Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lenoczka123

Córka zaręczyła się ze starszym mężczyzną

Polecane posty

Nie wiem już co mam robić. Moja córka ma 18 lat, od roku spotyka się z 32-letnim mężczyzną. Oczywiście od kiedy dowiedziałam się ile ma lat byłam  przerażona. Nie wychowujemy jej bardzo restrykcyjnie, raczej rozmawiam i tłumaczę jej swoje obawy względem jakichś decyzji czy zachowań, które wydają mi się nieodpowiednie. Przebyłam wiele rozmów z córką, że ten facet może ją wykorzystać i po prostu jest dla niej za stary, na upartego mógłby być jej ojcem. Jestem pewna, że w którymś momencie wyjdą różnice pokoleniowe. Nie byłam z mężem zadowolona, że się spotykają, ale przecież nie zamknę 17-latki na klucz. Ale nie to jest najgorsze. Myślałam, że to młodzieńcze zauroczenie, niedługo jej się znudzi, pozna chłopaka w swoim wieku. Wczoraj pojechała z min nad morze. Wrócili z pierścionkiem i oznajmili, że chcą się jak najszybciej pobrać. No myslałam, że mąż zabije tego gnojka. Mało tego. córka mówi, że skończy liceum i zda maturę, ale nie chce iść na studia, będzie zajmować się domem. To mnie nawet rozbawiło, bo zawsze była niezależna. Ale mówiła poważnie! Ja mówię, że co ty chcesz robić w domu cały dzień, skoro przeprowadzi się do jego 3 pokojowego mieszkania. Przecież wszyscy się zajmują domem, ale to nie koliduje z nauką czy pracą. To już nie te czasy, że w domu cały dzień się zapieprzało. Pralka wypierze, zmywarka zmyje i robot odkurzy. My z ojcem ogarniamy dom i jeszcze ogródek pracując i nie jesteśmy zmęczeni tym. To ona, że jej mąż nie będzie musiał po pracy nic robić i będą mogli odpoczywać. Myślałam, że jestem w jakimś filmie albo robi z nas żarty, bo zawsze miała inne poglądy. Wieczorem z nią rozmawiam i pokazala mi kanał na yt jakiejś dziewczyny, która właśnie zajmuje się tylko domem i mówi, że ma czas na wszystko, na dbanie o siebie i męża i kobieta powinna tylko zajmować się domem. Nie chce słuchać, że to co ludzie pokazują w sieci to po 1 tylko mała część ich życia, po 2 to może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Argument, że jak ją zostawi nie będzie miała nic też ma gdzieś, bo jej nie zostawi. Nie mam już siły, naprawdę nie chcę, żeby straciła najlepszy czas, który powinna poświęcić na rozwój, studia, podróże, zdobywanie znajomych na usługiwanie mężowi... Na wszystko jest w życiu czas, nie wiem czemu chce wszystko tak przyspieszac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu, każda kobieta lubi starszych mężczyzn, a nie chłopaczków. Poczucie bezpieczeństwa, dojrzałość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, .Maria. napisał:

Nie widzę problemu, każda kobieta lubi starszych mężczyzn, a nie chłopaczków. Poczucie bezpieczeństwa, dojrzałość...

Starszych, ale nie starszych 14 lat! Poza tym największym problemem jest dla mnie, że chce zaprzepaścić swoje marzenia i plany dla tego mężczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lenoczka123 napisał:

Starszych, ale nie starszych 14 lat! Poza tym największym problemem jest dla mnie, że chce zaprzepaścić swoje marzenia i plany dla tego mężczyzny

14 lat i na siłę mógłby być jej ojcem? 😄

I żadne z Was nie wzięło tego gościa na rozmowę? Nie powiedzieliście mu, jakie są Wasze warunki w momencie, kiedy corka jeszcze byla niepełnoletnia? Zawaliliście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Córka jest zakochana w tym mężczyźnie i pani nic teraz na to nie poradzi. Wybijanie jej z głowy i mówienie że on ją zostawić jeszcze tylko pogorszy sytuację. 

Myślę że trzeba jej na to pozwolić co sama chce a gdy ona zobaczy że pani ją wspiera to możliwe że zmieni zdanie i zamiast siedzieć cały czas w domu może pójdzie na studia czy do pracy. 

