Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DropKick

Jak prać ubrania?

Polecane posty

Wiem, zła kategoria, jednak wierzę że coś mi podpowiecie. 

Jak prać ubrania robocze lub po treningu? Do tej pory prałam je normalnie czyli proszek lub kapsułka, kolory i ciemne w 40st, białe i jasne w 60st. Dodaję trochę płynu do płukania ze względu na twardą wodę. Mimo prania, ubrania po wysuszeniu (suszę nie w automatycznej, tylko na klasycznej suszarce do wieszania ubrań) i ubraniu są nieświeże, wręcz nieprzyjemnie pachną. Pralka ma rok, jest nowoczesna. Instalacje hydrauliczne, rury są nowe, roczne. Myślałam żeby prac w wyższych temp, ale mam możliwość w 60 lub 95 stopniach, mam też opcję pary. Co myślicie? 

Może znacie jakieś metody, lub konkretny produkt, coś co uratuje moje wymagające ubrania? Inaczej będę musiała je wyrzucić, bo totalnie nie nadają się do noszenia. A może przed praniem najpierw w czymś maczać? Sama nie wiem co z tym zrobić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anthony_Arkwright

Czy z innymi ubraniami po praniu w pralce też tak jest, czy tylko z tymi? Próbowałaś prać je ręcznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Anthony_Arkwright napisał:

Czy z innymi ubraniami po praniu w pralce też tak jest, czy tylko z tymi? Próbowałaś prać je ręcznie? 

Z innymi ubraniami jest wszystko w porządku. Nawet jeśli w jednym praniu znajdą się ubrania robocze i koszulki, to koszulki są pachnące, świeże, czuć że są czyste. Nie próbowałam ręcznie, nawet mi to nie przyszło do głowy. Ale czy ręcznie zrobię to lepiej niż pralka? Może jestem dziwolągiem, ale nie prałam nigdy ręcznie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DropKick napisał:

Wiem, zła kategoria, jednak wierzę że coś mi podpowiecie. 

Jak prać ubrania robocze lub po treningu? Do tej pory prałam je normalnie czyli proszek lub kapsułka, kolory i ciemne w 40st, białe i jasne w 60st. Dodaję trochę płynu do płukania ze względu na twardą wodę. Mimo prania, ubrania po wysuszeniu (suszę nie w automatycznej, tylko na klasycznej suszarce do wieszania ubrań) i ubraniu są nieświeże, wręcz nieprzyjemnie pachną. Pralka ma rok, jest nowoczesna. Instalacje hydrauliczne, rury są nowe, roczne. Myślałam żeby prac w wyższych temp, ale mam możliwość w 60 lub 95 stopniach, mam też opcję pary. Co myślicie? 

Może znacie jakieś metody, lub konkretny produkt, coś co uratuje moje wymagające ubrania? Inaczej będę musiała je wyrzucić, bo totalnie nie nadają się do noszenia. A może przed praniem najpierw w czymś maczać? Sama nie wiem co z tym zrobić.. 

Wyczyść pralkę. 2 kapsułki do zmywarki, najwyższa temperatura możliwa i tak puść pustą. A potem sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem jeśli wstawiam krótkie pranie z suszeniem. Mam wrażenie że ubrania są wymoczone w ciepłej wodzie, a nie uprane, bo proszku ani płynu nawet nie czuć. Normalnie piorę w 40st, 1h20min i wtedy jest ok. Oboje mamy robocze uniformy, maz dodatkowo ma bardziej zabrudzone ciuchy j jego piorę w 60st i 1h40min. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piore tak: dobry proszek, ja uzywam Persilu, do brudnych ubran wsypuje dodatkowo sode oczyszczona (do bebna razem z ubraniami), a do plukania ocet do sprzatania.  Roznice Persilu widac po kilku praniach.  Ilosc sody oczyszczonej musisz dopasowac sama, ale bardzo pomaga.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego partnera ubrania robocze ( białe) piorę 60st dodaje kapsułkę i trochę płynu do płukania. 

Tez miałam problem ze śmierdzącą pralką. Wystarczyło wyczyścić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRzyznam, ze nawet rozne plamy w ten sposob znikaja.  Tam gdzie mam plamy dodaje wiecej sody.

Edytowano przez Dobrosułka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama pralka nie jest śmierdząca. 

Ale i tak Niedawno ją czyściłam. Ja robię to w ten sposób : wsypuję calgon i na 95st. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ja piore tak: dobry proszek, ja uzywam Persilu, do brudnych ubran wsypuje dodatkowo sode oczyszczona (do bebna razem z ubraniami), a do plukania ocet do sprzatania.  Roznice Persilu widac po kilku praniach.  Ilosc sody oczyszczonej musisz dopasowac sama, ale bardzo pomaga.  

Ocet do sprzątania? To zwykły ocet spirytusowy? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DropKick napisał:

Sama pralka nie jest śmierdząca. 

Ale i tak Niedawno ją czyściłam. Ja robię to w ten sposób : wsypuję calgon i na 95st. 

Spróbuj dolewać octu zamiast płynu do płukania, ubrania będą pięknie pachnieć proszkiem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Queen_bee napisał:

Spróbuj dolewać octu zamiast płynu do płukania, ubrania będą pięknie pachnieć proszkiem 

Ok, następnym razem próbuję z octem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DropKick napisał:

Ocet do sprzątania? To zwykły ocet spirytusowy? 

Tak, ale ten do sprzatania ma wyzsza koncentracje niz ten do gotowania.  Jest to jednak ta sama rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tak, ale ten do sprzatania ma wyzsza koncentracje niz ten do gotowania.  Jest to jednak ta sama rzecz

Właśnie idę wyjąc pranie robocze z pralki ustawionej na 60st i plukanej w occie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka jedt wszystko ok, ale nie wiem czy widzę różnicę porównując z poprzednim praniem. Wszystko się okaże, jak moj facet ubierze te ciuchy do roboty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DropKick napisał:

Na pierwszy rzut oka jedt wszystko ok, ale nie wiem czy widzę różnicę porównując z poprzednim praniem. Wszystko się okaże, jak moj facet ubierze te ciuchy do roboty. 

Roznice powinno byc widac wlasnie po zalozeniu.  Te niedoprane zaczyna byc czuc "uzywaniem" od razu.  

Ubrania do pracy poczestowalabym rowniez soda oczyszczona.

Daj znac jak sie spodobalo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może za krótko pierzesz przy takich zabrudzeniach musi być pełen cykl, mam boscha i przy bawełnie 40 to 3 godziny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Roznice powinno byc widac wlasnie po zalozeniu.  Te niedoprane zaczyna byc czuc "uzywaniem" od razu.  

Ubrania do pracy poczestowalabym rowniez soda oczyszczona.

Daj znac jak sie spodobalo.

Z sodą spróbuję przy następnym praniu. Sodę i ocet można użyć w jednym tym samym praniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jola.kus napisał:

Może za krótko pierzesz przy takich zabrudzeniach musi być pełen cykl, mam boscha i przy bawełnie 40 to 3 godziny.

U mnie bawełna też 3 godz, ja zawsze piorę na programie "mieszane" bo to najkrótsze pranie. 40 st to 1h20min 60st to 1h40min. Inne programy trwają u mnie po 3, nawet 4 godziny. 

Ja mam pralkę LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Z sodą spróbuję przy następnym praniu. Sodę i ocet można użyć w jednym tym samym praniu? 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×