Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Patiśka85

Mirena a zła tolerancja tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

Mam 37 lat i bardzo obfite miesiączki ze skrzepami. Zawsze miałam dosyć obfite miesiączki ale myślę że w ostatnich dwóch latach jeszcze przybrały na intensywności (ból jedynie w pierwszym dniu - dramatu bólowego generalnie nie mam). Miesiączki były na tyle obfite że nabawiłam się dosyć silnej anemii,  którą na szczęście mam już za sobą. Lekarze (było ich kilku) nie widzą żadnych mięśniaków, polipów ani żadnych innych nieprawidłowości, cytologia również prawidłowa. Usłyszałam nie raz że taka moja natura :( Poradzono mi abym założyła wkładkę hormonalną mirena, która zmniejszy obfitość krwawień ( mam dwójkę dzieci urodzonych siłami natury). Mam jednak bardzo wiele w związku z tym wątpliwości. Otóż poczytałam i okazuje się że wiele kobiet bardzo źle zniosło w sensie psychicznym oraz fizycznym czas w którym tą wkładkę posiadało. Ja przyjmując doustną antykoncepcję również źle się czułam tzn. nie miałam na nic siły, libido zero. Ok. 1,5 roku temu poradzono mi abym zastosowała antykoncepcję jednoskładnikową Slinda (wyłącznie progestagen) i po niej również źle się czułam , co nawet lekarza zdziwiło, bo w zasadzie żadna z jego pacjentek nie odczuwała po tym preparacie żadnych skutków ubocznych. Mirena ponoć również posiada pochodną progesteronu. Czy w związku z tym nie wpadnę z deszczu pod rynnę za którą dodatkowo trzeba jeszcze niemało zapłacić i doświadczyć ponoć bólu? Co robić, poradźcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, wkładka rzeczywiście powinna zahamować krwawienia w znacznym stopniu ale jeśli ona nie wypali to niestety spory koszt, możesz jeszcze spróbować tabletek drovelis to tabletki z rewolucyjnym składem, są lepiej tolerowane bo każda z nas miała już kontakt z tym hormonem w życiu płodowym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2022 o 12:08, Patiśka85 napisał:

Mam 37 lat i bardzo obfite miesiączki ze skrzepami. Zawsze miałam dosyć obfite miesiączki ale myślę że w ostatnich dwóch latach jeszcze przybrały na intensywności (ból jedynie w pierwszym dniu - dramatu bólowego generalnie nie mam). Miesiączki były na tyle obfite że nabawiłam się dosyć silnej anemii,  którą na szczęście mam już za sobą. Lekarze (było ich kilku) nie widzą żadnych mięśniaków, polipów ani żadnych innych nieprawidłowości, cytologia również prawidłowa. Usłyszałam nie raz że taka moja natura 😞 Poradzono mi abym założyła wkładkę hormonalną mirena, która zmniejszy obfitość krwawień ( mam dwójkę dzieci urodzonych siłami natury). Mam jednak bardzo wiele w związku z tym wątpliwości. Otóż poczytałam i okazuje się że wiele kobiet bardzo źle zniosło w sensie psychicznym oraz fizycznym czas w którym tą wkładkę posiadało. Ja przyjmując doustną antykoncepcję również źle się czułam tzn. nie miałam na nic siły, libido zero. Ok. 1,5 roku temu poradzono mi abym zastosowała antykoncepcję jednoskładnikową Slinda (wyłącznie progestagen) i po niej również źle się czułam , co nawet lekarza zdziwiło, bo w zasadzie żadna z jego pacjentek nie odczuwała po tym preparacie żadnych skutków ubocznych. Mirena ponoć również posiada pochodną progesteronu. Czy w związku z tym nie wpadnę z deszczu pod rynnę za którą dodatkowo trzeba jeszcze niemało zapłacić i doświadczyć ponoć bólu? Co robić, poradźcie:(

Niestety u mnie mirena dawała takie same skutki uboczne jak tabletki, dlatego nie polecam. Lekarze zawsze robią 😳 jak mówisz o skutkach ubocznych, powinni dostawać Oskary za to aktorstwo. 🙄 Zawsze pierwszy raz słyszą. 🙄