No i jeszcze jedno - czy ten mężczyzna gdyby był w wieku pani córki to pasowałby pani? Chodzi mi o to że może ten mężczyzna nie jest złym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magda1234567 napisał:

Córka jest zakochana w tym mężczyźnie i pani nic teraz na to nie poradzi. Wybijanie jej z głowy i mówienie że on ją zostawić jeszcze tylko pogorszy sytuację. 

Myślę że trzeba jej na to pozwolić co sama chce a gdy ona zobaczy że pani ją wspiera to możliwe że zmieni zdanie i zamiast siedzieć cały czas w domu może pójdzie na studia czy do pracy. 

No i jeszcze jedno - czy ten mężczyzna gdyby był w wieku pani córki to pasowałby pani? Chodzi mi o to że może ten mężczyzna nie jest złym człowiekiem.

Każdy facet, który wybiera sobie na partnerkę 14 lat młodszą od siebie dziewczynę, która na dodatek jest jeszcze nastolatką, ma coś nierówno pod sufitem 🤷‍♀️ nie dałby rady w związku z równolatką, to znalazl taką, którą sobie wychowa i ustawi odpowiednio. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magda1234567 napisał:

Córka jest zakochana w tym mężczyźnie i pani nic teraz na to nie poradzi. Wybijanie jej z głowy i mówienie że on ją zostawić jeszcze tylko pogorszy sytuację. 

Myślę że trzeba jej na to pozwolić co sama chce a gdy ona zobaczy że pani ją wspiera to możliwe że zmieni zdanie i zamiast siedzieć cały czas w domu może pójdzie na studia czy do pracy. 

No i jeszcze jedno - czy ten mężczyzna gdyby był w wieku pani córki to pasowałby pani? Chodzi mi o to że może ten mężczyzna nie jest złym człowiekiem.

Nie mówię, że jest złym człowiekiem. Chodzi o to, że to jest w tym momencie duża różnica wieku i każdy wiek ma swoje oczekiwania. Facet po 30 nic dziwnego, że chce mieć już żonę, założyć rodzinę. Po prostu wydaje mi się, że znalazł młodą dziewczynę i nie będzie uwzględniał jej potrzeb i marzeń. A ona będzie mu się poddawać, bo jest dla niej swojego rodzaju wzorem, dojrzały mężczyzna. W sumie to już tak jest. Zanim go poznała miała inne plany i pogląd na swoje życie. A znają się zaledwie rok! Ona jest tak młoda, boję się, że zmarnuje sobie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Foko Loko napisał:

Każdy facet, który wybiera sobie na partnerkę 14 lat młodszą od siebie dziewczynę, która na dodatek jest jeszcze nastolatką, ma coś nierówno pod sufitem 🤷‍♀️ nie dałby rady w związku z równolatką, to znalazl taką, którą sobie wychowa i ustawi odpowiednio. 

No właśnie, w sedno! Ale jak ją powstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

14 lat i na siłę mógłby być jej ojcem? 😄

I żadne z Was nie wzięło tego gościa na rozmowę? Nie powiedzieliście mu, jakie są Wasze warunki w momencie, kiedy corka jeszcze byla niepełnoletnia? Zawaliliście. 

Oczywiście, że z nim rozmawialiśmy. Ale co mieliśmy zrobić, przecież nie jest prawnie zabronione spotykać się z 17-sto latką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lenoczka123 napisał:

Oczywiście, że z nim rozmawialiśmy. Ale co mieliśmy zrobić, przecież nie jest prawnie zabronione spotykać się z 17-sto latką.

Ale 17latkę mogliście usadzić w domu. 18latki już nie usadzicie. Prawda jest taka, że mieliście dużo manerwu. Kurcze, ja bym się przeprowadziła jakby trzeba było 🤷‍♀️ 

Nic teraz nie zrobisz, nie powstrzymasz jej. Ja bym jednak poszła w ostrą rozmowę Twojego męża z nim i postawienie jasnych warunków, np. zgodzicie się na ich małżeństwo jeżeli córka skończy wcześniej studia i będzie normalnie pracować, żeby była samodzielna.

W tym momencie możesz tylko rozmawiać, corka jest pełnoletnia, moze się wyprowadzić do niego, a Wy nic nie możecie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lenoczka123 napisał:

No właśnie, w sedno! Ale jak ją powstrzymać?

