Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julia32

Dziewczyny czy wam ciezko zyc bez slodyczy?

Polecane posty

17 minut temu, Unlan napisał:

Dokładnie. Każdy diabetyk jest inny. Ale ona tego do tego swojego zakutego łba nie dopuszcza. 

Ty nie dopuszczasz do swojego zakutego lba,ze ja nie lubie gotowac 

21 minut temu, Unlan napisał:

Żeby się nauczyć ile czego i do czego dodać, nie wystarczy jak się jej wydaje dietetyk, tylko niestety trzeba się przeprosić z garami. I to też powie jej każdy diabetolog i każdy dietetyk. Po jakimś pół roku jak ustabilizuje cukier, tzn będzie miała ustawione jedzenie, to wtedy może sobie poszukać jakiegoś pudełkowego kateringu i wręczyć im zeszyt z gramaturą na konkretne danie. 

Nie przeprosze sie z zadnym garami🤣🤣 na sposoby sa sposoby 😉

Ja bedac na diecie cukrzycowej zamowilam kilka razy jedzenie, raz nawet kfc😂 Ale na dluzszą metę nie dasz rady, chyba ze sobie kucharkę zatrudnisz. W dkecie cukrzycowej gotowanie to pikuś, dorzuć zakupy i czytanie pierdylion etykiet, bo zanim nauczysz się co jest dla ciebie to obskoczysz kilkanaście sklepów i przetestujesz 5 rodzajów jednego produktu. Ja zwykly chleb testowałam z ośmiu miejsc. Oczywiście możesz też cukrzycę olać, to nie zawał nawet nie będziesz wiedziała że się kładziesz na dłużej niż planujesz.

23 minuty temu, Julia32 napisał:

Z cyklu "jak się nakombinować, żeby nie spędzić 30min na gotowaniu" xD 

32 minuty temu, roztargniona09 napisał:

Ja bedac na diecie cukrzycowej zamowilam kilka razy jedzenie, raz nawet kfc😂 Ale na dluzszą metę nie dasz rady, chyba ze sobie kucharkę zatrudnisz. W dkecie cukrzycowej gotowanie to pikuś, dorzuć zakupy i czytanie pierdylion etykiet, bo zanim nauczysz się co jest dla ciebie to obskoczysz kilkanaście sklepów i przetestujesz 5 rodzajów jednego produktu. Ja zwykly chleb testowałam z ośmiu miejsc. Oczywiście możesz też cukrzycę olać, to nie zawał nawet nie będziesz wiedziała że się kładziesz na dłużej niż planujesz.

Przeciez istnieja tez zdrowe restauracje,cateringi itp gdzie mozna zamowic zdrowe jedzenie. W Anglii jest tego pelno wystarczy zmienic restauracje na zdrowsza. 

3 minuty temu, Julia32 napisał:

Przeciez istnieja tez zdrowe restauracje,cateringi itp gdzie mozna zamowic zdrowe jedzenie. W Anglii jest tego pelno wystarczy zmienic restauracje na zdrowsza. 

Żadna, nawet najzdrowsza restauracja nie wyliczy ci ile węglowadów i cukru pochłonęłaś. Teoretycznie mozliwe jest zamawianie w kolko i kłucie się i zapisywanie po której knajpie masz najmniejszą ilość tylko, że nie masz pewności, że jutro będzie ten sam kucharz na zmianie i uzyje takiej samej ilości danego produktu. Ogólnie możesz np w środę zamówić zupę, która w sobotę położy cię do łózka, w którym zaśniesz na dłużej. 

1 minutę temu, roztargniona09 napisał:

Żadna, nawet najzdrowsza restauracja nie wyliczy ci ile węglowadów i cukru pochłonęłaś. Teoretycznie mozliwe jest zamawianie w kolko i kłucie się i zapisywanie po której knajpie masz najmniejszą ilość tylko, że nie masz pewności, że jutro będzie ten sam kucharz na zmianie i uzyje takiej samej ilości danego produktu. Ogólnie możesz np w środę zamówić zupę, która w sobotę położy cię do łózka, w którym zaśniesz na dłużej. 

🤣🤣🤣 z takim mysleniem to ja nawet do sklepu nie wejde,zeby cos kupic tylko bede po lasach jedzenia szukala.  Przeciez po kazdym posilku mierzy sie cukier. Stosuje sie zapewne diete z niskim IG. A w UK bardzo duzo restauracji ma wypisane nie tylko alergeny, ale tez kalorie,tluszcze i wegle przy kazdym daniu. 

