minut temu, Julia32 napisał:

A jakies inne zupy? Robia zurek w chlebie fajny pomysl? 

Zwłaszcza żurek z kiełbaska. Bigos koniecznie

1 minutę temu, Julia32 napisał:

Nic konkretnie. Narazie sprzatam, dzieci tez maja swoje obowiazki, maz tez sprzata,ale on nie przyznaje sie rodzicow,ze on sprzata,bo oni w Afryce maja taka glupia tradycje,ze tylko kobieta dba o dom, natomiast moj maz jest super na tyle, ze mamy podzial obowiazkow domowych. Obiady tesciowie nie wiedza, ze zamawiam, bo jeszcze przed slubem tesciowa podgadywala, ze nauczy mnie gotowac ich tradycje potrawy,na szczescie nie mieszkaja blisko wiec nie musze sie martwic staniem nad garami. Moze kiedys sobie przyjdzie tesciowa i mi pokaze jak sie robi ich dania,ale to pewnie bedzie raz gora trzy razy na rok zwazajac na odleglosc wiec to jeszcze przeboleje. Natomiast tak ogolnie to sie nie wtracaja 

A wiesz ze ich tradycja to nie musi być twoja? 😁

1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Zwłaszcza żurek z kiełbaska. Bigos koniecznie

Nie jemy czerwonego.miesa, oni wieprzowiny nie jedza

2 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

A wiesz ze ich tradycja to nie musi być twoja? 😁

Oczywiscie,ale fajnie jest znac. Co do obowiazkow domowych to oczywiscie,ze ja w zyciu nie zgodzila bym sie na taka glupia tradycje 

Jak dla mnie żurek w chlebie tylko fajnie wygląda, chleb wchłania zupę i nie wiadomo co z nim później zrobić. Jak się wolno je to się zdarza że i dziura się zrobi. Może barszcz czerwony z krokietami czy pasztecikami/pomidorowa a na drugie  koniecznie mielony ziemniaki z koperkiem i mizeria. Jak do mnie przychodzą goście na obiad i chwala jedzenie to się uśmiecham i mówię dziękuję starałam się albo mąż ugotował, ewentualnie - mi też smakuje ale zamówiliśmy. Tak czy inaczej zgodnie z prawdą. Nam tu wszystkim piszesz jakiego masz super męża że nie zmusza cię do stania przy garnkach a masz zamiar jego rodziców oszukiwać? Taki świetny mąż, jest się czym chwalić. Jego mama powinna być dumna że go tak super wychowała. Czego się boisz? Dorosła jesteś i robisz po swojemu a jak się teściom nie podoba to trudno co cię to obchodzi???

4 minuty temu, Annn2020 napisał:

Jak dla mnie żurek w chlebie tylko fajnie wygląda, chleb wchłania zupę i nie wiadomo co z nim później zrobić. Jak się wolno je to się zdarza że i dziura się zrobi. Może barszcz czerwony z krokietami czy pasztecikami/pomidorowa a na drugie  koniecznie mielony ziemniaki z koperkiem i mizeria. Jak do mnie przychodzą goście na obiad i chwala jedzenie to się uśmiecham i mówię dziękuję starałam się albo mąż ugotował, ewentualnie - mi też smakuje ale zamówiliśmy. Tak czy inaczej zgodnie z prawdą. Nam tu wszystkim piszesz jakiego masz super męża że nie zmusza cię do stania przy garnkach a masz zamiar jego rodziców oszukiwać? Taki świetny mąż, jest się czym chwalić. Jego mama powinna być dumna że go tak super wychowała. Czego się boisz? Dorosła jesteś i robisz po swojemu a jak się teściom nie podoba to trudno co cię to obchodzi???

W sumie to masz racje jezeli zapytaja to powiem, ze zamowilam. A jezeli tesciowa bedzie sie pluc ze mam gotowac to i tak nie bede

"Jutro przyjezdzaja tescie w odwiedziny"

Nie "teście" tylko TEŚCIOWIE wieśniaro!

11 minut temu, Bimba napisał:

"Jutro przyjezdzaja tescie w odwiedziny"

Nie "teście" tylko TEŚCIOWIE wieśniaro!

Bede pisac jak chce wiesniaku 🤣🤣🤣

1 godzinę temu, Patrycja_GT napisał:

To podaj rosół 

Nie wole zamowic 

6 minut temu, Julia32 napisał:

Bede pisac jak chce wiesniaku

Nie jak chcesz tylko jak umiesz, a że inaczej nie umiesz...

Już widzę te twoje tłumaczenia!

