Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
.Maria.

Matka z dzieckiem - wyrzucenie z domu!

Polecane posty

4 minuty temu, .Maria. napisał:

Skasowali mój temat!

Prawda w oczy kole?

Nie. Może moderacja ma nowego pracownika co się bawi jak nie powinien. Nie zauważyłaś, że wątku o praniu nie ma? Przedszkolaka też rano w pewnym momencie nie było, teraz weszłam i jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .Maria. napisał:

Skasowali mój temat!

Prawda w oczy kole?

Powtórzę pytanie, ilu matkom wynajmujesz mieszkania za darmo? Opłacasz za nich rachunki? Robisz im zakupy? Ilu ludziom pozwalasz żyć na swój koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Foko Loko napisał:

Powtórzę pytanie, ilu matkom wynajmujesz mieszkania za darmo? Opłacasz za nich rachunki? Robisz im zakupy? Ilu ludziom pozwalasz żyć na swój koszt?

Nie jestem na tyle bogata by mieć mieszkanie na wynajem. Ale to zawsze bogaci są bezduszni i tylko kasa im w głowie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, .Maria. napisał:

Nie jestem na tyle bogata by mieć mieszkanie na wynajem. Ale to zawsze bogaci są bezduszni i tylko kasa im w głowie.

Witamy w realnym w świecie w którym za ' dziękuję' nic nie kupisz a pieniądze są niezbędne do życia. Ktoś musiał je zarobić i dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować Margaret Thatcher . „Nikt nie zapamiętałby Dobrego Samarytanina gdyby miał tylko dobre intencje. On miał także pieniądze”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Maria. napisał:

Nie jestem na tyle bogata by mieć mieszkanie na wynajem. Ale to zawsze bogaci są bezduszni i tylko kasa im w głowie.

Ha ha ha błysnęłaś. Tak dla twojej informacji, nie wszyscy co posiadają dwa mieszkania są bogaci. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają małe mieszkanie, po jakimś czasie pojawiają się dzieci i trzeba zmienić na większe. To bierze się kredyt na większe, a mniejsze wynajmuje, żeby do niego nie dopłacać i mieć jakiś grosz na kredyt większego mieszkania. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają mieszkania na kredyt i dostają po jakimś czasie kolejne w spadku, które trzeba utrzymać. Więc się je wynajmuje i ma się do swojego mieszkania trochę groszy, a odziedziczone mieszkanie zostaje później dla dziecka. 

To pytam teraz, czy ci ludzie są bogaci? Kiedy chciałam kupić mieszkanie, to brałam wszystkie nadgodziny jakie mogłam wziąć w swojej firmie, żeby mieć na wkład własny i wykończenie mieszkania. Teraz przy tej inflacji moje raty i ogólnie ceny urosły, a pensja niekoniecznie. Gdybym teraz dostała małe mieszkanie w spadku to też bym je wynajęła, żeby mieć parę groszy do spłaty tego w którym mieszkam. Czy twoim zdaniem też wtedy będę bogata i mam utrzymywać kogoś, kto nie chce opłacić własnych ścieków? 

W swoim mieszkaniu też musisz zapłacić za media i inne rachunki, a nikt nie będzie tego płacić za lokatora. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szynszylka napisał:

Pozwolę sobie zacytować Margaret Thatcher . „Nikt nie zapamiętałby Dobrego Samarytanina gdyby miał tylko dobre intencje. On miał także pieniądze”

A gdyby nie Maria Magdalena, Zuzanna, Joanna i kilka innych kobiet mające pieniądze Jezus by uja zdziałał. To samo Mahomet. Gdyby nie pieniądze jego żony, to nie miał by na zbirów, którzy maczetą zmuszali ludzi do przyjęcia wiary Mahometa. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Maria. napisał:

Nie jestem na tyle bogata by mieć mieszkanie na wynajem. Ale to zawsze bogaci są bezduszni i tylko kasa im w głowie.

Zawodowi mopsiarze, którzy potrafią wyciągnąć z urzędu takie pieniądze, że żyją lepiej niż ludzie pracujący, potrafią powiedzieć w kierunku ludzi pracujących, którzy zarabiają najniższą krajową, że ci pracujący są bogaci. Bo pracują i powinni z tej najniższej krajowej jego dziecku pączka kupić i skompletować dla niego szlachetną paczkę za ładnych kilka tysięcy. I ty masz dokładnie takie samo podejście. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Maria. napisał:

Nie jestem na tyle bogata by mieć mieszkanie na wynajem. Ale to zawsze bogaci są bezduszni i tylko kasa im w głowie.