Przed chwilą, Julia32 napisał:

🤣🤣🤣 z takim mysleniem to ja nawet do sklepu nie wejde,zeby cos kupic tylko bede po lasach jedzenia szukala.  Przeciez po kazdym posilku mierzy sie cukier. Stosuje sie zapewne diete z niskim IG. A w UK bardzo duzo restauracji ma wypisane nie tylko alergeny, ale tez kalorie,tluszcze i wegle przy kazdym daniu. 

Jak jesteś ustawiona i wiesz, co możesz, a czego nie możesz jeść, to nie musisz mierzyć cukru po każdym posiłku. No chyba, że doprowadzisz się do cukrzycy, to wtedy już tak. 

Wiesz, czasami wystarczy zmienić produkt na ten sam w wersji light. A tego czy kuchnia używa light czy normalnego, to nikt Ci nie wypisze na ulotce.

Serio, więcej Ci wyjdzie szukania tych restauracji i konkretnych dań niż jakbyś miała raz na dwa dni poświęcić 30min, żeby coś sobie ugotować 🤷‍♀️

• Thanks 1

4 minuty temu, Foko Loko napisał:

Jak jesteś ustawiona i wiesz, co możesz, a czego nie możesz jeść, to nie musisz mierzyć cukru po każdym posiłku. No chyba, że doprowadzisz się do cukrzycy, to wtedy już tak. 

Wiesz, czasami wystarczy zmienić produkt na ten sam w wersji light. A tego czy kuchnia używa light czy normalnego, to nikt Ci nie wypisze na ulotce.

Serio, więcej Ci wyjdzie szukania tych restauracji i konkretnych dań niż jakbyś miała raz na dwa dni poświęcić 30min, żeby coś sobie ugotować 🤷‍♀️

"Wypita przed jedzeniem woda z cytryną obniża indeks glikemiczny w posiłku, co pozwala z kolei na utrzymanie niskiego poziomu cukru przez długi czas."

Taka rade przeczytalam na stronie medycznej sprobuje ciekawe czy dziala 

6 minut temu, Julia32 napisał:

z takim mysleniem to ja nawet do sklepu nie wejde,zeby cos kupic tylko bede po lasach jedzenia szukala.  Przeciez po kazdym posilku mierzy sie cukier. Stosuje sie zapewne diete z niskim IG. A w UK bardzo duzo restauracji ma wypisane nie tylko alergeny, ale tez kalorie,tluszcze i wegle przy kazdym daniu. 

Nie po lasach zapewniam. Ja chleb mogłam jeść tylko z supermarketu, żadne super piekarnie się nie aprawdziły, a przypadkowy supermarketowy chleb był idealny. I tak jest ze wszystkim, moze coś być super zdrowe wyselkcjonowane, a tobie cukier po tym skacze jak nienormalny. Pojdziesz i kupisz ten sam produkt wyprodukowany smieciowo i już masz cukier w normie. Wszystko zależy od organizmu. Po to masz glukometr i dzienniczek by to notować.

• Thanks 1

1 minutę temu, Julia32 napisał:

Dopoki nie masz glukometru nie sprawdzisz. I to kijowa porada, po wodzie z cytryną cukier mi skakal strasznie, a wlaściwie nie wiedziałam że to od tego. Mnie taka porada wprowadziła w błąd.

• Thanks 1

1 godzinę temu, Julia32 napisał:

Ty nie dopuszczasz do swojego zakutego lba,ze ja nie lubie gotowac 

Ja o tym wiem, że nie lubisz!!! Problem w tym, że jak chcesz być zdrowa, to teraz będziesz musiała. 

Powodzenia w szukaniu sposobów. 

18 minut temu, Julia32 napisał:

Nie chodzi o zdrowe, tylko prawidłowe dla ciebie. Żadna restauracja ci tego nie zrobi. Napisałam wcześniej i powtórzę. Katering ci zrobi, ale na podstawie twoich przepisów. A żeby wiedzieć, czy ten przepis jest ok, to se go musisz sama napisać. Roztargniona ma rację. 