Z jakiego języka tłumaczysz?

Z wieśniackiej gwary na łacinę podwórkową?

• Like 1

3 godziny temu, Julia32 napisał:

Lepiej zaproś teściów na obiad do polskiej restauracji, tak będzie lepiej, nie będziesz musiała kłamać, że sama gotowałaś, no  i stać przy garach. 

Dobrze masz. Do mnie teściowie mają 100km i przyjeżdżają zawsze na cały weekend. A do Ciebie z Afryki tylko na obiad.

• Haha 1

Skoro przyjeżdżają teście, czyli  dwóch panów będących w związku homo, to ja bym zamówiła po golonce, ogóry kiszone i ze dwa litry wódki. 

• Like 1
  • Haha 1

Pomyślmy co w UK może oferować knajpka polska. Żurek, bigos, rosół, flaczki, pierogi, krokiety, barszczyk czysty, schabowe, mielone i ewentualnie gołąbki. To z tego Julka chyba tylko flaczki ci się nadają i pierogi z kapustą, albo na słodko. Bo nikt nie będzie robił polskiego mielonego z wołowiny, a do gołąbków też tego nie wciśnie, bo drogie.

A tak jak by się chciało faktycznie pokazać tradycyjną kuchnię polską, to najlepiej przyrządzić kaczkę z jabłkami, albo gęś. Problem w tym, że muzułmanom to ptactwo też odpada. Indyka, ani kurczaka nadziewanego kaszą jęczmienną, czy gryczaną, żeby było trochę polskości w nich też nie dostaniesz. Mogłabyś podać pstrąga, ale tego też chyba w UK nie ma 😆 

Sorry Julka, ale chyba nie masz wyjścia. Albo postoisz przy garach, albo podasz zamówione pierogi na słodko 😁

2 godziny temu, VIDA napisał:

Lepiej zaproś teściów na obiad do polskiej restauracji, tak będzie lepiej, nie będziesz musiała kłamać, że sama gotowałaś, no  i stać przy garach. 

na to trzeba miec pieniadze...

39 minut temu, Gość888 napisał:

na to trzeba miec pieniadze...

Mam na to pieniadze 

1 godzinę temu, Unlan napisał:

Pomyślmy co w UK może oferować knajpka polska. Żurek, bigos, rosół, flaczki, pierogi, krokiety, barszczyk czysty, schabowe, mielone i ewentualnie gołąbki. To z tego Julka chyba tylko flaczki ci się nadają i pierogi z kapustą, albo na słodko. Bo nikt nie będzie robił polskiego mielonego z wołowiny, a do gołąbków też tego nie wciśnie, bo drogie.

A tak jak by się chciało faktycznie pokazać tradycyjną kuchnię polską, to najlepiej przyrządzić kaczkę z jabłkami, albo gęś. Problem w tym, że muzułmanom to ptactwo też odpada. Indyka, ani kurczaka nadziewanego kaszą jęczmienną, czy gryczaną, żeby było trochę polskości w nich też nie dostaniesz. Mogłabyś podać pstrąga, ale tego też chyba w UK nie ma 😆 

Sorry Julka, ale chyba nie masz wyjścia. Albo postoisz przy garach, albo podasz zamówione pierogi na słodko 😁

Muzulmanie moga jesc mieso drobiowe,ale musi byc halal(bez krwi). 

1 godzinę temu, Ab_oriente_lux napisał:

Skoro przyjeżdżają teście, czyli  dwóch panów będących w związku homo, to ja bym zamówiła po golonce, ogóry kiszone i ze dwa litry wódki. 

Tesc i tesciowa 🙈🤣

2 godziny temu, Rzczej_gosc napisał:

Dobrze masz. Do mnie teściowie mają 100km i przyjeżdżają zawsze na cały weekend. A do Ciebie z Afryki tylko na obiad.

Nie mieszkaja w Afryce tylko w Anglii,ale pochodza z Afryki 

3 godziny temu, Bimba napisał:

Nie jak chcesz tylko jak umiesz, a że inaczej nie umiesz...

Już widzę te twoje tłumaczenia!

Z jakiego języka tłumaczysz?

Z wieśniackiej gwary na łacinę podwórkową?

🤣🤣🤣 chyba ty,ja angielski potrafie perfect 

3 godziny temu, Patrycja_GT napisał:

I taka jesteś niegramotna, ze nawet z tym sobie nie radzisz i musisz na forum zasięgać porad ?

🤣🤣🤣 tak a jak wy sie pytacie o duperele w stylu co na obiad albo w czym bede piekniej wygladac to jest ok?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się