Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
misiaczeklov

Ślub z Ukraincem

Polecane posty

Witam chcę zawrzeć  związek  małżeński z obywatelem z Ukrainy.Czy ktoś  się  orientuje jakie dokumenty  są  potrzebne i gdzie można je załatwić.?Oczywiście  wyjazd  na Ukraine mojego narzyczonego  jest nie możliwy po te dokumenty bo napewno  w obecnym czasie  by już nie wrócił ze  względu  na wojnę.Bardzo proszę  o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiaczeklov napisał:

Witam chcę zawrzeć  związek  małżeński z obywatelem z Ukrainy.Czy ktoś  się  orientuje jakie dokumenty  są  potrzebne i gdzie można je załatwić.?Oczywiście  wyjazd  na Ukraine mojego narzyczonego  jest nie możliwy po te dokumenty bo napewno  w obecnym czasie  by już nie wrócił ze  względu  na wojnę.Bardzo proszę  o pomoc. 

Najlepiej będzie jak skontaktujesz się z USC i zapytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"narzyczony"...nie wiem czy płakać czy się śmiać..

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, misiaczeklov napisał:

Witam chcę zawrzeć  związek  małżeński z obywatelem z Ukrainy.Czy ktoś  się  orientuje jakie dokumenty  są  potrzebne i gdzie można je załatwić.?Oczywiście  wyjazd  na Ukraine mojego narzyczonego  jest nie możliwy po te dokumenty bo napewno  w obecnym czasie  by już nie wrócił ze  względu  na wojnę.Bardzo proszę  o pomoc. 

Ślub z obcokrajowcem - dokumenty:

Ważny paszport lub inny dokument tożsamości.

Odpis aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

Dokument potwierdzający, możliwość zawarcia związku małżeńskiego według prawa, które obowiązuje w kraju, z którego pochodzi obcokrajowiec wraz z tłumaczeniem przysięgłym.

Dodatkowo: karta pobytu - w przypadku osób, które mają prawo pobytu w Polsce lub Genewski Dokument Podróży - dla osób, które otrzymały status uchodźcy w Polsce.

Chociaż ze względu na wojnę, pewnie mogą być te procedury uproszczone, ja sama miałam ślub w trybie pilnym i udało się zawrzeć związek małżeński przed planowanym terminem. Najlepiej będzie, jak pójdziecie właśnie do usc i tam wszystko wam wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza, że jest obcokrajowcom  bardzo go kocham a vedma   Tobie  tym bardziej  nie  powinno przeszkadzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd u ludzi taka kseno fobia jaka powoduje,że krytykujecie ludzi za to,że pragną zawierać związki z obcokrajowcami. Miałam koleżankę co wyszła za Niemca i dobrze razem się im żyje. Inna moja koleżanka poślubiła Turka i co miałam do gadania ja-to ich szczęście a nie moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam temat z autopsji. Oryginały oraz tłumaczenia paszportu, karty pobytu, metryka urodzenia. Dodatkowo dokument potwierdzający, że można zawrzeć małżeństwo, od razu mówię, że Ukraina nie wydaje takich zaświadczeń, i potrzebna była sprawa w sądzie w Polsce i orzeczenie, że możemy się pobrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o ksenofobię chodzi tylko, że analfabetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×