3 minuty temu, Julia32 napisał:

Dalej nie rozumiesz, że każdy organizm jest inny? To nie tylko tabela z IG, ale obliczanie ładunku glikemicznego, a tego ci restauracja nie wyliczy. Poza tym jak nie będziesz mieć hipoglikemii, to węglowodany muszą iść aut. Ja nie mam gwałtownych spadków, więc muszę pilnować, żeby nie rosło, a dietetyk ułoży mi dietę z pełnoziarnistym ryżem, czy kaszą i ja mogę ten obiad wyrzucić do kosza. 

Jeśli ja mogę czytać etykiety, Roztargniona w ciąży mogła to ty też. 

8 minut temu, Julia32 napisał:

"Wypita przed jedzeniem woda z cytryną obniża indeks glikemiczny w posiłku, co pozwala z kolei na utrzymanie niskiego poziomu cukru przez długi czas."

Ha ha ha ha dobre, szkoda, że to pic na wodę. 

Czytanie etykiet jest tymczasowe, jak juz czkowiek zrobi rozpoznanie to wie co kupowac. Tylko na poczatku zakupy sprawiały wieksza trudnosc. Ale da sie do przeżyć. Nie widzę w tym jakiejś mega trudności jeśki ktos umie czytac.

9 godzin temu, Unlan napisał:

Ha ha ha ha dobre, szkoda, że to pic na wodę. 

Tak oczywiscie dla ciebie wszystkie porady beda picem na wode oprocz tej,gdzie zaleca sie stanie przy garach 🤣🤣 

9 godzin temu, Unlan napisał:

Ja o tym wiem, że nie lubisz!!! Problem w tym, że jak chcesz być zdrowa, to teraz będziesz musiała. 

Powodzenia w szukaniu sposobów. 

Nie chodzi o zdrowe, tylko prawidłowe dla ciebie. Żadna restauracja ci tego nie zrobi. Napisałam wcześniej i powtórzę. Katering ci zrobi, ale na podstawie twoich przepisów. A żeby wiedzieć, czy ten przepis jest ok, to se go musisz sama napisać. Roztargniona ma rację. 

Dalej nie rozumiesz, że każdy organizm jest inny? To nie tylko tabela z IG, ale obliczanie ładunku glikemicznego, a tego ci restauracja nie wyliczy. Poza tym jak nie będziesz mieć hipoglikemii, to węglowodany muszą iść aut. Ja nie mam gwałtownych spadków, więc muszę pilnować, żeby nie rosło, a dietetyk ułoży mi dietę z pełnoziarnistym ryżem, czy kaszą i ja mogę ten obiad wyrzucić do kosza. 

Jeśli ja mogę czytać etykiety, Roztargniona w ciąży mogła to ty też. 

Nie bede musiala stac nad garami napisalam na sposoby sa sposoby. Od dzis zamawiam zdrowe wersje jedzenia z wliczonym pomiarem weglowodanow 🤣🤣🤣 tak tak oczywiscie gotujac domowe obiadki,gdzie nie jestem w stanie wyliczyc ile gram wegli jest w danej porcji obiadowej jest zdrowsze od zamawianego jedzenia,gdzie ma sie to wyliczone. Ale wy przezywacie jak.mrowki okres,ze ja nie gotuje, a prawda jest taka, ze domowe obiadki wcale nie sa i nie musza byc takie dobre przy cukrzycy lub przy stanie przedcukrzycowym. Oczywiscie lekarz mi nie powie,dietetyk wie gowno-tylko gary wiedza najlepiej.  Wszystko jest be,wszystkie porady poparte badaniami sa nieskuteczne,tylko stanie przy garach jest najskuteczniejsza metoda 🤣🤣🙈

• Haha 1

10 minut temu, Julia32 napisał:

Tak oczywiscie dla ciebie wszystkie porady beda picem na wode oprocz tej,gdzie zaleca sie stanie przy garach 🤣

A nie stój, co nam do tego!

Jedz żarcie z knajp, kogo to w końcu obchodzi.

1 minutę temu, Julia32 napisał:

Ale wy przezywacie jak.mrowki okres,ze ja nie gotuje,

No i znowu się zaczyna!

Nie zapomnij dopisać że "mąż" za wszystko płaci.

43 minuty temu, Julia32 napisał:

Tak oczywiscie dla ciebie wszystkie porady beda picem na wode oprocz tej,gdzie zaleca sie stanie przy garach 🤣🤣 

Bo ta woda z cytryną nie działa. Ale próbuj, może będzie mogła żreć dalej ciastka na cukrze. 

