Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Barbaraa

Podział domu w trakcie trwania rozwodu

Polecane posty

Mam takie pytanie. Chodzi mi o to, czy sąd po podziale pomieszczeń może wystąpić o zakaz przebywania w tym domu osób trzecich? Czytałam, że sąd może tak postąpić. Chodzi mi o to, gdybym sobie chciała z kimś ułożyć życie to sąd zakazałby tej osobie trzeciej mieszać ze mną w tym podzielonym domu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie rozwiodłaś a już planujesz w którym pokoju nowy facet zamieszka?

Edytowano przez Bimba
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąd nie będzie decydował kto ma mieszkać i z kim w którym pokoju i kto kiedy ma korzystać z kuchni czy łazienki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bimba napisał:

Jeszcze się nie rozwiodłaś a już planujesz w którym pokoju nowy facet zamieszka?

Rozwod moze trwać lata.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich

Co ciekawe, Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28.09.1963r. (III CO 33/62) stwierdził, że Sąd może w sentencji orzeczenia rozwodowego umieścić zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich. Z pewnością ma to służyć zapobieganiu konfliktów, zwłaszcza w sytuacji, gdy rozstanie małżonków związane jest z nawiązaniem więzi uczuciowej przez jednego z małżonków z osobą trzecią.

Sąd Najwyższy w przywołanym orzeczeniu wyszedł z założenia, że okres dalszego współzamieszkiwania przez byłych małżonków ma charakter przejściowy i dlatego w tym czasie należy ograniczyć do minimum sytuacje, które mogłyby wywołać otwarty konflikt pomiędzy przymusowymi współlokatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt Ci tutaj nie napisze jaki będzie wyrok sądu w twojej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź faceta z własnym domem i sytuacja się rozwiąże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytam czy ktoś z was spotkał się z takim czymś jak zakaz sądu do zamieszkania w podzielonym domu osoby trzeciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bimba napisał:

A co będzie jak on sobie kogoś przyprowadzi?

Może będą się wymieniać partnerami.... Trójkąty, czworokąty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bimba napisał:

Sąd nie będzie decydował kto ma mieszkać i z kim w którym pokoju i kto kiedy ma korzystać z kuchni czy łazienki.

Dokładnie, co to wgl kogo obchodzi kto przebywa w domu, jeżeli jest podział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barbaraa napisał:

Rozwod moze trwać lata.. 

I przez te lata masz zamiar mieszkać z mężem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uzyskacie rozdzielność majątkowa przez rozwód lub separację podział majątku można przeprowadzić notarialnie przez umowę podziału majątku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2022 o 09:06, Barbaraa napisał:

Zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich

Co ciekawe, Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28.09.1963r. (III CO 33/62) stwierdził, że Sąd może w sentencji orzeczenia rozwodowego umieścić zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich. Z pewnością ma to służyć zapobieganiu konfliktów, zwłaszcza w sytuacji, gdy rozstanie małżonków związane jest z nawiązaniem więzi uczuciowej przez jednego z małżonków z osobą trzecią.

Sąd Najwyższy w przywołanym orzeczeniu wyszedł z założenia, że okres dalszego współzamieszkiwania przez byłych małżonków ma charakter przejściowy i dlatego w tym czasie należy ograniczyć do minimum sytuacje, które mogłyby wywołać otwarty konflikt pomiędzy przymusowymi współlokatorami.

W Polsce nie ma w prawie precedensu, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2022 o 08:57, Barbaraa napisał:

Mam takie pytanie. Chodzi mi o to, czy sąd po podziale pomieszczeń może wystąpić o zakaz przebywania w tym domu osób trzecich? Czytałam, że sąd może tak postąpić. Chodzi mi o to, gdybym sobie chciała z kimś ułożyć życie to sąd zakazałby tej osobie trzeciej mieszać ze mną w tym podzielonym domu? 

nie ma czegoś takiego. to pytanie zdecydowanie powinnaś skierować do adwokata lub do radcy prawnego, bo wypisujesz kocopoły wymyślone przez siebie. po pierwsze to przed prawomocnym rozwodem możesz zrobić rozdzielność majątkowa, nawet z data wsteczną. po drugie możesz znieść następnie współwłasność np. w ten sposób ze dom przypadki tobie za spłatą małżonka, albo wyodrębnicie sobie w tym domu 2 lokale i wówczas każdemu z was przypadnie własny lokal. przy czym nie będziesz miała prawa ingerować w prawo własności twojego małżonka do jego lokalu ani jak korzysta z czesci wspólnych - więc będzie mógł sobie przyprowadzać kogo chce. 

te orzeczenie które sobie wynalazłaś jest z 1963 r., nie przystaje do obecnych realiów i nie ma opcji żebyś skutecznie się powołała na ten kierunek interpretacyjny, próbując ukierunkować sad. w obecnych czasach żaden sad w sprawie rozwodowej nie idzie w to żeby małżonkowie oboje byli w jednym domu jeżeli nie wyrażają takiej zgodnej woli - mamy inne warunki niż na początku lat 60tych, ludzie nie muszą mieszkać na kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2022 o 16:32, Genreau Deka napisał:

W Polsce sądy mogą wszystko. Patologia.

to ty jesteś patologia, po prostu nie znasz się na prawie i nie chcesz nawet poradzić się kogoś kto się zna, dlatego takie bzdury wypisujesz. jakbyś miał choćby minimalna wiedzę jak to funkcjonuje to byś tak nie bredził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×