Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Magdalena Wiśnia

Ciasta świąteczne

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam takie pytania macie może ciekawe przepisy na ciasta świąteczne - wiem, że sernik sernikowy nie równy;) chciałabym w tym roku coś nowego ciekawego położyć na stół.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, wiesz co, ja robię zawsz co roku od 8 lat, piernik staropolski, ale na niego jest już za późno, z takich innych serników, bardzo polecam z mango w białej czekoladzie Darii ładochy. Tych przepisów jest kilka jednak jak przeglądałam to ten mi jakoś tak przypadł do gustu. Co jeszcze. Możesz upiec tort piernikowy, gdzie np. robisz biszkopt  kakaowy z przyprawą do piernika, przekładasz blaty powidłami sliwkowymi najlepiej węgierkowymi i przekładasz też czekoladową bitą śmietaną. Czekoladową bitą śmietanę robisz w taki sposób, że musisz podgrzać kremówkę i do niej wrzucić tabliczkę gorzkiej czekolady. Potem ubijasz, dodajesz oczywiście cukier waniliowy plus śmietan fix. Na samym końcu wierzch polewasz białą czekoladą. Mam nadzieję, że coś pomogłam 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nie ciasto, ale coś absolutnie pysznego. Blok czekoladowy z dobrych składników na alkoholu- na przykład takiej małpce kawowej. Pycha! Zabójstwo dla figury. Masło zamiast margaryny w składzie robi ogromną różnicę.Ja robię zawsze na specjalne okazję dlatego, że to znika w ekspresowym tempie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×