Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Minarka5

Czy w dzisiejszych czasach 1 osoba może przeżyć za 1560 zł?

Polecane posty

Pytam z ciekawości. Ja tyle zarabiałam ale mieszkam z rodzicami którzy nic mi nie zabrali i jeszcze mnie utrzymują. Dlatego wszystkie pieniądze były i są tylko  moje. Jednak tak sobie myślę i ciekawi mnie czy w tych czasach jedna osoba byłaby w stanie za te pieniądze się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzieci za 300 zł alimentów żyją pomimo że ich matki jeszcze z tej kwoty zabierają na kosmetyczkę i paznokcie, spytajcie tatusiów

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek dostosuje się do wszystkiego i wiele osib zaczynako życie od minimalnej płacy i spania na materacu. Więc tak. Da radę ale jw. Na szczęście to nie musi być permanentny stan rzeczy i zawsze może być lepiej i lepiej. Trzeba włożyć wysilek i mieć chęci. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

A dzieci za 300 zł alimentów żyją pomimo że ich matki jeszcze z tej kwoty zabierają na kosmetyczkę i paznokcie, spytajcie tatusiów

No nie? Na kanary matka lata za te alimenty. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minarka5 napisał:

Pytam z ciekawości. Ja tyle zarabiałam ale mieszkam z rodzicami którzy nic mi nie zabrali i jeszcze mnie utrzymują. Dlatego wszystkie pieniądze były i są tylko  moje. Jednak tak sobie myślę i ciekawi mnie czy w tych czasach jedna osoba byłaby w stanie za te pieniądze się utrzymać.

Jeśli masz własnościowe mieszkanie i opłat ok 500-700 zł maks, to przewegetujesz. Żeby coś wynająć i jakoś żyć musisz mieć minimum 3 tys do ręki. Bo sam wynajem mieszkania teraz w mieście 100 tys i wyżej to ok 2000. Pokój oscyluje pomiędzy 1000, a 1500 zł. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przeżyć.jesli mieszka się na wsi i płaci tylko media i prąd.znam osoby że żyją.dokladnie moja szwagierka,panna,pracuje na pół etatu i mieszka z rodzicami. Mają opłaty za prąd,media i chyba nic więcej.butla gaz i piec na drzewo Ala kuchnia.drzewo z deputatu.

Edytowano przez jolanta n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2023 o 12:53, Minarka5 napisał:

Pytam z ciekawości. Ja tyle zarabiałam ale mieszkam z rodzicami którzy nic mi nie zabrali i jeszcze mnie utrzymują. Dlatego wszystkie pieniądze były i są tylko  moje. Jednak tak sobie myślę i ciekawi mnie czy w tych czasach jedna osoba byłaby w stanie za te pieniądze się utrzymać.

Nieodmiennie mnie zadziwia, że dorosła osoba która już pracuje nie ma cienia pojęcia o tym ile kosztują rachunki domowe czy choćby większe zakupy spożywcze. Bo gdyby wiedziała nie zadawała by tak ...ycznych pytań.

Nawet mając własne mieszkanie to nie wystarczy nawet na podstawowe wydatki rachunki i jedzenie. 1560?
Nawiasem mówiąc kto płaci takie niewolnicze stawki? Chyba że to na ćwierć etatu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to aktualnie na pół etatu najniższa to właśnie 1413 zł na rękę. 

Moim zdaniem jeśli np mieszkasz w malym bezczynszowym mieszkaniu, w malutkim miasteczku albo na wsi, nie wydajesz na ubrania / przyjemności / hobby / wyjścia / wakacje itp a jedynie na opłaty i jedzenie to można wyżyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raxzej nie wystarczy, same media są drogie i jedzenie.

A czemu nie dokladasz sie rodzicom, sa milionerami, ktorym kasa spada z nieba czy po prostu masz ich w doopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2023 o 13:07, Bezrobotna napisał:

Zależy gdzie mieszka i ile płaci za rachunki. Wynajem.

