Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Barbaraa

Cofnięcie darowizny

Polecane posty

Moja mama przepisala na mnie i na mojego hmmm męża ziemię na której wybudowalismy dom. Ale mąż się nie wywiązał gdyz zdradzal mnie z licznymi kobietami. Bierzemy rozwód. Czy jest teraz możliwość cofnięcia darowizny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnej szansy. Nie wiem co strzeliło do głowy twojej mamie że dała tobą obojgu ale konsekwencje są takie że teraz będziesz musiała spłacić męża z tego co dostał… 

Zdrada nie jest żadnym powodem. A odwołanie darowizny jest możliwe tylko i wyłącznie przypadku rażącej niewdzięczności wobec darczyńcy czyli twojej matki - a nie ciebie. Ta rażąca niewdzięczność musi być bardzo poważnego kalibru typu pobicie albo umyślne przestępstwo. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, campania napisał:

Nie masz żadnej szansy. Nie wiem co strzeliło do głowy twojej mamie że dała tobą obojgu ale konsekwencje są takie że teraz będziesz musiała spłacić męża z tego co dostał… 

Zdrada nie jest żadnym powodem. A odwołanie darowizny jest możliwe tylko i wyłącznie przypadku rażącej niewdzięczności wobec darczyńcy czyli twojej matki - a nie ciebie. Ta rażąca niewdzięczność musi być bardzo poważnego kalibru typu pobicie albo umyślne przestępstwo. 

Nawet muszę go spłacić z prezentu który dostał czyli z działki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Barbaraa napisał:

Nawet muszę go spłacić z prezentu który dostał czyli z działki?

Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2022 o 09:23, Barbaraa napisał:

Nawet muszę go spłacić z prezentu który dostał czyli z działki? 

Jeśli jest współwłaścicielem (rozumiem że jest skoro mama przepisała na was oboje) to jak najbardziej. 

Smutne jest to że każą dzieciom uczyć się bzdur w stylu HiT, a nigdzie nie omawia się podstaw prawa, a konsekwencje jego nieznajomości są dramatyczne jak widać na tym przykładzie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, campania napisał:

Smutne jest to że każą dzieciom uczyć się bzdur w stylu HiT, a nigdzie nie omawia się podstaw prawa, a konsekwencje jego nieznajomości są dramatyczne jak widać na tym przykładzie

Ciemnotę łatwiej okradać i wciskać jej kłamstwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, campania napisał:

Jeśli jest współwłaścicielem (rozumiem że jest skoro mama przepisała na was oboje) to jak najbardziej. 

Smutne jest to że każą dzieciom uczyć się bzdur w stylu HiT, a nigdzie nie omawia się podstaw prawa, a konsekwencje jego nieznajomości są dramatyczne jak widać na tym przykładzie

Historia ma spory wpływ na teraźniejszość.

Podstawy prawa? To już lepiej każdego wysłać na studia prawnicze, obecnie prawo jest tak skomplikowane, że gubią się w nim ludzie z branży. Zresztą takich dziedzin jest coraz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Skb napisał:

Podstawy prawa? To już lepiej każdego wysłać na studia prawnicze, obecnie prawo jest tak skomplikowane, że gubią się w nim ludzie z branży. Zresztą takich dziedzin jest coraz więcej...

W podstawach prawa cywilnego nikt się nie pogubi bo są proste.

A historia pisana przez PiS to stek kłamstw i bzdur wysłanych z palca. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bimba napisał:

W podstawach prawa cywilnego nikt się nie pogubi bo są proste.

A historia pisana przez PiS to stek kłamstw i bzdur wysłanych z palca. 

Wiesz, że do tego jeszcze trzeba nauczyć podstaw ekonomii, podstaw kuchni, podstaw życia społecznego itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skb napisał:

Po co wrzucasz do tego politykę?

Odpowiadałam na twój gdzie komentowałeś wpis campanii o podręczniku HIT.