33 minuty temu, Julia32 napisał:

Nie bede musiala stac nad garami napisalam na sposoby sa sposoby. Od dzis zamawiam zdrowe wersje jedzenia z wliczonym pomiarem weglowodanow 🤣🤣🤣 tak tak oczywiscie gotujac domowe obiadki,gdzie nie jestem w stanie wyliczyc ile gram wegli jest w danej porcji obiadowej jest zdrowsze od zamawianego jedzenia,gdzie ma sie to wyliczone. Ale wy przezywacie jak.mrowki okres,ze ja nie gotuje, a prawda jest taka, ze domowe obiadki wcale nie sa i nie musza byc takie dobre przy cukrzycy lub przy stanie przedcukrzycowym. Oczywiscie lekarz mi nie powie,dietetyk wie gowno-tylko gary wiedza najlepiej.  Wszystko jest be,wszystkie porady poparte badaniami sa nieskuteczne,tylko stanie przy garach jest najskuteczniejsza metoda 🤣🤣🙈

Czemu ty wszystko tłumaczysz sobie tym, że ci zazdrościmy? Pomóc ci, to i tak kończy się tym, że my głupie jesteśmy i zazdrosne. Mądrzejsze jajko od kury. Do diabetologa i dietetyka musisz iść książeczka i rozpiska po czym ci cukier skacze. Co z tego, że coś ma niski indeks glikemiczny,jak organizm potraktuje ci to jak wysoki? A w takim restauracyjnym daniu nie wyczaisz po czym ci skacze. 

4 minuty temu, Unlan napisał:

Czemu ty wszystko tłumaczysz sobie tym, że ci zazdrościmy? Pomóc ci, to i tak kończy się tym, że my głupie jesteśmy i zazdrosne. Mądrzejsze jajko od kury. Do diabetologa i dietetyka musisz iść książeczka i rozpiska po czym ci cukier skacze. Co z tego, że coś ma niski indeks glikemiczny,jak organizm potraktuje ci to jak wysoki? A w takim restauracyjnym daniu nie wyczaisz po czym ci skacze

Po co jej wasze rady?

Każdy temat jest założony tylko i wyłącznie po to żeby podkreślać jak to ona nic nie musi, nie chce i nie będzie a facet jest od tego żeby wszystko fundował. I że ona ma najlepiej a wszystkie inne najgorzej i jej zazdroszczą.

35 minut temu, Bimba napisał:

No i znowu się zaczyna!

Nie zapomnij dopisać że "mąż" za wszystko płaci.

Widocznie faktycznie bardzo się jej spieszy do insuliny i amputacji stopy. 

Wystarczy, że marchew w daniu będzie bardziej słodka i już węglowodany w daniu z rozpiską się nie zgadzają. 

15-20 minut jej szkoda na odpowiedni posiłek dla siebie, bo ja to ogranicza. No zobaczymy jak bez stopy będzie wolna. 

• Haha 1

Przed chwilą, Unlan napisał:

Widocznie faktycznie bardzo się jej spieszy do insuliny i amputacji stopy. 

Wystarczy, że marchew w daniu będzie bardziej słodka i już węglowodany w daniu z rozpiską się nie zgadzają. 

15-20 minut jej szkoda na odpowiedni posiłek dla siebie, bo ja to ogranicza. No zobaczymy jak bez stopy będzie wolna

Daj spokój, ona nie po to te tematy zakłada.

7 minut temu, Bimba napisał:

Po co jej wasze rady?

Każdy temat jest założony tylko i wyłącznie po to żeby podkreślać jak to ona nic nie musi, nie chce i nie będzie a facet jest od tego żeby wszystko fundował. I że ona ma najlepiej a wszystkie inne najgorzej i jej zazdroszczą.

5 minut temu, Bimba napisał:

Niesamowita potrzeba dowartościowania swojego leniwego zadka. 

Dokładnie. Każdy temat kończy się tym, że my zazdrościmy. Nieważne, czy jej pomożesz, czy dokopiesz. Kończy się dokładnie tak samo. 😁

Ale chwila, autorka cos tam pisze o stanie przedcukrzycowym tylko skąd to wie? Jak nie miała robionej krzywej to temat zalozony na potrzeby marudzenia, że ona nie gotuje. Tak jakby to naprawde kogoś interesowało.