Czyli jestes pierwsza do oceny, a ostatnia do pomocy. I jak to świadczy o Tobie?

Ty myślisz, że ci co wynajmują, to kasę na rachunki mają z nieba, jak taka matka z bombelkiem im nie zapłaci odstępnego? A potem nie da się jej wywalić?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

A gdyby nie Maria Magdalena, Zuzanna, Joanna i kilka innych kobiet mające pieniądze Jezus by uja zdziałał. To samo Mahomet. Gdyby nie pieniądze jego żony, to nie miał by na zbirów, którzy maczetą zmuszali ludzi do przyjęcia wiary Mahometa. 

Ten wpis to po prostu wisienka na torcie kazdej dyskusji, brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bimba napisał:

Ten wpis to po prostu wisienka na torcie kazdej dyskusji, brawo!

Dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego obcy ludzie maja utrzymywac jakąs kobiete i jej dziecko? Płacisz- mieszkasz, nie placisz- wyprowadzasz sie. To calkiem proste. Kazdy ma obowiazek utrzymywac sie sam. Nie wyobrazam sobie wynajac komus mieszkanie i nie moc sie go pozbyc gdy nie placi. A nie placac- okrada mnie, co wiecej zaczyna zyc na moj koszt. Przez takie osoby najem.jest taki drogi, a rodzice z dziecmi maja problem z wynajeciem czegokolwiek. Przyjmij do swojego mieszkania matke z dzieckiem i utrzymuj ja. Plac za nia rachunki, bo ona ma bombrlka i nie bedzie placic za cokolwiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Unlan napisał:

Ha ha ha błysnęłaś. Tak dla twojej informacji, nie wszyscy co posiadają dwa mieszkania są bogaci. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają małe mieszkanie, po jakimś czasie pojawiają się dzieci i trzeba zmienić na większe. To bierze się kredyt na większe, a mniejsze wynajmuje, żeby do niego nie dopłacać i mieć jakiś grosz na kredyt większego mieszkania. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają mieszkania na kredyt i dostają po jakimś czasie kolejne w spadku, które trzeba utrzymać. Więc się je wynajmuje i ma się do swojego mieszkania trochę groszy, a odziedziczone mieszkanie zostaje później dla dziecka. 

To pytam teraz, czy ci ludzie są bogaci? Kiedy chciałam kupić mieszkanie, to brałam wszystkie nadgodziny jakie mogłam wziąć w swojej firmie, żeby mieć na wkład własny i wykończenie mieszkania. Teraz przy tej inflacji moje raty i ogólnie ceny urosły, a pensja niekoniecznie. Gdybym teraz dostała małe mieszkanie w spadku to też bym je wynajęła, żeby mieć parę groszy do spłaty tego w którym mieszkam. Czy twoim zdaniem też wtedy będę bogata i mam utrzymywać kogoś, kto nie chce opłacić własnych ścieków? 

W swoim mieszkaniu też musisz zapłacić za media i inne rachunki, a nikt nie będzie tego płacić za lokatora. 

 

Ale na szczęście prawo jest po stronie lokatora, nie właściciela więc nic matce z dzieckiem na szczęście nie mogą zrobić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Ale dlaczego obcy ludzie maja utrzymywac jakąs kobiete i jej dziecko? Płacisz- mieszkasz, nie placisz- wyprowadzasz sie. To calkiem proste. Kazdy ma obowiazek utrzymywac sie sam. Nie wyobrazam sobie wynajac komus mieszkanie i nie moc sie go pozbyc gdy nie placi. A nie placac- okrada mnie, co wiecej zaczyna zyc na moj koszt. Przez takie osoby najem.jest taki drogi, a rodzice z dziecmi maja problem z wynajeciem czegokolwiek. Przyjmij do swojego mieszkania matke z dzieckiem i utrzymuj ja. Plac za nia rachunki, bo ona ma bombrlka i nie bedzie placic za cokolwiek. 

Na szczęście prawo w Polsce chroni rodzinę i nic jej nie mogą zrobić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, .Maria. napisał:

Ale na szczęście prawo jest po stronie lokatora, nie właściciela więc nic matce z dzieckiem na szczęście nie mogą zrobić 🙂

Może zaoferuj właścicielom mieszkania, że Ty pokryjesz koszta utrzymania tej kobiety i dziecka?

To byłoby idealne wcielenie wszystkich treści, o których tu piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, .Maria. napisał:

Na szczęście prawo w Polsce chroni rodzinę i nic jej nie mogą zrobić 🙂

Mogą dać przykład innym, aby nie byli naiwni i nie wynajmowali swojego mieszkania tego rodzaju babom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Maria. napisał:

Ale na szczęście prawo jest po stronie lokatora, nie właściciela więc nic matce z dzieckiem na szczęście nie mogą zrobić 🙂

Dobrze cię wyczułam mopsiaro. 

