Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam mam problem z dyskiem zewnetrznym. Był używany co dziennie ale wczoraj jak podpiełam do kompa to jest pusty. Na dysku jest tylko folder który jest pusty a było tam prawie 6 Giga plikoów róznego rodzaju. Jak podłaczam dysk do kompa komp prosi o scan i jak scanuje to widzi te pliki. Tak samo jak daje wlasciwosci dysku to pokazuje ze jest zajetych 6 giga. Co może być tego przyczyna oraz jak odzyskac pliki ?

Dysk mial hasło ale to raczej nie jest powodem tego ze pliki znikneły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Magdaslask napisał:

Witam mam problem z dyskiem zewnetrznym. Był używany co dziennie ale wczoraj jak podpiełam do kompa to jest pusty. Na dysku jest tylko folder który jest pusty a było tam prawie 6 Giga plikoów róznego rodzaju. Jak podłaczam dysk do kompa komp prosi o scan i jak sca

kłamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, pliki tam są. Możesz sprawdzić na innym porcie usb? Ewentualnie na innym komputerze? 

Spróbuj też z wiersza poleceń, (klawisze logoWin+r , wpisz cmd i uruchom) , przejdź na literę tego dysku  i poleceniem DIR sprawdzisz, czy system odczyta ten katalog z plikami. Można je wtedy skopiować do innej lokalizacji.

Jak nie będzie działać, pozostaje odzyskiwanie dedykowanym programem, są darmowe w necie. 

A przyczyna? Hmm... może być różna - od niewłaściwego transportu, poprzez wirusa, do zużycia.

 

Edytowano przez Ostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mateoo poradzi, wszak emerytowany elektronik/informatyk z niego, zatem:
MiniToolPartition Wizard + opcja odzyskiwania dancyh z partycji.
Zanim jednak kolega weźmie się za to, sprawdzi sobie tym samym programem czy na uruchomionym programie i po podpięciu dysku wyświetla się litera tego dysku, np. D:, E: czy tam jakaś inna. Ta bolączka ze znikającymi partycjami z podpinanych dysków dotyczy aktualnie szmaty zwanej Windows10 oraz 11. Dużo ludzi mi to zgłasza a ja osobiście potwierdzam, wczoraj dysk widoczny, dziś już nie. Powód? Windowsy 10 i 11 z nieznanych przyczyn wykasowują literę dysku, dlatego po ponownym podpięciu do czegokolwiek już dysk jest niewidoczny. Zapodam wszystkie przyczyny owej awari iw punktach:
1. brak litery dysku
2. usunięta partycja na dysku
3. dysk ma partycję MBR i gdy podpinany jest do systemu, w którym mnogo jest partycji GPT to czasami szmaty (znaczy Windowsy) tak reagują.
4. uszkodozny kontroler USB>SATA w obudowie dysku (lub wysunięty wewnątrz)
5. uszkodzony kontroler w dysku

Są jeszcze inne opcje:
1. hasło na dysk zamontowane BIOSEM innego komputera, czasami po podpięciu do innego sprzętu dysk jest niewidoczny a nawet nie wyskakuje ATApassword aby podać przy rozruchu (odwieczne bolączki starszych laptopów HP)
2. hasło założone na folder przez jakiś program szyfrujący (i źle podane kilka razy, wtedy dane się kasują (format))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ostatni napisał:

Racja, pliki tam są. Możesz sprawdzić na innym porcie usb? Ewentualnie na innym komputerze? 

Spróbuj też z wiersza poleceń, (klawisze logoWin+r , wpisz cmd i uruchom) , przejdź na literę tego dysku  i poleceniem DIR sprawdzisz, czy system odczyta ten katalog z plikami. Można je wtedy skopiować do innej lokalizacji.

Jak nie będzie działać, pozostaje odzyskiwanie dedykowanym programem, są darmowe w necie. 

A przyczyna? Hmm... może być różna - od niewłaściwego transportu, poprzez wirusa, do zużycia.

 

dziekuje za pomoc , tak sprawdzałam na innym porcie i komputerze.

ktora sa darmowe programy i sciagnąl za darmo az ponad 6 gb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, CarMateoo napisał:

Mateoo poradzi, wszak emerytowany elektronik/informatyk z niego, zatem:
MiniToolPartition Wizard + opcja odzyskiwania dancyh z partycji.
Zanim jednak kolega weźmie się za to, sprawdzi sobie tym samym programem czy na uruchomionym programie i po podpięciu dysku wyświetla się litera tego dysku, np. D:, E: czy tam jakaś inna. Ta bolączka ze znikającymi partycjami z podpinanych dysków dotyczy aktualnie szmaty zwanej Windows10 oraz 11. Dużo ludzi mi to zgłasza a ja osobiście potwierdzam, wczoraj dysk widoczny, dziś już nie. Powód? Windowsy 10 i 11 z nieznanych przyczyn wykasowują literę dysku, dlatego po ponownym podpięciu do czegokolwiek już dysk jest niewidoczny. Zapodam wszystkie przyczyny owej awari iw punktach:
1. brak litery dysku
2. usunięta partycja na dysku
3. dysk ma partycję MBR i gdy podpinany jest do systemu, w którym mnogo jest partycji GPT to czasami szmaty (znaczy Windowsy) tak reagują.
4. uszkodozny kontroler USB>SATA w obudowie dysku (lub wysunięty wewnątrz)
5. uszkodzony kontroler w dysku

Są jeszcze inne opcje:
1. hasło na dysk zamontowane BIOSEM innego komputera, czasami po podpięciu do innego sprzętu dysk jest niewidoczny a nawet nie wyskakuje ATApassword aby podać przy rozruchu (odwieczne bolączki starszych laptopów HP)
2. hasło założone na folder przez jakiś program szyfrujący (i źle podane kilka razy, wtedy dane się kasują (format))

Dziękuje bardzo za pomoc.Tak hasło załozone przez program szyfrujący ale raczej nie pamietam zebym wpisala hasło zle kilka razy.

w domu sciagne program MiniToolPartition Wizard i sprawdze to co piszesz o tych literach

Licze jednak ze uda sie odzyskac pliki

a program z neta do odzyskiwania jaki polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie programy są płatne niestety, trzeba poszukać czegoś z witaminą. Te bezpłatne są ograniczone.
MiniToolPartitionWizard PRO radzi sobie bardzo dobrze. Trzeba poszukać jakiejś wersji PRO choćby na tydzień w wersji Trial lub popytać ludzi, może ktoś ma coś witaminizowanego. Ze względu na panujące prawo nie mogę nic więcej napisać i odsyłać np. do Torrentów :)))
Pamiętaj, tego typu soft potrzebuje czasu i trzeba wiedzieć co się robi. Np. Minitool PRO u mnie ostatnioodzyskiwał dysk 1TB w czasie od 18:30 w piątek i skończył o 7 rano w sobotę. Była ta sama usterka co u Ciebie, znajomego dysk, wieczorem odpiął od komputera, wszystko było ok a rano dysk już nie był widoczny. Sprawdziłem sprzęt, dysk sprawny, SMART ok, nic nie wskazywał na awarię techniczną. Partycja stała się NEIZNANA i nierozpoznawalna pod jakimkolwiek systemem (Mac, Linux, Windows, Unix) a najlepsze to to, że nie dało się przywrócić (ręcznie) partycji, jakby informacje na ich temat wyzerowane, trzeba było skanować dysk i wyszukiwać pozostałe tam pliki. Takich dysków miałem w tym roku już 8, każdy dostał histerii gdy działał z Windows 10 lub 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×