36 minut temu, roztargniona09 napisał:

Ale chwila, autorka cos tam pisze o stanie przedcukrzycowym tylko skąd to wie? Jak nie miała robionej krzywej to temat zalozony na potrzeby marudzenia, że ona nie gotuje. Tak jakby to naprawde kogoś interesowało.

Gdzie napisalam "ze nie mialam robionej" ?

53 minuty temu, Unlan napisał:

Niesamowita potrzeba dowartościowania swojego leniwego zadka. 

Dokładnie. Każdy temat kończy się tym, że my zazdrościmy. Nieważne, czy jej pomożesz, czy dokopiesz. Kończy się dokładnie tak samo. 😁

A gdzie ja napisalam "ze mi zazdroscicie" dopowiadasz sobie i sama siebie wkurzasz 🤣🤣

1 godzinę temu, Bimba napisał:

Tak a po co? 

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Bimba napisał:

Po co jej wasze rady?

Tak oczywiscie zakladajac temat w ktorym pytam "czym zastapic slodycze i slone przekaski" mialam na celu wzbudzenie w was zazdrosci i pisaniu "ze nic nie musze". To wyscie nakierowali temat na gotowanie ja spodziewalam sie odpowiedzi typu "to jedz owoce z niskim IG" "to zamiast slonych przekasek jedz orzechy i nasiona" "to zamiast deserow jedz salatki" itp a nie porady typu "stan przy garach, bo NIC innego ci nie pomoze". A wy jestescie lekarze,ze wiecie? Wogole sama sobie sprawdzilam I bede stosowac rozne porady poparte badaniami. Same nakierowalyscie ten temat na gotowanie,chyba same siebie lubicie wku*wiac🤣🤣

Edytowano przez Julia32

1 godzinę temu, roztargniona09 napisał:

Jakiś czas temu pisała, że odkąd zamawia obiady, to ona już je zdrowo i nie je zup z puszek. I przy okazji bąknęła, że to dla zdrowia, bo wyniki ma niefajne. Widocznie zrobiła kilka badań, bo wątroba "bolała" i załapała się na glukozę na czczo i wyszło jej jakieś 120. A to się kwalifikuje do stanu przedcukrzycowego. Pewnie z kimś gadała, bo myślała że 20 ponad normę to jeszcze jest spoko i się dowiedziała, że jednak nie. Dopiero po badaniu na obciążenie glukozą, to jej wyjdzie, czy to stan przedcukrzycowy, czy w ogóle coś ma. 

Gdzie napisalam "ze nie mialam robionej" ?

Jakbyś ją miała robioną, to byś nie pisała, że te badania zrobisz. 

Tak oczywiscie zakladajac temat w ktorym pytam "czym zastapic slodycze i slone przekaski" mialam na celu wzbudzenie w was zazdrosci i pisaniu "ze nic nie musze". To wyscie nakierowali temat na gotowanie ja spodziewalam sie odpowiedzi typu "to jedz owoce z niskim IG" "to zamiast slonych przekasek jedz orzechy i nasiona" "to zamiast deserow jedz salatki" itp a nie porady typu "stan przy garach, bo NIC innego ci nie pomoze". A wy jestescie lekarze,ze wiecie? Wogole sama sobie sprawdzilam I bede stosowac rozne porady poparte badaniami. Same nakierowalyscie ten temat na gotowanie,chyba same siebie lubicie wku*wiac🤣🤣

Problem w tym, że tobie się wydaje, że to jest takie proste, a nie jest. 

No już widzę jak się stosujesz do porady którejś z nas, kiedy napisałaby ci zamiast deseru zjedz sałatkę. 🤦 No o też żaden lekarz co tego typu porady również nie udzieli. Powie ci dokładnie to, co my.

To nie było nakierowanie na gotowanie, tylko ukierunkowanie na pewne działania mające na celu odzyskanie zdrowia. A, że w to wchodzą niestety gary, to co ja na to poradzę. Tak jest i już. Wytłumaczyłyśmy ci dlaczego powinnaś sama sobie przygotowywać posiłki, a to, że nie lubisz gotować, to w twojej sytuacji nie ma to najmniejszego znaczenia. Albo się będziesz leczyć prawidłowo, albo nie. Ale pierwszym krokiem jest ustalenie jakie produkty są dobre dla twojego organizmu. To ci powie każdy dietetyk i każdy lekarz. Bez tego nie ruszysz. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się