Zakładanie trochę boli, ale bez przesady. Nie polecam ze względu na skutki uboczne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Kierując się intuicją, postanowiłam wstrzymać się z tematem mireny, przynajmniej na razie. Mam jednak w związku z tym pytanie jak zmniejszyć obfitość krwawień, co robić lub też co stosować (mam na myśli preparaty zarówno naturalne jak i chemiczne np. jakaś najlżejsza antykoncepcja lub inne piguły) aby zmniejszyć to krwawienie. Help, help, help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Patiśka85 napisał:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Kierując się intuicją, postanowiłam wstrzymać się z tematem mireny, przynajmniej na razie. Mam jednak w związku z tym pytanie jak zmniejszyć obfitość krwawień, co robić lub też co stosować (mam na myśli preparaty zarówno naturalne jak i chemiczne np. jakaś najlżejsza antykoncepcja lub inne piguły) aby zmniejszyć to krwawienie. Help, help, help.

A nie myślałaś o zastrzykach antykoncepcyjnych? Albo o tabletkach, które można stosować bez przerwy na krwawienie? Tak, można tak robić, organizm nie potrzebuje miesiączki tak generalnie. To taki mit, że niby organizm się oczyszcza, a to guzik prawda, kilkadziesiąt lat temu kobiety wcale nie miały przez życie takiej ilości miesiączej, bo częściej były w ciąży i jakoś organizmy dawały radę. Więc spokojnie można brać tabletki bez przerwy na krwawienie. Tylko musisz znaleźć normalnego ginekologa, który jest na bieżąco z wiedzą, który się dokształca i nie będzie Ci wciskał kitu.

Z tabletkami to jest tak, że czasami trzeba przetestkować różne, żeby zaskoczyło. Po jednych, drugich, piątych masz skutki uboczne, a kolejne mogą być strzałem w dziesiątkę, chociaż u innych kobiet skutki uboczne mogą wystąpić. To bardzo indywidualna sprawa i po prostu trzeba poświęcić czas na testy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że myślałam tylko nie mam ochoty kurcze testować przez kolejny rok różne antykoncepcje. Chciałabym wykonać jakieś testy tylko nie wiem do końca jakie. jak kiedyś bąknęłam jednemu ginekologowi to twierdził że to nie ma sensu bo to by trzeba było ileś tam razy bo niemarodajne, bo różny poziom hormonów w zależności od cyku ehhh.. Mi generalnie chodzi o samą antykoncepcję - nie to jest moim celem  a o zmniejszenie tych krwawień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Patiśka85 napisał:

Oczywiście, że myślałam tylko nie mam ochoty kurcze testować przez kolejny rok różne antykoncepcje. Chciałabym wykonać jakieś testy tylko nie wiem do końca jakie. jak kiedyś bąknęłam jednemu ginekologowi to twierdził że to nie ma sensu bo to by trzeba było ileś tam razy bo niemarodajne, bo różny poziom hormonów w zależności od cyku ehhh.. Mi generalnie chodzi o samą antykoncepcję - nie to jest moim celem  a o zmniejszenie tych krwawień..

Nie ma takich testów, bo wszystko zależy od tego, jak Twój organizm zareaguje. Generalnie jeżeli po 3 miesiącach jest słabo, to się zmienia na coś innego. I tak do skutku.

Raczej nie zmniejszysz tych krwawień inaczej niż hormonami. Ewentualnie ja bym jednak z jakimś innym ginekologiem albo endokrynologiem ze specjalizacją z ginekologii porozmawiała, bo tak obfite miesiączki nie są stanem normalnym i jak najbardziej powinno się je leczyć. Może właśnie jakieś problemy z hormonami powodują nadmierny rozrost tkanek w macicy i stąd potem duże krwawienia? Może endometrioza? Wszystko jest do wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam o tej endometriozie ale lekarze wkluczyli. I też uważałam i nadal uważam że tak obfite miesiączki nie są normalnym zjawiskiem dlatego konsultowałam z różnymi lekarzami i nic nieprawidowego żaden nie widział.... Co do hormonów to mam niedoczynność tarczycy ale uregulowaną lekami euthyrox 75. TSH jest już od dawna prawidłowe. Lipa...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2022 o 20:30, stara_głupia_baba napisał:

