Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hostessa

Co przysługuje ciężarnej studentce?

Polecane posty

Zaszłam w ciążę na pierwszym roku studiów dziennych wpadając na pierwszej randce z moim chłopakiem i nie bardzo wiem, z czego będę mogła teraz korzystać. Czy automatycznie w związku z tym przysługuje mi teraz na przykład indywidualny tok nauczania, jeśli o niego wystąpię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Hostessa napisał:

Zaszłam w ciążę na pierwszym roku studiów dziennych wpadając na pierwszej randce z moim chłopakiem i nie bardzo wiem, z czego będę mogła teraz korzystać. Czy automatycznie w związku z tym przysługuje mi teraz na przykład indywidualny tok nauczania, jeśli o niego wystąpię?

Nie. Nic Ci nie przysługuje więcej niż każdej innej ciężarnej (czyli ubezpieczenie zdrowotne z automatu i dostęp do specjalistów w ciągu 7 dni). Po porodzie kosiniakowe. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hostessa napisał:

Zaszłam w ciążę na pierwszym roku studiów dziennych wpadając na pierwszej randce z moim chłopakiem i nie bardzo wiem, z czego będę mogła teraz korzystać. Czy automatycznie w związku z tym przysługuje mi teraz na przykład indywidualny tok nauczania, jeśli o niego wystąpię?

Każda uczelnia ma własne zasady przyznawania indywidualnego toku nauczania. Trzeba więc sprawdzić na stronie uczelni, ewentualnie zapytać w dziekanacie. Najlepiej jednak chyba byłoby dokończyć ten rok, jeśli termin wypada po egzaminach (a jak wcześniej, to zaliczyć wcześniej przedmioty) i na drugi rok wziąć "roczny urlop" od studiów (też przyznawany w dziekanacie), bo z noworodkiem będzie ciężko uczyć się dalej... Oczywiście jeśli kierunek jest wart kontynuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gizi0 napisał:

Każda uczelnia ma własne zasady przyznawania indywidualnego toku nauczania. Trzeba więc sprawdzić na stronie uczelni, ewentualnie zapytać w dziekanacie. Najlepiej jednak chyba byłoby dokończyć ten rok, jeśli termin wypada po egzaminach (a jak wcześniej, to zaliczyć wcześniej przedmioty) i na drugi rok wziąć "roczny urlop" od studiów (też przyznawany w dziekanacie), bo z noworodkiem będzie ciężko uczyć się dalej... Oczywiście jeśli kierunek jest wart kontynuacji. 

No chyba tak właśnie jednak zrobię, bo termin wypada mi już po egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×