Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie mojej mamy . Ma 60 lat . Od miesiąca biegunki po obfitym posiłku . Z krwi wyszła bakteria helikobakter wynik 8U/ml. Wynik na krew utajoną w kale pozytywny . Co może być przyczyną takich badań i biegunki po posiłkach. Obawiam się najgorszego. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A byliście u lekarza na konsultacji ? W takiej sytuacji dodatkowo wskazana byłaby kolonoskopia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wrrr_gzium napisał:

A byliście u lekarza na konsultacji ? W takiej sytuacji dodatkowo wskazana byłaby kolonoskopia 

Dostała skierowanie ale trzeba czekać a ja bardzo się martwię. Czy to może być tak ? A jeśli nie rak to co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Monikaw12 napisał:

Dostała skierowanie ale trzeba czekać a ja bardzo się martwię. Czy to może być tak ? A jeśli nie rak to co 

Za mało danych by spekulować. Jeśli na NFZ kolejki długie to umówić kolonoskopię prywatnie. To badane może wiele powiedzieć , jak będzie trzeba to pobiorą próbkę do badań w kierunku nowotworu. 
Helikobakter to powszechna bakteria, łatwo się nią zarazić i dużo ludzi ja ma i nawet nie wie o tym. Przyczyn krwi utajonej tez może być wiele Np reakcja alergiczna na jakiś pokarm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co może być powodem biegunki . Mama mówi że już mniej ma ta biegunkę . Ale to trwa miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monikaw12 napisał:

A co może być powodem biegunki . Mama mówi że już mniej ma ta biegunkę . Ale to trwa miesiąc 

Sorry, szklana kula się zepsuła. Idźcie na badania prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Monikaw12 napisał:

A co może być powodem biegunki . Mama mówi że już mniej ma ta biegunkę . Ale to trwa miesiąc 

Zakażenie wirusowe i bakteryjne układu pokarmowego, nieprawidłowa dieta po resekcji woreczka żółciowego, wrzodziejące zapalenie jelit, polipy jelit, zespół jelita drażliwego, zespół Leśniowskiego - Crohna, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, nowotwory układu pokarmowego, nowotwory dróg rodnych, nerwica i wiele innych chorób.

Od pomocy i stawiania diagnozy jest lekarz, a nie przypadkowe osoby z forum. 

Poza tym, żeby postawić diagnozę, trzeba zrobić odpowiednie badania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×