Niestety u mnie mirena dawała takie same skutki uboczne jak tabletki, dlatego nie polecam. Lekarze zawsze robią 😳 jak mówisz o skutkach ubocznych, powinni dostawać Oskary za to aktorstwo. 🙄 Zawsze pierwszy raz słyszą. 🙄

Zakładanie trochę boli, ale bez przesady. Nie polecam ze względu na skutki uboczne.  

Ja tez odradzam wszelkie tabletki. Po prostu my ich nie tolerujemy. Spada libido ale nie do zera. W każdym razie seks bez pigul niebo a ziemia od razu się dochodzi.

w ogóle po pigułach miałam dola. Byłam spuchnięta. Wypadały mi włosy na każdych tabletkach. W czasie brania. Bez piguł mam ładne włosy. Byłam niesamowicie senna w dzień.

poza tym nie wiem czy słyszałyście ponoć kobiety na pigułkach nie są tak atrakcyjne jak te bez 🙂

juz wole swoje obfite miesiączki niż piguły. Ja na pigułkach pare razy musiałam brać antydepresanty. Takie doły wywołują a każdy problem urasta do ogromnej rangi. Byle głupota. Także nie będę się truć takim kosztem dziękuje bardzo. Lekarze nie mówili ze może mi wypaść połowa włosów na pigułach ani o depresji. Oni maja fundowane wakacje od producentów wiem bo mam gina w rodzinie. Ale nie leczę się u niego.

Edytowano przez SisterGoldenHair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na yasmin i yasminelle bo w czasie brania może Ci zostać połowa włosów i mega depresja. Do leczenia lekami.

mam koleżankę która wyładniała jak odstawiła cilest. Miała nogi jak balony i jakoś tak na buzi lepiej wyglada. To tez zauważył kolega ze wyładniała.

poczytaj kobiety jak im wypadają włosy przez założona spirale. Czyli tez wypadają jak w czasie brania hormonów.

ja mysle o spirali niehormonalnej.

Edytowano przez SisterGoldenHair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spirala niehormonalna jest ponoć super ale nie dla tych z obfitymi miesiączkami, bo ona ponoć wzmaga krwawienia. Tak mi dwóch ginów powiedziało, więc ja osobiście nie zaryzykuję bo jeszcze się całkiem zaleję krwotoczną miesiączką 😞 Będę testować ogromne ilości witaminy C (gdzieś tak przeczytałam) przed miesiączką parę dni i w trakcie i zobaczymy. Jak znacie jeszcze jakieś niekonwencjonalne metody to piszcie,spróbuję jeżeli będzie w miarę zgodne z moim przekonaniami 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o wkladce Levosert , jest To nowoczesna wkladka antykoncepcyjna, stosowana wlasnie przy obfitych krwawieniach… wklejam Ci urywek… zalozylam ja mc temu, zamiast okresu mialam tylko parodniowe plamienie ktore z czasem Ma wogole ustapic… tez mialam obfite miesiaczki, popytaj lekarza I nia, Moze Ci doradzi w tej kwestii 

 Leczenie nadmiernych krwawień miesiączkowych System Levosert jest także stosowany do zmniejszenia obfitości krwawienia miesiączkowego i może być stosowany w leczeniu ciężkich krwawień miesiączkowych (okresów), zwanych krwotokiem miesiączkowym. Hormon zawarty w systemie Levosert działa hamująco na comiesięczny rozwój śluzówki macicy, dlatego co miesiąc występuje mniejsze krwawienie. System Levosert jest stosowany jako metoda antykoncepcyjna (zapobieganie ciąży) i w celu zmniejszenia obfitości krwawienia miesiączkowego przez 3 lata lub do momentu, aż nie zostanie usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×