Nie powstrzymasz. Każde twoje tłumaczenie, że robi źle, będzie odebrane jako atak i próbę rozdzielenia ją z tym facetem. Odniesie to odwrotny skutek. Jestem tego samego zdania co Foko. Mało tego moje dwudziestoletnie córki myślą tak samo. 31 letni facet biorący się za 17latkę ma coś z głową. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Foko Loko napisał:

Ale 17latkę mogliście usadzić w domu. 18latki już nie usadzicie. Prawda jest taka, że mieliście dużo manerwu. Kurcze, ja bym się przeprowadziła jakby trzeba było 🤷‍♀️ 

Nic teraz nie zrobisz, nie powstrzymasz jej. Ja bym jednak poszła w ostrą rozmowę Twojego męża z nim i postawienie jasnych warunków, np. zgodzicie się na ich małżeństwo jeżeli córka skończy wcześniej studia i będzie normalnie pracować, żeby była samodzielna.

W tym momencie możesz tylko rozmawiać, corka jest pełnoletnia, moze się wyprowadzić do niego, a Wy nic nie możecie zrobić.

A mogą się nie zgodzić? Do ślubu cywilnego zgoda rodziców nie jest potrzebna jeśli corka jest pelnoletnia.

Przede wszystkim zależy co to za facet. Czy poza wiekiem jest ok, czy córce będzie z nim m dobrze. To jakie ona ma podejście do życia czas zweryfikuje jeszcze kilka razy, więc nie przejmowałabym się zbytnio planami bycia kura domowa i wiciem gniazda. 

Protesty zaowocują tylko buntem i robieniem na złość. Najlepsze co można zrobić w tej sytuacji to namówić córkę zebt przed ślubem spróbowali pomieszkać razem rok i niech zobaczy czy to będzie miało sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Foko Loko napisał:

Ale 17latkę mogliście usadzić w domu. 18latki już nie usadzicie. Prawda jest taka, że mieliście dużo manerwu. Kurcze, ja bym się przeprowadziła jakby trzeba było 🤷‍♀️ 

Nic teraz nie zrobisz, nie powstrzymasz jej. Ja bym jednak poszła w ostrą rozmowę Twojego męża z nim i postawienie jasnych warunków, np. zgodzicie się na ich małżeństwo jeżeli córka skończy wcześniej studia i będzie normalnie pracować, żeby była samodzielna.

W tym momencie możesz tylko rozmawiać, corka jest pełnoletnia, moze się wyprowadzić do niego, a Wy nic nie możecie zrobić.

17latkę usadzić w domu? A jakim cudem? Policją, czy do grzejnika przywiążesz? W dniu 18tych urodzin ona ucieka z domu i się do rodziców więcej nie odezwie. 

Jak ona jest pełnoletnia, to ona ze swoich gachem nie potrzebują żadnego pozwolenia na ślub. Po prostu go biorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

A mogą się nie zgodzić? Do ślubu cywilnego zgoda rodziców nie jest potrzebna jeśli corka jest pelnoletnia.

Przede wszystkim zależy co to za facet. Czy poza wiekiem jest ok, czy córce będzie z nim m dobrze. To jakie ona ma podejście do życia czas zweryfikuje jeszcze kilka razy, więc nie przejmowałabym się zbytnio planami bycia kura domowa i wiciem gniazda. 

Protesty zaowocują tylko buntem i robieniem na złość. Najlepsze co można zrobić w tej sytuacji to namówić córkę zebt przed ślubem spróbowali pomieszkać razem rok i niech zobaczy czy to będzie miało sens.

Jakie on ma podejście do życia? Z tego co autorka pisze, to on chce mieć w domu służącą. Z ambitnej, chcącej się uczyć dziewczyny, zrobiła się nagle zwolenniczka dbania o domowe ognisko i oczywiście o męża. No to o czym to świadczy? O wypraniu dziewczynie mózgu w jakimś celu. Tylko i wyłącznie. 

Dokładnie, pomieszkać przez rok, a potem ślub. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .Maria. napisał:

Nie widzę problemu, każda kobieta lubi starszych mężczyzn, a nie chłopaczków. Poczucie bezpieczeństwa, dojrzałość...

Każda? Ha ha ha, weź się nie kompromituj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×