 

5 godzin temu, campania napisał:

Smutne jest to że każą dzieciom uczyć się bzdur w stylu HiT, a nigdzie nie omawia się podstaw prawa, a konsekwencje jego nieznajomości są dramatyczne jak widać na tym przykładzie

A to goownoo:

 

2 godziny temu, AnnaMaria1982 napisał:

Bo BIMBA nienawidzi Polski  , Polaków i cieszy ja jak.u nas dzieje się coś złego 😞

zasługuje na splunięcie a nie komentarz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bimba napisał:

Odpowiadałam na twój gdzie komentowałeś wpis campanii o podręczniku HIT.

 

A to goownoo:

 

zasługuje na splunięcie a nie komentarz.

Rozwinąłem tylko niedorzeczność tego wpisu. Do życia potrzebnych jest zdecydowanie więcej wiedzy, którą nie sposób wcisnąć w program nauczania.

Natomiast wycieczki partyjne niczemu nie służą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Skb napisał:

Natomiast wycieczki partyjne niczemu nie służą. 

Tobie nie służą a innym służą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bimba napisał:

Tobie nie służą a innym służą. 

Poważnie? Zwłaszcza jak rodziny potrafią się pokłócić z powodu różnych zapatrywań politycznych. A politycy mają wszystkich głęboko w d.... dokładnie tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skb napisał:

Poważnie? Zwłaszcza jak rodziny potrafią się pokłócić z powodu różnych zapatrywań politycznych. A politycy mają wszystkich głęboko w d.... dokładnie tam!

Widzę że oglądałeś neo-nówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimba napisał:

Widzę że oglądałeś neo-nówkę

Kiedyś oglądałem. Niestety,  lepszy  kabaret jest ten ktory mamy w życiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można odwołać darowiznę, ale to musi zrobić twoja matka. Idź z mamą do adwokata to ci przeanalizuje i pomoże obrać taką wersje do odwołania, by trudno ją było podważyć. Musi jednak do tego poznać mnóstwo szczegółów z relacji twojej matki i twojego męża. Z tymi pobiciami itd jako podstawą do odwołania darowizny to wierutna bzdura pisana przez osobę, która prawo zna tylko z google, a nijak nie miała styczności z praktyką. Nie bez powodu ludzie kształcą się co najmniej 8 lat (5 lat studiów prawniczych i 3 lata aplikacji) by zostać potem radcą lub adwokatem, a nie wpisują tylko hasło w wyszukiwarkę internetową bez przeczytania nawet jednego kodeksu w życiu. Bez skutecznego odwołania darowizny połowa działki jest własnością twojego męża i nic na to nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2022 o 21:32, kmn_ok napisał:

Można odwołać darowiznę, ale to musi zrobić twoja matka. Idź z mamą do adwokata to ci przeanalizuje i pomoże obrać taką wersje do odwołania, by trudno ją było podważyć. Musi jednak do tego poznać mnóstwo szczegółów z relacji twojej matki i twojego męża. Z tymi pobiciami itd jako podstawą do odwołania darowizny to wierutna bzdura pisana przez osobę, która prawo zna tylko z google, a nijak nie miała styczności z praktyką. Nie bez powodu ludzie kształcą się co najmniej 8 lat

Nie ma żadnej opcji na odwołanie darowizny od teściowej z powodu zdrady małżeńskiej, jeśli jakikolwiek adwokat mówi inaczej to kłamie i chce tylko wyciągnąć kasę. Oczywiście może zacząć fabrykować fałszywe dowody że znęcał się nad teściową, ale mówimy o stanie faktycznym. Odwołania darowizny potrzebna jest rażąca niewdzięczność względem teściowej, a nie złe traktowanie żony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2022 o 10:28, campania napisał:

Nie ma żadnej opcji na odwołanie darowizny od teściowej z powodu zdrady małżeńskiej, jeśli jakikolwiek adwokat mówi inaczej to kłamie i chce tylko wyciągnąć kasę. Oczywiście może zacząć fabrykować fałszywe dowody że znęcał się nad teściową, ale mówimy o stanie faktycznym. Odwołania darowizny potrzebna jest rażąca niewdzięczność względem teściowej, a nie złe traktowanie żony

na litość boską, nie dopowiadaj sobie czegoś czego w mojej wypowiedzi nie było. serio mam ci pisać co jest napisane w moim komentarzu a co nie? nigdzie nawet w moim komentarzu nie było nawet sugestii, że powodem odwołania darowizny miałaby być zdrada małżeńska. tak się składa że świetnie wiem jak skutecznie odwołać darowiznę, właśnie dlatego odsyłam autorkę tematu do adwokata, by przeanalizował relację matki autorki z jej mężem - żeby ustalił czego można się chwycić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2022 o 15:31, Skb napisał:

Wiesz, że do tego jeszcze trzeba nauczyć podstaw ekonomii, podstaw kuchni, podstaw życia społecznego itd...

No i od tego jest chyba szkola? 

Kazdy przedmiot jest skomplikowany co nie oznacza, ze nie powinno sie znac podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żaba Monika napisał:

No i od tego jest chyba szkola? 

Kazdy przedmiot jest skomplikowany co nie oznacza, ze nie powinno sie znac podstaw.

Szkoła powiadasz.... szkoła ma wychowywać, uczyć, organizować czas dzieciom i młodzieży itd. , itp. Rola rodziców ma się skończyć na spłodzeniu potomka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skb napisał:

Szkoła powiadasz.... szkoła ma wychowywać, uczyć, organizować czas dzieciom i młodzieży itd. , itp. Rola rodziców ma się skończyć na spłodzeniu potomka... 

Znowu wstałeś lewą nogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bimba napisał:

Znowu wstałeś lewą nogą?

Dzień dobry Bimbo. Bardzo miło mi Cię znów usłyszeć.

Masz rację, wstałem lewą nogą - prawą niestety mam zwichniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Skb napisał:

Szkoła powiadasz.... szkoła ma wychowywać, uczyć, organizować czas dzieciom i młodzieży itd. , itp. Rola rodziców ma się skończyć na spłodzeniu potomka... 

Szkola ma edukowac, a wiedza o spoleczenstwie jest juz przedmiotem w szkole wiec nie wiem co Cie tak dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Żaba Monika napisał:

Szkola ma edukowac, a wiedza o spoleczenstwie jest juz przedmiotem w szkole wiec nie wiem co Cie tak dziwi.

Bez ścisłej współpracy szkoły i rodziców efekty edukacyjne będą mizerne. Dodatkowo jest jeszcze potrzebna wiedza praktyczna, taka realna - a jej szkoła raczej nie zapewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Skb napisał:

Szkoła powiadasz.... szkoła ma wychowywać, uczyć, organizować czas dzieciom i młodzieży itd. , itp. Rola rodziców ma się skończyć na spłodzeniu potomka... 

Znowu wstałeś lewą nogą?

Po co te złośliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Bez ścisłej współpracy szkoły i rodziców efekty edukacyjne będą mizerne. Dodatkowo jest jeszcze potrzebna wiedza praktyczna, taka realna - a jej szkoła raczej nie zapewni.

No efekty sa mizerne i spoleczenstwo jest kiepsko wyedukowane, ale ja nie mam zamiaru omawiac najlepszych sposobow na wychowanie dziecka tylko zgadzam sie z tym, ze podsawy prawa powinny byc elementem programu szkolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żaba Monika napisał:

No efekty sa mizerne i spoleczenstwo jest kiepsko wyedukowane, ale ja nie mam zamiaru omawiac najlepszych sposobow na wychowanie dziecka tylko zgadzam sie z tym, ze podsawy prawa powinny byc elementem programu szkolnego.

Np zamiast religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×