Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej, wczoraj odebrałam rozliczony PIT z którego wynika że będę mieć ponad 2,5 tys zwrotu. 

Mam 25 lat, 1 dziecko, i w roku 2022 byłam na zasiłku macierzyńskim z ZUS do sierpnia. Jest w stanie ktoś mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie zostało to wyliczone? Myślałam że ulga na dziecko jest stała, i wynosi zawsze 1112 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda pisowski ład. Narobili burdelu w przepisach i tak to teraz wygląda.

Zasada jest teraz taka, że system rozlicza tak, aby było najkorzystniej dla podatnika. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie na moją głowę 🤯 próbowałam znaleźć coś w internecie na ten temat, ale nic mi nie gra. 

Panna cotta ale jak moglam nadpłacić jak do 26 roku jest się ponoć zwolnionym z podatku? Na jakiej zasadzie to zostało wyliczone. Ludzie z najniższej krajowej, z zasiłku macierzyńskiego, który był pobierany tylko przez 8 msc... 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że to Teraz standard i każdy tyle dostanie że względu na polski ład? Wy też macie tyle zwrotu? 

Według mojego pitu tyle ile podatku pobrano, tyle samo zwrócono. Co do grosza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DropKick napisał:

Mam rozumieć że to Teraz standard i każdy tyle dostanie że względu na polski ład? Wy też macie tyle zwrotu? 

Według mojego pitu tyle ile podatku pobrano, tyle samo zwrócono. Co do grosza. 

Każdy tak ma. Bo raz, był bałagan i zrobili tak, że rozliczenie jest najbardziej korzystne dla podatnika, a dwa jest też większa kwota wolna z podatku i bardzo możliwe z tego co piszesz, że zmieściłaś się w kwocie wolnej i dlatego dostałaś cały podatek z powrotem. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z przepisów wynika, że przysługuje zwolnienie z płacenia podatku dochodowego ze względu na wiek to wszystkie zaliczki pobrane i odprowadzone przez płatnika zostają zwrócone podatnikowi i w tym wypadku nawet nie ma potrzeby odliczać ulgi na dziecko. Jeżeli ZUS pobrał i odprowadził do US 2,5 tys zł, a według przepisów osoba do 26 r.ż. Nie płaci w ogóle podatku to przy rozliczeniu rocznym cały zapłacony podatek zostaje zwrócony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy braku podatku u osób do 26 r.ż., lub ze względu na kwotę wolną od podatku czyli 30000 zł, ulgę na dziecko można odliczyć od zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×