Na szczęście polskie prawo przewiduje takie coś jak wynajem okazjonalny i coraz więcej jest właśnie takich umów. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Maria. napisał:

Ale na szczęście prawo jest po stronie lokatora, nie właściciela więc nic matce z dzieckiem na szczęście nie mogą zrobić 🙂

Właściciele dobrze widzą że nie zawsze warto być na prawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Unlan napisał:

Ha ha ha błysnęłaś. Tak dla twojej informacji, nie wszyscy co posiadają dwa mieszkania są bogaci. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają małe mieszkanie, po jakimś czasie pojawiają się dzieci i trzeba zmienić na większe. To bierze się kredyt na większe, a mniejsze wynajmuje, żeby do niego nie dopłacać i mieć jakiś grosz na kredyt większego mieszkania. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie ludzie mają mieszkania na kredyt i dostają po jakimś czasie kolejne w spadku, które trzeba utrzymać. Więc się je wynajmuje i ma się do swojego mieszkania trochę groszy, a odziedziczone mieszkanie zostaje później dla dziecka. 

To pytam teraz, czy ci ludzie są bogaci? Kiedy chciałam kupić mieszkanie, to brałam wszystkie nadgodziny jakie mogłam wziąć w swojej firmie, żeby mieć na wkład własny i wykończenie mieszkania. Teraz przy tej inflacji moje raty i ogólnie ceny urosły, a pensja niekoniecznie. Gdybym teraz dostała małe mieszkanie w spadku to też bym je wynajęła, żeby mieć parę groszy do spłaty tego w którym mieszkam. Czy twoim zdaniem też wtedy będę bogata i mam utrzymywać kogoś, kto nie chce opłacić własnych ścieków? 

W swoim mieszkaniu też musisz zapłacić za media i inne rachunki, a nikt nie będzie tego płacić za lokatora. 

 

W punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Unlan napisał:

Dobrze cię wyczułam mopsiaro. 

Na szczęście polskie prawo przewiduje takie coś jak wynajem okazjonalny i coraz więcej jest właśnie takich umów. 

Wczoraj mówili o tym w telewizji, że żeby móc skorzystać z wynajmu okazjonalnego trzeba mieć drugie lokum do którego wyeksmitujemy lokatorów. Sam ekspert powiedział, że w pl są chore przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .Maria. napisał:

Na szczęście prawo w Polsce chroni rodzinę i nic jej nie mogą zrobić 🙂

Nie płacenie komuś za wynajem, to okradanie drugiego człowieka. A ty popierasz ten grzech. Twoja  dusza nie zazna spokoju.

2 godziny temu, Foko Loko napisał:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, GO SC napisał:

Wczoraj mówili o tym w telewizji, że żeby móc skorzystać z wynajmu okazjonalnego trzeba mieć drugie lokum do którego wyeksmitujemy lokatorów. Sam ekspert powiedział, że w pl są chore przepisy

Nie. To lokator ma wskazać drugie lokum do którego się wyprowadzi w razie, kiedy właściciel mieszkanie go eksmituje. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, .Maria. napisał:

Na szczęście prawo w Polsce chroni rodzinę i nic jej nie mogą zrobić 🙂

Zgodnie z chorym prawem nic, jednak niektorzy własciciele mieszkań, dokwaterowuja wtedy takiej pańci kilku karków ktorzy porobią przez kilka nocy fajne impry i sama się wyprowadzi. Legalne to nie jest ale kradziez uprawiana przez taką pańcie też i osobiście mi nie żal. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Zgodnie z chorym prawem nic, jednak niektorzy własciciele mieszkań, dokwaterowuja wtedy takiej pańci kilku karków ktorzy porobią przez kilka nocy fajne impry i sama się wyprowadzi. Legalne to nie jest ale kradziez uprawiana przez taką pańcie też i osobiście mi nie żal. 

Można wtedy zrobić aneks do umowy zmieniający warunki wynajmu z całego mieszkania na pokój.  Dokwaterowanie kilku karków, robi się automatycznie legalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2023 o 11:19, Szynszylka napisał:

Pozwolę sobie zacytować Margaret Thatcher . „Nikt nie zapamiętałby Dobrego Samarytanina gdyby miał tylko dobre intencje. On miał także pieniądze”

Genialne 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żaba Monika napisał:

Przeciez to jest prowo, a Wy sie ekscytujecie.

To nie jest prowokacja, było w w programie w TV o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×