Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
yeti123

Co sądzicie o takich zbyt katalogowych imionach nadawanych dzieciom ?

Polecane posty

Czy was nie wkurza trochę to kiedy ktoś z waszej rodziny nadaje swoim dzieciom takie zbyt standardowe imiona ? Pytam o to ponieważ mój brat nazwał swoją córkę Ola, co osobiście uważam, że te imię to tak średnio pasuje na obecne czasy. Jakie wy natomiast macie zdanie na temat takich zbyt katalogowych imion, gdzie rodzic zbytnio się nie wysilił wymyślając to imię dla dzieciaka ? Właśnie mam na myśli tego typu imiona jak Ola, Ania czy Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam swoe życie i nie rozmyslam na dym kto jak daje dziecku na imię. A co dopiero miałoby mnie to wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogą nazywać Jessica albo Barnaba. Osobiscie nie lubię "pospolitych" imion, i bliżej mi do oryginalnych, ale niech każdy nazywa swoje dzieci wedle swojego gustu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yeti123 napisał:

Czy was nie wkurza trochę to kiedy ktoś z waszej rodziny nadaje swoim dzieciom takie zbyt standardowe imiona ? Pytam o to ponieważ mój brat nazwał swoją córkę Ola, co osobiście uważam, że te imię to tak średnio pasuje na obecne czasy. Jakie wy natomiast macie zdanie na temat takich zbyt katalogowych imion, gdzie rodzic zbytnio się nie wysilił wymyślając to imię dla dzieciaka ? Właśnie mam na myśli tego typu imiona jak Ola, Ania czy Adam.

A jakie pasują na obecne czasy? Te hamerykańsko brzmiące, czy po pradziadkach? Bo takie wracają do łask. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic, ludzie wybierają imiona takie jakie im się podobają ale też na przykład żeby uczcić pamięć kogoś w rodzinie - Adam czy Ola/Aleksandra to normalne imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rodzicom się podobają to ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2023 o 19:48, yeti123 napisał:

Czy was nie wkurza trochę to kiedy ktoś z waszej rodziny nadaje swoim dzieciom takie zbyt standardowe imiona ? Pytam o to ponieważ mój brat nazwał swoją córkę Ola, co osobiście uważam, że te imię to tak średnio pasuje na obecne czasy. Jakie wy natomiast macie zdanie na temat takich zbyt katalogowych imion, gdzie rodzic zbytnio się nie wysilił wymyślając to imię dla dzieciaka ? Właśnie mam na myśli tego typu imiona jak Ola, Ania czy Adam.

Polecam psychologa, oczywiście dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było moje dziecko to by mnie to wkurzało, ale cudze mam dupie. Traktuje takich ludzi jako nudziarzy żyjących tylko robotą, kompletnie bez polotu. Aczkolwiek ma to swoje plusy. Imiona niegdyś standardowe, wśród dzisiejszych dzieci będą niestandardowe. Dla nas uchodzą za częste, bo wychowaliśmy się na nich, ale dla nowej generacji będą rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co zlego w imieniu Ola? Lepsze to niz wymyslic "niestandardowe" imie, a potem dziecko musi sie z nim meczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×