 

Załóżmy że mieszka sam bez rodziny i mieszka w swoim własnym domu i nie musi płacić za wynajem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minarka5 napisał:

Załóżmy że mieszka sam bez rodziny i mieszka w swoim własnym domu i nie musi płacić za wynajem 

Załóżmy, że na to pytanie masz odpowiedziane przeze mnie wyżej. Poszukaj. Znajdziesz. Mój pierwszy post do ciebie. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie może, nawet jeśli nie spłaca kredytu i ma już swoje mieszkanie/dom - same opłaty pochłoną te kwotę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Minarka5 napisał:

Załóżmy że mieszka sam bez rodziny i mieszka w swoim własnym domu i nie musi płacić za wynajem 

Spokojnie może - skoro uważacie że dzieci moga sie utrzymac z 500+ i nie ma sensu płacić na nie alimentów to za trzykrotność tej kwoty dorosły  może żyć jak lord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w domu 

3 minuty temu, Panna cotta napisał:

Spokojnie może, znam osobę, która tak mieszka i za tyle żyje. 

I w domu ma chyba 10 stopni, siedzi w ciemnościach i żywi się kasza z tłuszczem 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ludzie na wsi przeżyją za tyle, bo emerytura rolnicza jest niższa niż ta w temacie. Osoba samotna, która nie ma wsparcia ze strony dzieci musi za to przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Panna cotta napisał:

Z tego co wiem odżywia się normalnie, mieszka na wsi, samotnie w mieszkaniu. Rachunki ma niskie. Ludzie ta żyją na przykład na rencie. Dziwi Cię to? 

Owszem dziwi mnie ... rachunki ma niskie to znaczy, że na wszystkim oszczędza, czyli tak jak pisałam w domu ma raczej chłodno, je skromnie, pewnie nie korzysta z rozrywek  itd. 

Inaczej też da sobie radę osoba, która jest przyzwyczajona, że ma mało niż młody chłopak ktoremu niczego nie brakuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Panna cotta napisał:

To, że oszczędza to z pewnością. Na pewno nie ma jej/jemu czego zazdrościć. Sama się zastanawiam, jak to możliwe. Brak słów. 

Nikt nie mówi o zazdrości ... mnie jest raczej szkoda takich osób bo to nie jest życie tylko walka o przetrwanie i liczenie każdego grosza. 

Osoba młoda, wchodząca dopiero w dorosłe życie, chcąca iść na " swoje" nie przeżyje za taką kwotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To starczy tylko na jedzenie, podstawową komunikację, ubranie skromne plus środki czystości i leki na minimum , ale nie na rachunki , a w żadnym razie na lokal. Mieszkanie tylko w szałasie i mycie w rzece zostaje. 

W skrócie , ta kwota nie starczy na samodzielne utrzymanie się nawet kątem pokoju u kogoś. Tylko namiot 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2023 o 16:41, Szynszylka napisał:

To starczy tylko na jedzenie, podstawową komunikację, ubranie skromne plus środki czystości i leki na minimum , ale nie na rachunki , a w żadnym razie na lokal. Mieszkanie tylko w szałasie i mycie w rzece zostaje. 

W skrócie , ta kwota nie starczy na samodzielne utrzymanie się nawet kątem pokoju u kogoś. Tylko namiot 😕

A gdyby zwiększyć te kwotę to np .2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minarka5 napisał:

A gdyby zwiększyć te kwotę to np .2000zł

Podam Ci przykładowe uśrednione kwoty kosztów domowych :

Czynsz : 400 zł 

Prąd: 150 

Woda: 100

Ogrzewanie/Gaz per miesiąc : 700-100 zł 

Internet: 60 zł

Telefon: 50 zł 

Transport Bilet autobusowy miesięczny : 230 zł  / lub paliwo wówczas wiadomo kwota jeszcze wyższa 

 

Nie masz tutaj żywności która w ujęciu miesięcznym nawet skromnie to około 800 zł. Musisz mieć jeszcze na uwadze środki czystości, higieny osobistej nie wspomnę o papierze toaletowym którego ceny dobijają do 35 zł za 12 rolek. 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minarka5 napisał:

A gdyby zwiększyć te kwotę to np .2000zł

Gdy musisz  wynająć mieszkanie- ta kwota nie wystarczy. Jeżeli uprzesz się i wprowadzisz od rodziców, to spróbuj zamieszkać w kilka osób 2-3 będzie taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wrrr_gzium napisał:

Podam Ci przykładowe uśrednione kwoty kosztów domowych :

Czynsz : 400 zł 

Prąd: 150 

Woda: 100

Ogrzewanie/Gaz per miesiąc : 700-100 zł 

Internet: 60 zł

Telefon: 50 zł 

Transport Bilet autobusowy miesięczny : 230 zł  / lub paliwo wówczas wiadomo kwota jeszcze wyższa 

 

Nie masz tutaj żywności która w ujęciu miesięcznym nawet skromnie to około 800 zł. Musisz mieć jeszcze na uwadze środki czystości, higieny osobistej nie wspomnę o papierze toaletowym którego ceny dobijają do 35 zł za 12 rolek. 

 

 

Czyli żeby przeżyć za 2000 zł to trzeba mieszkać we własnym domu,do pracy jeździć rowerem , być na diecie i papier kraść z pracy 😂😂😂 . Nie no ,ale dzięki że podałeś jak to mniej więcej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2023 o 14:07, Minarka5 napisał:

Załóżmy że mieszka sam bez rodziny i mieszka w swoim własnym domu i nie musi płacić za wynajem 

Jeszcze zależy od rachunkow.

Bo ja obliczyłam,  że jakbym miała pracę niedaleko domu, lub w godzinach jazdy busów żeby nie płacić komuś za podwiezienie. Sadziłabym tak jak teraz swoje warzywa, przez to kupowała mniej, brała wodę że studni to dałabym radę. Ale te warzywa musiałyby urosnąć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie według tego co wydajemy na rodzinę podzieliłam na żeby było na 1 osobę, oprócz internetu, prądu i telefonu. No i czasem większe wydatki to trzeba by było zostawić z poprzednich miesięcy to cześć rzeczy przeliczyłam ile to by było na miesiąc. 

500 drewno
400zakupy
17 telefon
2 woda
25 szambo
200 prąd
50 internet
300 miesięczny
17 ubezpieczenie domu
30 nasiona na warzywa (reszta zebrana z poprzedniego roku)
1541 razem

Ale to u mnie tak mniej więcej. 

Chyba ze o czymś zapomniałam i to tylko jeśli nie będzie nieprzewidzianych wydatków jak lekarz czy coś. I jak coś nie będzie kosztować więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale niektórzy muszą życ za tyle. Sama znam osoby które mają takie niskie emerytury 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minarka5 napisał:

A gdyby zwiększyć te kwotę to np .2000zł

Wszystko zależy od wielu czynników. Czasem nie miałam kasy na jedzenie bo wypadku niespodziewanie wydatki typu coś się zepsuło i zamiast 350 na jedzenie musiałam wydać na serwis 😕 albo musiałam prosić o rozłożenie rachunków na raty bo musiałam sobie leki kupić a ponieważ pracowałam na zlecenie to jak nie pracowałam to nie zarabiałam lub zarabiałam mniej i już nie starczało a nie było z czego dołożyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2023 o 14:44, Panna cotta napisał:

A mi nie chodziło o to, że zazdrościsz. Tak się po prostu mówi. Że nie ma czego zazdrościć takim ludziom, czyli że należy im współczuć. 

Zgodziłabym się z Tobą, że starszy ma łatwiej, niż młody, zdrowy i silny, pełen energii człowiek. Ale należy wziąć jeszcze pod uwagę, że starsi ludzie często są schorowani, muszą przyjmować leki, więc dochodzą kolejne wydatki. Niejednokrotnie rzędu kilkuset złotych miesięcznie. W takim przypadku to chyba jednak taka starsza osoba ma gorzej...

Moim zdaniem wlasnie starsi maja gorzej, bo mlody ma jeszcze szanse na zmiane pracy lub wziecie dodatkowych godzin, albo dorobienie na drugim etacie. A jak ktos jest stary to do pracy czesto juz nie pojdzie, bo nie ma zdrowia ani energii, do tego dochodza czesto oplaty za leki, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×